Pomoc Domoticz

U

unr3al2

Guest
Cześć,
Ma ktoś zainstalowaną aplikację domoticz na qnapie i jaki posiada odbiornik RF??
Jak ze sterownikami ??

Znalazłem w internecie opis jak to zrobić ale ciekaw jestem czy komuś tutaj się udało.
 
A nie prościej na wirtualizacji ? Nie znam systemu ale jeśli ten odbiornik masz na USB to możesz go również podpiąć do wirtualnej maszyny.
Sprawdziłem i widzę że również w kontenerach jest.

upload_2015-10-2_18-26-12.png
upload_2015-10-2_18-27-59.png
 
Bo tak ma być. Śmiecie na wirtualkę a to co niezbędne w systemie :)
Zyskujesz:
1) Migawki maszyn jakbyś coś zrypał
2) Bezpieczeństwo systemu głównego
3) Wsparcie społeczności danej dystrybucji
4) Elastyczność - obraz systemu wirtualnego odpalasz kiedy chcesz i jak chcesz, ograniczając lub zwiększając zasoby.
 
Ale qnap nie tylko do wirtualizacji służy.
Jestem przekonany że korzystasz z paczek dostępnych z app center.

Cały czas tez śledzę wątki dotyczące automatyki na kilku różnych forach. Nie długo budowa rusza i trzeba dużo rzeczy przetestować. Ale wiem jedno że nie chce maszyn oddzielnych do automatu i do multimediów itp. Jeśli natomiast patrzył bym na budżet to na pewno bym nie kupił qnapa czy syno

Jabadabadu
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ale qnap nie tylko do wirtualizacji służy.
Jestem przekonany że korzystasz z paczek dostępnych z app center.

Cały czas tez śledzę wątki dotyczące automatyki na kilku różnych forach. Nie długo budowa rusza i trzeba dużo rzeczy przetestować. Ale wiem jedno że nie chce maszyn oddzielnych do automatu i do multimediów itp. Jeśli natomiast patrzył bym na budżet to na pewno bym nie kupił qnapa czy syno

Jabadabadu
A co byś kupił ?
I na jakim systemie chciałbyś postawić swoją automatykę?
Jeśli już masz sprzęt to chciałbyś z niego wykorzystać to co się da:)
 
Hmm, u mnie w ogóle nie jest dostępny serial.
Może to jakoś na poziomie systemu trzeba zrobić? Widać urządzenie spod komendy lsusb, widać w /dev/bus/usb i na tym koniec.
A może to kwestia uprawnień użytkownika na jakim działa qpkg z domoticzem?

help
domoticz.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. domoticz