Czy QNAP TS-212P spełni moje oczekiwania?

Bamasera

Nowy użytkownik
Noobie
26 Kwiecień 2016
8
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Szukam jakiegoś taniego serwera NAS. Serwer wykorzystywany będzie głównie do :
  • Backup plików (muzyki, filmów, zdjęć, dokumentów)
  • Prywatna chmura
  • Serwer iTunes
  • Serwer Git
  • Serwer baz danych (niewielkich)
Czy serwer TS-212P który posiada procesor jednordzeniowy będzie w stanie zapewnić bezproblemową pracę wszystkich potrzebnych mi usług (nie będzie zamulać)? Czy procesor ma aż tak duże znaczenie w przypadku gdy dana usługa działa w tle ale przez zdecydowaną większość czasu nic nie robi? backup nie kopiuje plików przez 24h. W przypadku małych plików (np. dokumentów, kilku nowych zdjęć itp.) kopiowanie zajmuje nie więcej niż 1 min i przez ten czas procesor jest obciążony najbardziej, przez resztę czasu jest praktycznie nieużywany. Z iTunes też nikt raczej nie korzysta przez 24h. Z pozostałymi rzeczami jest podobnie, zatem czy potrzebny mi lepszy procesor (2 rdzeniowy lub lepszy) czy może dokupienie większej ilości RAM będzie lepszym rozwiązaniem?

Mam jeszcze pytanie dotyczące większej ilości portów LAN. Mam rozumieć że każdy taki port ma swój adres IP? Czy jestem w stanie ustawić sobie który port ma być do czego używany np. jeden port tylko do backupu, drugi do iTunes? Czy może QNAP sam zarządza takimi portami i sam ustala który ma być wykorzystywany do czego.
 
Mam identyczny i jak na razie daje radę. Używam przede wszystkim jako serwer mediów, a w szczególności do wideo, chmura, synchronizacja danych, urządzenie do pobierania plików. Programy w QNAP mają ustalone porty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je pozmieniać. Jeśli chcesz mieć dostęp do NASa z zewnątrz (nie tylko lokalnie) do poszczególnych usług to musisz przekierować porty w ruterze.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus