Pomoc Domoticz

U

unr3al2

Guest
Cześć,
Ma ktoś zainstalowaną aplikację domoticz na qnapie i jaki posiada odbiornik RF??
Jak ze sterownikami ??

Znalazłem w internecie opis jak to zrobić ale ciekaw jestem czy komuś tutaj się udało.
 
A ja mam dość, wiecznie coś nie działa i jedynym wyjściem jest wirtualka, tu zawsze jest ok, tyle że to dużo bardziej obciążające rozwiązanie niż mogłoby być np. przez container station.
 
@unr3al2 , mam dwa pytania do Ciebie w związku z tym, iż korzystasz z rfxcom :)
1. czy rfxcom 433 transmiter obsługuje kodowanie keeloq?
2. gdzie kupiłeś transmiter? w PL chyba nie dostępny
 
Kupić możesz : RFXtrx433E - USB 433.92Mhz 14103 (Ja kupowałem w rfxcom.com w podobnej cenie już kilka lat temu)
jeśli chodzi o obsługę to chyba tak.
Coś tam znajduje : Screenshot oraz w ustawieniach można go włączyć : Screenshot

Ale nie mam jak tego potwierdzić, ponieważ nie mam takiego urządzenia.
Pamiętaj, że kupując przez internet masz czas na zwrot.
Dowiedz się tylko czy u nich to działa.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus i Pico
@Kingu, spróbuj rozwiązania z [ Domoticz x64 ] [ 3.4834] lightweight Home Automation System - Page 2 - QNAP NAS Community Forum
Kilka ładnych godzin spędziłem na poszukiwaniu rozwiązania, aby QNAP widział mojego Aeon Z-Stick Gen 5.
Udało się, QNAP widzi zsticka a Domoticz umożliwia kontrolę odbiornika - na razie tylko 1 roleta. Jutro zabiorę się za przełącznik on/off.

Ps.: Moduły podtynkowe (do puszek instalacyjnych) są faktycznie małe, ale żeby je zmieścić w puszce trzeba się nagimnastykować...
 
@Kingu, spróbuj rozwiązania z [ Domoticz x64 ] [ 3.4834] lightweight Home Automation System - Page 2 - QNAP NAS Community Forum
Kilka ładnych godzin spędziłem na poszukiwaniu rozwiązania, aby QNAP widział mojego Aeon Z-Stick Gen 5.
Udało się, QNAP widzi zsticka a Domoticz umożliwia kontrolę odbiornika - na razie tylko 1 roleta. Jutro zabiorę się za przełącznik on/off.

Ps.: Moduły podtynkowe (do puszek instalacyjnych) są faktycznie małe, ale żeby je zmieścić w puszce trzeba się nagimnastykować...
Ile płaciłeś za odbiornik i za nadajnik
 
Nadajnik 209 zł
Odbiornik roletowy Qubinio 209 zł
Przełącznik 2 kanałowy 209 zł

Na razie po jednej szt. dla testów. Potem stopniowo rozbuduje system.

Ps. Może rozbuduje system o Satela, bo widzę że jest taka opcja;)
 
Tak tylko się podzielę: zacząłem używać Domoticza z paczki i było pięknie, do momentu kiedy nie zachciało mi się założyć hasła. Skasowało mi całą konfigurację łącznie ze skryptami, które tak dzielnie wymęczyłem poznając przy okazji LUA.

Mam już dość wiecznych problemów z czymś nad czym nie ma kontroli, wirtualki to jednak najlepsze rozwiązanie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam
A czy ktoś z was instalował ImperiHome do Domoticza na Qnapie ?
Mam to zainstalowane na Raspberry i działa ok ale nie wiem jak na ContainerStation na którym zainstalowałem domoticz zalogować się przez ssh tak żeby doinstalować ImperiHome - nie mam doświadczenia w tym temacie. Na raspberry loguje się normalnie i tam sobie rzeźbie a tu co mam podać jako adres do ssh - adres qnapa ? i co dalej (na malinie jej adres jest odrazu adresem domoticza a na qnapie jest przekierowanie adresacji bo to wirtualny sprzęt)
 
Ale on to Dockerem zdaje się czyni (Container Station) więc raczej jakimś -p 23:22 może sobie przekierowanie portów zrobić. Wtedy logowanie po SSH na IP NASa na porcie 23 powinno przekierować ruch na port 22 Dockera. Sorry z góry, jeśli coś pitolę, raczkuję w tych sprawach dopiero.
 
Dokladnie tak jest ze domoticz dostal adres qnap z portem 32768 i przekierowaniem na domyslny port domoticza. Moze odinstalowac to i zainstalowac bezposrednio przez ssh na qnap bez wirtualizacji - o ile tak sie da?
I jeszcze jda sprawa. W tdj chwili na containerstation wyswietla mi sie okno konsola jak klikne w domoticz ale jak wprowadzam polecenia to nie ma zadnej reakcji. Do czego to sluzy?
 
Softu nie znam, więc nie pomogę. Myślę, że wystarczy uruchomić instancję Dockera z parametrem przekierowującym port i powinieneś móc się wbić do maszyny via SSH jeśli tam jakiś serwer SSH w ogóle jest. Konsola to ni mniej, ni więcej tylko właśnie konsola dla danej instancji (czy jak to się tam nazywa). U ciebie nie reaguje, bo pewnie ten, kto kontener tworzył, odpalił w konsoli jakiegoś taska i tak to sobie wisi radośnie blokując konsolę. Ewentualnie może chamskie ctr+c coś da rady ubić i będziesz miał dostęp do konsoli.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. domoticz