Pomoc HD stations KODI wtyczka klienta TV

zybeks

Nowy użytkownik
Noobie
23 Lipiec 2011
6
1
3
Kraków
QNAP
TS-x64
Ethernet
2.5 GbE
Normalnie najnowsze kodi czy to pod androida czy pod inne systemy ma dołączone (choć wyłączone) wtyczki PVR TV (klient telewizji). Natomiast w tym dołączonym do HD stations (kodi 16) nie ma. W żaden sposób tez nie mogę ich znalesc by doinstalować. Chodzi mi dokładnie o wtyczkę pvr iptv simple klient.
Może się ktoś z tym uporał? Zna sposób by w naszych qnapach sie to pojawiło?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 (2016/03/11)
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Dzięki za odpowiedź.
Tego posta co podlinkowałeś wypróbowałem - dalej nie to - rtmp streamow nie otwiera.
15.2 paczki jeszcze nie znalazłem - (nieaktywne downloady) - może ktoś pomoże z działającym linkiem.
No i co stoi na przeszkodzie by PVR było w qnapowym KODI? Jakieś grube przeciwwskazania?
 
Ja swojego czasu instalowałem VU+ klienta z zewnętrznej aplikacji poszło mi działały programy z nboxa tylko nie podeśle ci teraz bo mam na qnapie ale mi padł jak go odzyskam to mogę podesłać ci.
Podeślij Maila to wyśle ci plik znalazłem na kompie ponieważ nie mogę tu nic dodać.
 
Dzięki za odzew. W miedzy czasie odezwałem się tez na forum qnapa. Tam jeden z użytkowników robi własne kompilacje kodi. Jednak brakowało bibliotek rtmp (odpowiedzialne za streaming), poprosiłem to je dodał i można ściągnąć już dzisiejsza kompilacje z działającą tą opcją.
A do Ciebie pitates już się odzywam - sprawdzę i to :)

...ale narazie to nie mogę znaleźć opcji wiadomości prywatnej :D
 
Cześć
Ja też nie rozumiem polityki QNAPa. Przesiadłem się z S ze względu na HDMI i fakt, że będę miał zawsze włączone Kodi pod ręką, z możliwością oglądania TV. A tu jak nie usuną TV Station, to jeszcze na dokładkę z Kodi znikają pluginy PVR!
O co tu chodzi?
 
Dobre sobie, a wiecie że KODI jest na licencji OpenSource i każdy ma prawo przerabiać/dystrybuować wg własnego widzimisię ?
Masz rację, jednak qnapowa wersja KODI chyba nie jest do końca taka sama jak "stockowa" bo system qnapa nie jest w 100% taki sam jak "czysty" ubuntu.
Dlatego czyste KODI może nie do końca dobrze działać na qnapie - po prostu qnap nie informuje o kolejnych zmianach w kernelu więc nigdy nie wiadomo co będzie działać a co nie.
 
Ja skłaniam się ku informacji że Linux QNAPa nie ma wielu rzeczy które są dostępne w "czystym" Debianie/Ubuntu, więc nie dodaje obsługi pewnych rzeczy do KODIego.

I to jest stały problem customizowanych systemów, jakie by nie były.
Dlatego lepiej budować na standardowych dystrybucjach, muszę zbadać jak działa Linux Station.
 
Właśnie, niestety Linux Station to tylko połowiczne rozwiązanie bo nadal nie ma się wpływu na wersję kernela - przecież na nim pracuje reszta systemu - więc o np aktualizacji źródeł do swojej kompilacji można zapomnieć - to też nie jest w pełni "pełny" np . Ubuntu.


Send from IOS with Tapatalk
 
Urządzenia z enigmą na pokładzie działają od dawna z Kodi, więc o co chodzi w tym temacie ? :)

screenshot004-png.png
 
VU nie sprawdzałem (jeszcze), "Urządzenia z enigmą na pokładzie" nic mi nie mówi (jakbyś mariuszsal mógł to rozwinąć).
Moje potrzeby zaspokaja mod od father_mande z forum.qnap.com. Jednak specjaliści od qnapa jak zaczęli iść w stronę multimedialną, to powinni ją szlifować (na to liczę), a nie zubażać.
Ale i tak sprzęt zacny :p
 
WItam

tylko chodziło o to że w qnapowym koni nie ma standardowo tej wtyczki trzeba ją sobie samemu poszukać i i dodać jako paczkę bo nie ma w komplecie jest tylko enigma ale nie chodzi z nox który ma enigme 2
 
Ale te tunery z enigmą swoje kosztują :(

Ja zainstalowałem ten nieoficjalny build KODI 16.1 z dodatkami PVR i śmiga :)

Niestety, tvheadend zainstalowany na wirtualce nie dawał rady z obsługą tunera DVB-T i mocno kaszanił obraz. Dopiero zainstalowany na osobnej maszynie działa płynnie.
Może będzie płynnie pod Containter Station, ale tam znowu wycięli moduły obsługujące urządzenia DVB-T a nie umiem sobie ich dodać.

Czy ktoś może używa tvheadend na QNAPie?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Enigma