Dobór NAS-a do filmów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wookie85

Nowy użytkownik
Noobie
11 Luty 2017
6
2
3
38
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć

Wpierw powiem może co mam już abyście mogli ocenić jakie rozwiązanie było by optymalne do tego setu:

TV - KDL-65W855C
Soundbar - HT-CT790
Sieć - 250/20

Do tej pory wszelkie filmy pobierałem bezpośrednio na kompa i zgrywałem na pena. Generalnie słabe i monotonne rozwiązanie. Chciałbym zakupić NASa aby zgrywać filmy bezpośrednio na dysk sieciowy i z niego odtwarzać na TV. Dodatkowo opcja podłączenia 1 kamerki do monitoringu mieszkania.

Nie wiem ostatecznie czy przydatny będzie model z HMDI (co winduje od razu cene) czy wystarczy coś podstawowego i DLNA spokojnie do tego wystarczy. Budżet na poziomie 600-800 zł. Chyba, że warto dołożyć to przemyślę sprawę.
 
Na dobrego Nas-a który ma służyć jako centum multimedialne i odtwarzać płynnie wszystkie formaty dźwięku i video ( włącznie z 4k ) musisz wydać dużo.......! Musial byś kupić coś na Intelu, idealnie jak by miało wymienny procesor i ram ( np. Seria x-71 qnapa ) ... i nawet z takim sprzętem są często problemy ( szczególnie z Plexem ) ......................ja proponuje takie rozwiązanie z którego będziesz bardzo zadowolony - tani Nas i Nvidia Shield jako media player podpięta pod Nasa ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oglądam filmy max w FHD, czasem nawet niższa roździałka zatem i tak mogą być problemy z płynnością? Kurde z pena wszystko leci bez problemów ;)
 
Wiec tak jeżeli chcesz prosty zarazem profesjonalny Qnap ( bez fajerwerków ) to TS-251+ będzie to super rozwiązanie dla ciebie na długi czas ! Ja osobiście oglądam filmy o wadze 20 GB do 70 GB i niestety wyżej wymieniony Qnap nie podołał temu zadaniu. Tańszego nie szukaj, lepiej wydać raz a porządnie :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Model godny uwagi to TS-251+ ( plus pominąłes wyżej ).... inne modele tez się sprawdza do pewnego stopnia lecz "apetyt rośnie w miarę jedzenia" ... i jeśli chcesz dobrego Nasa który będzie wielofunkcyjny i działał sprawnie to musisz zainwestować! Tanich modeli nie polecam bo problemy z multimediami zawsze jakieś nastąpią.

BTW.... zgrywanie na pena usb i podłączanie pod TV to przeszłość, poczytaj sobie o platformach multimedialnych dostępnych na Qnap-a takich jak Embay - Kodi - Plex oraz ich wymaganiach sprzętowych.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A co powiecie na Qnap ts-253A, który ma trochę słabszy procesor od TS-251+ ale za to ma HDMI 4K i licencję n 4 kamery
 
400 MHz to nie jest mało ! TS-251+ jest lepszy jeśli trzeba mocy, ale skoro HDMI 4k jest potrzebne to czemu nie.
 
@Dodi - jeszcze raz napiszesz i poleci ban za nie przestrzeganie regulaminu.
 
Podałem ten model bo właśnie również zamierzam kupić jakiś nowy NAS, i właśnie się waham pomiędzy TS-253A a TS 251+. Ten pierwszy ma metalową obudowę a drugi tylko plastik. Który chodzi ciszej może ktoś wie?

Info dla wookie85 - ja aktualnie posiadam TS-212P i telewizor Samsung na którym zainstalowałem apke Plex'a i wszystko chodzi, ale jest jedno ale, Plex już przestał wspierać tą architekturę procesora (NASa) i zatrzymałem się na wersji Plex'a 0.9.15.3, więc lepiej od razu inwestować w Intela
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Osobiście bym nie patrzył na obudowę tylko tylko parametry i brał bym mocniejszy. Hałas to głównie od rodzaju dysków użytych zależy a raczej nie od pudełka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Myślę że wiatrak ma duże znaczenie :)
 
Ejjj tam.... czepiasz się ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U mnie WD Red 2TB niby jedne z bardziej cichych dysków w małych zamkniętych obudowach strasznie słychać "zgrzytanie" ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
TS-251+ do ściągania i oglądania filmów w zaciszu domowym w zupełności ci starczy, sam mam i nie ma żadnych problemów. KODI radzi sobie doskonale ze wszystkimi formatami video i waga plików nie ma znaczenia, żadnych zadyszek nie odnotowałem dotychczas no może tylko czasami podczas ściągania plików. Do zastosowań domowych i centrum rozrywki ten model nadaje się idealnie.
 
  • Lubię to
Reakcje: niestgreg
A czy do Kodi dogrywales jakies wtyczki z kodekami? U mnie w Kodi wystepuje problem z plikami z rozszerzeniem mp4.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Nie dogrywalem ale tez nie mam potrzeby odtwarzania takich plików, głównie x264 i x265 czasami XviD.
 
TS-251+ do ściągania i oglądania filmów w zaciszu domowym w zupełności ci starczy, sam mam i nie ma żadnych problemów. KODI radzi sobie doskonale ze wszystkimi formatami video i waga plików nie ma znaczenia, żadnych zadyszek nie odnotowałem dotychczas...
Witam.
To co piszesz o braku zadyszki dotyczy FHD czy 4k?
wazy się decyzja czy brać 251 z plusem czy bez.
do jutra w redconie 251 z 2GB RAM i pilotem jest za 950zł.
tymczasem plus jak na dziś to >400zl
Przy niewielkiej różnicy lepiej wlożyć to w większe dyski
 
FHD ten model nie obsługuje 4k.
Model 251 ma słabszy procesor od 251+, 2 rdzenie przeciw 4.

Wysłane z Tapatalk
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.