Pomoc DLNA TS-231 - przestał działać

sebikolo

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2016
33
5
8
46
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Wczoraj wszystko działało jak należy. Dziś rano TV nie wykrywa serwera DLNA. Nie wiem o co chodzi. Szukam w ustawieniach QNAP'a i wydaje mi się, że wszystko jest ok. Zainstalowałem Twonky. Twonky jest widoczny przez telewizory. Właśnie indeksuje pliki. Tylko dlaczego oryginalnie wbudowany w QNAP'a serwer DLNA przestał działać?
 
Bardzo proszę. Procesor obciążony w 20%.

ai65.tinypic.com_n3rcdj.jpg
 
Nowy temat albo drugi warn poleci!
Witam, też jestem 'szczęśliwym' posiadaczem TS-231 od dwócch dni, z tą jednak różnicą że na razie się uczę na dysku 250GB (a 3TB już do mnie jedzie). Jest to mój pierwszy NAS i nie mam porównania, ale skoro sprzęt za 700 zł działa tak jak działa i jest to budżetówka... to boję się pomyśleć jak działają tańsze modele.
U mnie podobnie jest z DNLA, nie potrafię zmusić serwera aby był widoczny cały czas. Czasem znikają katalogi a czasem cały serwer nie jest widoczny. Jestem strasznie zawiedziony gdyż urządzenie miało służyć jako serwer multimediów, aby można było oglądać filmy i bajki na TV bez użycia komputera.
 
Moment moi drodzy mili. Serwer za 700zł to nie jest serwer. Zabawa zaczyna się z modelem TS-251. QNAP'owi nie płaci się za hardware a za software. DLNA jest takim samym pseudo standardem jak ONVIF. Czyli albo działa albo nie. I nie jest to wina róznego oprogramowania stojącego po stronie serwera i stronie odbiornika, a braku sprecyzowania konkretnych wymagań odnośnie dystrybuowania treści multimedialnych. Kupując serwer na potrzeby DLNA każdy daje się nabrać na ten pseudo standard, którego autorami jest "niedochodowa" organizacja Home i to do niej trzeba mieć pretensje.

QNAP oferuje kilka serwerów DLNA:
  • autorski - wbudowany w serwer, bardzo prosty serwer w oparciu i o podstawowy protokół (zgodnie ze specyfikacją, którą ostatnio miałem okazje przeczytać w 100% spełniający jej wymogi - jeśli nie działa, zatem problem jest po stronie odbiornika - a uwaga! często nie działa)
  • TwonkyMedia - w dwóch dostępnych wersjach pozwalający zadeklarować odbiornik
  • Plex Media Server - automatycznie tworzący kolekcje i zarządza biblioteką multimediów z IMDB oraz innych scraperów
  • Emby - mniej stabilny, oferujący funkcje j/w., ale również organizujący bibliotekę multimedialną i oferujący pobieranie napisów
  • PS3MediaServer - ...
  • i jeszcze co najmniej ze dwa serwery DLNA mniej popularne
Temat DLNA jest wałkowany na forum wiele razy. Myślę, że warto zacząć pisać do producentów odbiorników, że coś nie jest standardem niż do nas.
 
Tylko, że za DS115j za 400pln DLNA działał u mnie bez najmniejszych problemów. Więc problem jest w sofcie, bo hardware TS231 jest znacznie lepszy. Mógłbym zmienić serwer na TS251. Obawiam się tylko, że skoro to problem softu, to problemy z DLNA nadal będą (poprawcie mnie jeśli się mylę). Zainstalowałem TwonkyMedia. Działa dużo lepiej. Zawartości katalogów na telewizorach ładują się błyskawicznie. Jedynie mam problem z kilkoma filmami w których jest kilka ścieżek audio. Nie mam możliwości ich wyboru. Ale to pierdułka, więc nie ma co narzekać. No i autorski serwer wysyła do TV miniaturki. Fajnie to wygląda. Ale to tylko kosmetyka.
 
Tylko, że za DS115j za 400pln DLNA działał u mnie bez najmniejszych problemów. Więc problem jest w sofcie, bo hardware TS231 jest znacznie lepszy.
Nie zrozumiałeś mnie. Nie mam pojęcia jak działa serwer DLNA w DS115j. Może działać nawet szybciej. Ale wbudowany serwer w QNAP jest 100% kompatybilny ze specyfikacją podstawowego draftu. Jeśli zatem nie działa tak jak oczekujesz tzn., że Twój odbiornik od niego odbiega. Masz do wyboru inne serwery DLNA - zainstaluj sprawdź. Zaproponowałbym Ci sprawdzić Plexa, ale nie szastasz mocą obliczeniową.
Zobacz sobie jak działa Emby logując się na konto QNAP u mnie: Emby - link nieaktywny
To DLNA i transcoding po Web'ie. (Jeśli się nie wyświetla strona naciśnij F5 lub zmień przeglądarkę, która nie cache'uje odpowiedzi serwera)
 
Dzięki za rady. Sprawdzę jak działają inne serwery DLNA. Tak jak pisałem TwonkyMedia działa nieźle, ale może któryś z pozostałych serwerów będzie działał jeszcze lepiej. Co do moich odbiorników, to problemy mam na wszystkich: TV LG z 2013r., TV Panasonic z 2014r., PS3, aplikacje na androidzie.
 
Pobawiłem się trochę Plex'em. Fajny kombajn, bardzo dużo możliwości. DLNA to tak na prawdę tylko dodatek do całości. Niestety u mnie Plex się wyłącza. Działa i nagle działać przestaje. Na zagranicznych forach ludzie piszą o podobnych problemach, więc Plex'a się pozbyłem i został TwonkyMedia.
A gdyby przyszło mi do głowy zmienić TS-231. To na co, TS-251 czy TS-251+ ? W obu przypadkach myślałem o 2GB RAM.
 
TS-251 jest na J1800 a TS-251+ juz na J1900 - posiada juz wsparcie VM
Pomyśleć możesz też nad TS-253A który ma już procek N3150 który ma dodatkowe funkcje pomagające w 4K, do tego AES i kilka innych.
Jeśli chodzi o porty to o ile dobrze pamietam wszystkie mają podobne, w każdym jest HDMI, czujnik IR itd.
Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu.

Tu masz porówanie procków
ARK | Porównanie produktów Intel®
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS231
  2. ts231+