Przy piwie TS-253B wyłączył się i nie można go uruchomić
Witam, posiadam Qnap TS-253B. Dziś usłyszałem pyknięcie i serwer się wyłączył. Nie można go już uruchomić. Nie wiem czy to zasilacz w serwerze czy też może zasilacz sieciowy lub coś innego. Nie było żadnych skoków napięć itp. Po prostu nagle pyknięcie i się wyłączył i jest martwy. Zasilacz...- yahooo8
- Temat
- sieciowy zasilacz
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
Pomoc ts-351 drobne irytacje
Witam wszystkich - pierwszy post. Mam DS1813+, działa OK, ale rozważam pozbycie się go i zastąpienie TS-351. W TS zamontuję większe dyski, pojemność i wydajność powinna być ta sama, zużycie prądu będzie 3x mniejsze. W Qnapie zrobiłem update, zniknęła mi opcja dodawania zasobów sieciowych...- Emilio
- Temat
- sieciowy
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc TS-251 (4GB) - dysk sieciowy
Cześć! Wyciągnąłem ostatnio z szafy nowego TS-251B (4GB) z dwoma dyskami. Chciałbym go w końcu uruchomić i zacząć używać.Czy mógłbym liczyć na pomoc w skonfigurowaniu? Bo wydawało mi się, że to będzie prostsze...Co zrobiłem? Oczywiście włożyłem dyski. Zainicjowałem NASa, przeszedłem te...- kub4
- Temat
- pamięci sieciowy youtube zrobiłem
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- O
Dodatkowy interfejs sieciowy - Container Station
Dzień dobryMam pytanie dotyczące aplikacji Container Station i LXC. Za pomocą aplikacji Container Station utworzyłem kontener z Ubuntu 18 i potrzebuje aby miał on dwa interfejsy sieciowe. Gdy wchodzę w opcje tego kontenera mogę jedynie zmienić ustawienia podstawowego interfejsu sieciowego...- opol
- Temat
- container station lxc nic sieciowy station
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Wyłącznie diod Led z tyłu gdzie jest kabel sieciowy
Czy jest to możliwe żeby wyłączyć te diody z tyłu gdzie jest wpięty kabel sieciowy?Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2 Model serwera: QNAP Ts-251d-4g- maxweber
- Temat
- led sieciowy
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Jak ustawic przełacznik sieciowy ts-251d
Jak ustawić przełącznik wirtualny to jest mam postawiony kontener pihole działa mi na ip 192.168.0.147 i chciałby, żeby mi działał np na 10.0.0.10 tak aby router 192.168.0.1 widział go w dns? Czy jest to możliwe.Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1566 Build 20YYMMDD Model serwera: QNAP TS-251D- maxweber
- Temat
- przełacznik sieciowy ts-251d
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Kopia z qnapa na zasób sieciowy (brak Rsync) i onedrive
Cześć,Potrzebuje utworzyć okresowy backup jednego z folderów na qnapie na inny NAS Zyxela. Zyxele niestety nie obsługują Rsynca i jedyną opcją którą widzę to kopia na udostępniony zasób Zyxela. I tu zaczyna się problem bo HBS3 nie umożliwia zrobienia kopii na zasób sieciowy:I to mimo, że...- klimu
- Temat
- kopia sieciowy
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- M
Pomoc Problem z połączeniem się z NAS w wewnętrznej sieci operatora
Witam, jestem w drugim domu, gdzie posiadam internet od Inei, jak w moim głównym domu, gdzie się znajdują serwery NAS i terminale są podłączone do jednej centrali i mam mały problem z połączeniem się z NAS w wewnętrznej sieci operatora. Jak się połączę przez LTE to bez problemu czy u mojej...- matix9797
- Temat
- nas połączenie problem sieciowy
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Dziwny ruch sieciowy z NAS-a
Cześć,Suricata na moim routerze, wychwyciła dziwny ruch sieciowy z mojego NASa:Ruch odbywa się na porce 53/UDP, więc możliwe, że jest to DNS, ale z jakiegoś powodu, nie używa moich ustawień DNS. Nie podoba mi się to. Obecnie netstat nie pokazuje nic dziwnego.Zaobserwowaliście podobne...- sosen
- Temat
- color download sieciowy station
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Zdalny dostęp do wsółdzielonych folderów, jako dysk sieciowy
Witam, dwa zdania wstępu. Jestem nowy w temacie serwerów NAS oraz czytałem/oglądałem dziesiątki możliwości, ale nie udało mi się rozwiązać tematu. Stąd liczę na pomoc exportów :]Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1146 Model serwera: QNAP TS-453BeInteresuje mnie, aby udostępnić rodzinie...- Ivelios
- Temat
- dostęp dysk dysk sieciowy sieciowy zdalny zdalny dostęp
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Backup na serwer sieciowy po SMB
Cześć Chciałbym wykonywać regularny backup danych z QNAPa na inny serwer w sieci po SMB. Niestety HBS3 dla SMB daje tylko możliwość synchronizacji a to nie jest tym o co mi chodzi - wolałbym regularny backup z trzymaniem kolejnych wersji i rotacją np. miesięczną albo nawet bez, bo miejsca dość a...- Kingu
- Temat
- backup serwer sieciowy smb
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Udział sieciowy niewidoczny w file station
Witam Mam problem z file station. Jest sobie jeden z kilku zaszyfrowanych udziałów sieciowych. Na jednym z nich mam uruchomioną wirtualną maszynę, więc mam pewność, że pliki są dostępne R/W. To samo widać w zarządzaniu udziałami sieciowymi:Tymczasem ani w file station ani w okienku wyboru...- badziewiak
- Temat
- file station sieciowy station udział sieciowy
- Odpowiedzi: 3
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
FAQ Jak zresetować ustawienia wirtualnego przełącznika sieciowego (Sieć i przełącznik wirtualny)
Połącz się z serwerem po SSH, np. PuTTYZ shella (SSH) uruchom polecenia: kill $(< /var/run/network/nmd.pid) /sbin/daemon_mgr nmd stop /usr/sbin/nmd.sh rm /etc/config/nm* rm /etc/config/staticroute* rebootUruchom ponownie serwerZainstaluj ponownie aplikacje tj. Container czy Virtualization- Silas Mariusz
- Temat
- przełacznik sieciowy
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Wiki & FAQ
Pomoc Pierwsze kroki i wskazanie odpowiedniej drogi TS-251
Witam. Wertuje,szukam i niestety nie znalazłem tego, co jest mi potrzebne więc z pochyloną głową proszę o pomoc. Przeskoczyłem na TS-251 z Zyxela nsa310s. Tam po prostu wrzuciłem dysk, przeszedłem przez parę kliknięć i w otoczeniu sieciowym pojawił się cały dysk i ... tyle. W Qnapie nie jest już...- Amoralez
- Temat
- folderu sieciowy ts-251
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu