Pomoc Dodawanie NASa do Azure AD

mic

Nowy użytkownik
Noobie
5 Marzec 2018
2
0
1
46
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam,

Moje pytanie dotyczy kilku różnych modeli TS-453A, TS-231P2 i kilku innych podobnej klasy.
Chciałbym żeby w sieciach lokalnych w których znajdują się te dyski użytkownicy logowali się przez konta z Azure AD. Nie mamy w tej chwili lokalnego kontrolera domeny. Wszyscy logują się na konta lokalne i takie same konta dodałem do dysków sieciowych przez co użytkownicy po zalogowaniu mają automatycznie do nich dostęp.
Pytanie czy da się w ten sam sposób skonfigurować dostęp przy logowaniu przez konta Azure AD?
W sieci niewiele znalazłem, w zasadzie jedynie dwa wątki tego dotyczące, oto jeden z nich:
Move to the Cloud! User Azure AD for on-premise NAS - Microsoft Tech Community - 91381

Z informacji na powyższej stronie wynika, że da się to zrobić wykupując dodatkową usługę Domain Services i podłączająć NAS do Azure AD przez LDAPS po porcie 636. Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy QNAPy wspierają LDAPS czy jedynie LDAP? Skoro nigdzie nie znalazłem, to zakładam że nie wspierają, ale może się mylę? A może ktoś zna inny sposób, żeby osiąnąć to, czego potrzebuję?

pozdrawiam,
Michał
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qnap do domeny azure