Dodatkowy interfejs sieciowy - Container Station

opol

Passing Basics
Beginner
22 Listopad 2020
14
2
3
34
QNAP
TS-x31
Ethernet
10 GbE
Dzień dobry

Mam pytanie dotyczące aplikacji Container Station i LXC.
Za pomocą aplikacji Container Station utworzyłem kontener z Ubuntu 18 i potrzebuje aby miał on dwa interfejsy sieciowe.
Gdy wchodzę w opcje tego kontenera mogę jedynie zmienić ustawienia podstawowego interfejsu sieciowego. Brak jest opcji dołączenia dodatkowej karty sieciowej.
Pytanie brzmi czy istnieje jakiś sposób aby do tego kontenera dodać dodatkową kartę sieciową?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1566 Build 20210202
Model serwera: QNAP TS-432XU
 
Pytanie brzmi czy istnieje jakiś sposób aby do tego kontenera dodać dodatkową kartę sieciową?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1566 Build 20210202
Model serwera: QNAP TS-432XU
Można ale przez ręczna edycję plików konfiguracji. W GUI nie ma takiej możliwości. Oczywiście na własną odpowiedzialność
 
Można ale przez ręczna edycję plików konfiguracji.
no tak , do tego mały "bonus" nie możesz potem używać container station do edycji w/w kontenera - bo wywali twoje zmiany
czy konieczne jest odinstalowanie Container Station czy porostu niemożna korzystać z GUI tej aplikacji?

a dockery w Container station mają możliwość dodania kilku kart sieciowych czy też trzeba edytować pliki konfiguracji?
 
Bardzo dziękuje za informacje.
No to mam ostatnie pytanie. Który plik edytować i co konkretnie dodać w nim aby pojawiła się kolejna karta sieciowa.

Mam jeszcze innego mniejszego QNAPa i chciałbym to rozwiązanie przetestować na nim.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 2 interfejsy container