Pomoc DVBT z qnap na tv

pa_blo

Entry Technician
Q Associate
12 Styczeń 2015
49
4
8
41
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć.

Nie chce dodatkowo ciągnać kolejnego kabla do każdego TV, a skoro mam na qnapie dvbt to czy istnieje jakaś możliwość aby po sieci lokalnej to odebrać ?
Próbowałem z dvblinkiem ale tylko pod iptv i nie chciało to działać. TV Hedend nie widać w sieci.

Ktoś coś pomoże ?
 
Jak pisałem nie znam TV na którym dało by się to robić bezpośrednio. Poszukaj w necie tego typu rozwiązań a na pewno coś znajdziesz. Np. dotyczących samsungów. Widziałem propozycje zastosowania dodatków, które pozwolą na przekazywanie do DLNA tak żeby TV rozpoznał strumień. Jak do czegoś dojdziesz to napisz. Na pewno komuś się to może jeszcze przydać.
W akcie desperacj zostaje jeszcze zakupić dongla z andkiem :vomit:i w ten sposób obejść temat ;)
 
Tak mi to działa nawet bez tej apki.
Szukam czegoś takiego aby właczyć TV i odpalić dvbt w razie awarii mojego iptv bez żadnych zbędny telefonów/dekoderów itp.

To może imaczej, jako, że mam daleko od mojego qnapa do TV a skręteczek i światełka pod dostatkiem to gdybym użył tego:
Konwerter / Extender HDMI na LAN LKV373 - Lenkeng (5107913187) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wrzucić to na switcha a następnie pod każdy TV dokupić taki konwerter to czy w jednym czasie można z takiego "hdmi" korzystać na kilku TV ?
 
Twoje pragnienia przekraczają możliwości twojej sieci oraz QNAP'a (no chyba że masz tego na xeonie). Ogólnie powinieneś użyć dvblast (konfiguracja do znalezienia w sieci) i rozpropagować sygnał dvb-t jako IPTV (multicast). Problem z twoją siecią polega na tym, że przy próbie retransmisji 2 lub więcej multiplexów zatkasz wi-fi. Chyba że zrobisz to jako unicast.
 
Co do sieci to nie ma możliwości aby ją zatkać.
Mało kto ma doprowadzone po kilka skrętek i światłowodów pod najważniejsze miejsca w domu.
Wifi działa na ac ale tylko dlatego, że wszystko obecnie działa bez problemowo.

QNAP moze faktycznie tego nie wytrzymać no ale wtedy się go wymieni.

Multicast lepszy niz unicast ale i na to i na to jest sieć przygotowana.
Dobra spróbuje coś podziałac z tym dvblast.
Jestem już chyba o krok do przodu.
Po upgradzie softu do 4.2 oraz wgraniu nowego dvblinka - TV bez problemu odbiera sygnał z sieci lokalnej.

Niestety dvblink coś ma problem z moim donglem dvbt bo nie chce mi wyszukać żadnych kanałów, pod tvhedend działa bezproblemowo.
Kombinuje dalej.
Znalazłem rozwiązanie - DVB Link.
Niestety nie działa ze wszystkimi donglami ale bez problemowo przepuszcza sygnał po sieci lokalnej jak i po za nią.
Działa na wifi ale od N w górę.

Jak się dokupi dongla z dvbt i dvbs to można jeszcze zgarnąć wszystkie fta.
 

Załączniki

  • ico_tvbutler_1.png
    ico_tvbutler_1.png
    9,5 KB · Wyświetleń: 34

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Iptv hdmi