Pomoc Dobór UPS - QNAP TS-220 i komputer

msu

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2014
27
1
3
37
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 Mbps
Witam, jaki polecacie kupić ups pod qnap ts-220 oraz komputer z zasilaczem 500 W pfc silent 120 mm (procesor amd ohenom 11 x4 955), switch tp - linkSG1005d i monitor benq g2225hd. Komputer zabiera ok. 80-130 W, serwer 21 W, monitor ok 60 W. Najlepiej z polskimi gniazdami. Przeczytałem tekst: http://pclab.pl/art34610-2.html. Czy w takim wypadku potrzebny mi jest zasilacz typu on-line, czy wystarczą tańsze ?

Ewentualnie drugi ups do pokoju pod router technicolor 7200.

Czas podtrzymania - przynajmniej 15 minut.

Mam jeszcze kilka pytań:
1) Niektórzy oferują polisy na sprzęt podłączony do ups. Jak są one realizowane ? W przypadku usmażenia sprzętu dostarczam im faktury z zakupu sprzętu i oni mi zwracają kasę, za którą kupiłem ten sprzęt ?

2) Czy można podłączyć listwe antyprzepięciową/przedłużacz do upsa ? Czy takie rozwiązanie jest akceptowalne ? Pytanie też, czy można zrobić w drugą stroną -> podłączyć ups do listwy/przedłużacza ?

3) Jak często będę musiał wymieniać akumulatory i z jakimi kosztami będę musiał się liczyć ?
 
upsa kupiłem power walker vi 1000 LCD. Sprawuje się dobrze. Chciałbym podłączyć też do niego router, ale on znajduje się w osobnym pokoju. Stąd pytanie, czy lepiej dokupić dodatkowy tańszy ups, czy kuć ściany i przeciągnąć przedłużacz ?

W instrukcji znalazłem: "nie podłączaj listwy zasilającej lub rozdzielacza do systemu zasilania awaryjnego."

Z tego już się pogubiłem, to można wpinać przedłużacz z rozdzielaczem do ups, czy nie ?
 
W instrukcji znalazłem: "nie podłączaj listwy zasilającej lub rozdzielacza do systemu zasilania awaryjnego."
Tu chodzi o rownomierne obciarzenie gniazd w UPSie - poza tym ile ten Twoj Router ciagnie ? - 5 W - 10 W gora,
ewentualnie mozesz zamiast kuc sciany na kabel 220V - przeciagnac kabel telefoniczny i przeniesc Router,
ewentualnie, ja tak mam - dokupic zewnetrzna antene (ostala mi sie z wczesniejszego mieszkania) i kabel i router przeniesc. Nastepnie przeciagnac kabel do aneny i antene gdzies umiescic by miec pokryce, albo pokusic sie o access point'y po sieci 220V albo WiFi (jako mosty) - wiele rozwiazan - pytanie jak zasobna kieszen i czy wogole tego potrzebujesz. Routery zazwyczaj chodza na EPROMach (@kaktus pewnie mnie poprawi), wiec zanik produ nic im nie zrobi, jedynie przepiecie pali zasilacze, albo gniazda (tu bym zastosowal jakas porzadna listwe, jesli niepewny dostawca NET'u).
 
Chodziło mi raczej o to, że w razie zaniku prądu połączenie z internetem nie byłoby przerywane i zadania zostały zakończone + troska o sam router. Oczywiście chodziło mi bardziej o przedłużacz z większą ilością wyjść bez filtra. Raczej zmiana położenia routera nie wchodzi w grę.
 
Nie przypominam sobie, zeby jakikolwiek router (tanie/HOME) mialy gdzies sterowanie z UPSa - wiec .... zawsze prad jest odcinany i Router poprostu "umiera" z braku pradu.
Co do NASa - jak ups da sygnal, to i tak Ci sie system wylaczy - no chyba, ze potrzebujesz NASA dzialajacego pare godzin, ale w warunkach domowych to nie ma sensu.
1. Zanik pradu
2. USP aktywuje sie
a). Nas dostaje info wylacz sie w ciagu np. 5 min
b) NAS wylacza sie poprawnie
3. Obojetnie co z routerem, i tak nie ma dla kogo swiadczyc "routing"
Ja bym na sile routera nie podtrzymywal, nie ma sensu. Chyba, ze od tego zalezy:
- system domu (alarmy itp.)
- zycie ludzkie
- firma/pieniadze

Reasumujac:
dla dociagniecia mp3/filmu - szkoda czasu i energii.
 
Routery zazwyczaj chodza na EPROMach (@kaktus pewnie mnie poprawi
nie poprawię :p Pawle jeśli nie chcesz wnikać w szczegóły można elegancko powiedzieć pamięć nieulotna, tam siedzą pamięci reprogramowalne elektrycznie w układzie więc inny skrót mają :D
W zależności od medium jaki dostarcza ISP można wyposażyć się w stosowny odgromnik. W mrowiskach szczególnie istotny (po mimo tego że dostawca internetu powinien wykonać stosowne zabezpieczenia) bo ludki różne cuda wyczyniają ....
Listwa z filtrami może się przydać gdy będzie na długim kablu, który ułożony będzie z innymi na końcu których są duuuuże odbiorniki.
Nie przypominam sobie, zeby jakikolwiek router (tanie/HOME) mialy gdzies sterowanie z UPSa
Są urządzenia RouterBoard również dla tej gałęzi ... ;-p
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Armac