Pomoc DLNA po ostatnim update do 4.3.6.0867 20190228

F1le

Entry Technician
Q Associate
27 Wrzesień 2015
65
8
8
44
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
10 GbE
Czy komuś z Was też zniknęła funkcjonalność DLNA? Używałem DLNA na 2ch nowch TV samsunga. Nagle po prostu nic nie wykrywa. Restartowałem serwer, DLNA. Kompletnie NIC. Po prostu tak jakby było DLNA cały czas wyłączone. Włączyłem udostępnianie w stacjonarym komputerze na Windows 10 i się pojawiło na TV, ale QNAP jak zaklęty. Nic. Ktoś ma takie problemy?
 
Jaki masz sprzęt? Zobacz czy masz możliwość włączenia Twonky:
upload_2019-3-5_8-16-9.png
 
Czy komuś z Was też zniknęła funkcjonalność DLNA? Używałem DLNA na 2ch nowch TV samsunga. Nagle po prostu nic nie wykrywa. Restartowałem serwer, DLNA. Kompletnie NIC. Po prostu tak jakby było DLNA cały czas wyłączone. Włączyłem udostępnianie w stacjonarym komputerze na Windows 10 i się pojawiło na TV, ale QNAP jak zaklęty. Nic. Ktoś ma takie problemy?

Sprawdź bibliotekę multimediów w ustawieniach. Po aktualizacji mogło wywalić foldery. Jeśli tak jest to zanim dodasz ponownie foldery z multimediami to spróbuj zrestartować Qnap'a i sprawdź po restarcie ustawienia biblioteki czy foldery nie pojawiły się ponownie.

2019 03 05
Jeśli nie to dodaj je (dopiero wtedy) jeszcze raz ręcznie :)

Pozdro :)
 
Ja to zrozumiałem tak, że TV w ogóle nie wykrywa NASa. Jakby usługa jednak się nie podniosła.
A może Dezaktywuj Bibliotekę multimediów i z powrotem aktywuj. Zapewne będzie mielił od 0 (indeksował) ale nuż widelec to pomoże….?
Można by luknąć w logi Media Servera i zobaczyć czy nie ma czegoś podejrzanego ale trzeba by wiedzieć gdzie te logi są :s
Namierzyłem w /var/log plik mymediaserver.log. To chyba ten? U mnie nie zawiera na szczęście niczego ciekawego :

upload_2019-3-5_22-4-7.png


A w Media Streaming Add-ion w zakładce Media Receivers nie zniknęły te TV ?
 
dzisiaj zrestartowałem qnapa (nic nie dotykając) bo pogodziłem się, że już DLNA mi nie działa i nagle zaczęło się pokazywać z powrotem... Nie mam zielonego pojęcia. Oczywiście Twonky też włączałem - NIC.

Wszystkie foldery były, wszystkie aplikacje dograne. Nie mam zielonego pojęcia co się stało.
 
U mnie czasami też potrafi sobie DLNA zaginąć, zazwyczaj jak jest jednocześnie odpalony w kilku aplikacjach np. PLEX, Twony czy wbudowany w QTS.
Najlepiej trzymaj włączonego, tego który najbardziej Ci odpowiada.
 
od zawsze miałem tylko jednego tego domyślnego i innych nie używałem. Nie zrobiłem nic, oprócz restartu, które robiłem wcześniej n-razy w celu testów dlaczego DLNA nie działa. Dziś dokładałem kartę PCI-E M.2, potem włączam i DLNA jest (wszystkie TV widzą serwer i udostępnione foldery) O_O
 
Koledzy to u mnie coś jeszcze innego, w Multimedia Center ustawiona ścieżka do multimediów, DLNA włączone, media streaming add także, mam utworzonych kilku różnych użytkowników, wszyscy z nich mają dostęp do partycji Multimedia i potwierdziłem dostęp na kilka sposób. Problem polega na tym że w DLNA jak ustawię dedykowanego użytkownika XXX (stworzony dla TV, soundbar itd.) to nie ma on dostępu do zasobów Multimedia sprawdziłem resztę użytkowników i okazuje się że tylko admin i jeden zwykły użytkownik w DLNA dają dostęp do Multimedia reszta nie, co może być przyczyną?
 
Koledzy u mnie też coś z DLNA się dzieje nie tak i nie wiem od jakiego czasu. Na TV nie widzę nowych dogranych filmów. Resetowałem już wszystko, ustawiałem itp. ale nic nadal coś nie bangala. Mało tego ja korzystam z firefox pojawia mi się komunikat jak na zdjęciu, w chrome i IE nie ma czegoś takiego. Nie wiem czy problem nie powstał po której aktualizacji oprogramowania.
 

Załączniki

  • Schowek01.jpg
    Schowek01.jpg
    94 KB · Wyświetleń: 49
Już napisałem i czekam za odpowiedzią.
Po wielkich poszukiwaniach i odpowiedzi z helpdesku okazało się że błąd się nie pojawia przy zmianie przeglądarki na chroma lub na IE ewentualnie pomaga wyłączenie blokowania reklam w firefoxie.
Niestety problem niewyświetlania nowej zawartości np. plików wideo nadal nierozwiązany.
 
U mnie też niestety nie działa, serwer DLNA nie jest widoczny. Po przedostatniej aktualizacji też tak było do momentu wypuszczenia aktualizacji Media Streaming add-on, mam nadzieję że tym razem też szybko naprawią ten problem. Jak już wypuszczają aktualizację systemu to powinni ją porządnie przetestować, a tak mamy problem.
 
Przy pomocy helpdesku okazało się że wystarczy zainstalować Video Station i problem z widocznością plików video się rozwiązał. Można także zainstalować Photo Station i Music Station. Ponoć najnowszy firmware tego potrzebuję żeby dlna działało.
 
NAS231P wersja FW 4.4.1.1117
Miałem ten sam problem, OLED55B7V widział katalogi ale brakowało podglądu ich zawartości.
Rozwiązanie:

1. W Multimedia Console wyłączyłem "włączone" jak niżej na podgladzie usługi Multimedialne

upload_2019-11-22_19-8-26.png


2. Zainstalowałem Video Station, następnie Photo Station i Music Station (przy uruchomieniu instalacji pierwszej, czyli Video Station system poinformował mnie o ponownym uruchomieniu Usług Multimedialnych

3. Każdej usłudze "przydzieliłem" poprzez funkcję "Edytuj" katalog z konkretną zawartością (poniższy przykład dotyczy przypisania do usługi Music Station katalogu Muzyka z plikami mp3.

upload_2019-11-22_19-13-35.png


4. System automatycznie zaczął indeksować pliki i generować miniatury

upload_2019-11-22_19-21-25.png


5. W media Streaming Add-on wprowadziłem dane jak niżej. Domyślny styl menu ustawiłem na Niestandardowy1 z wyborem opcji Folder dla każdej
zawartości. U mnie NAS pracuje na IP 192.168.1.7 ale można oczywiście przypisać automatyczne wyszukiwanie.
upload_2019-11-22_19-23-26.png


upload_2019-11-22_19-27-7.png

upload_2019-11-22_19-29-42.png


i ... ponownie uzyskałem dostęp do plików w telewizorze.
pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. video station
  2. Media Streaming add-on