Pomoc HybridDisck Station

cert_keram

Passing Basics
Beginner
1 Lipiec 2016
11
4
3
39
QNAP
TS-x51+
Ethernet
100 Mbps
Cześć wszystkim.

Pojawiam się ponownie z kolejnym problemem na moim qnapie. Przez długi długi czas serwer działam bez zarzutów realizując swoje podstawowe założenia czyli "centrum multimedialne". Filmy śmigały, zdjęcia przelatywały więc można by rzec że kraina mlekiem i miodem płynąca... ale ni z gruszki ni z pietruszki pojawił się problem...

Podstawowym programem którego używam na Qnapie jest HybridDisck Station i "jego" podprogram Kodi do oglądania filmów. Qnap podłączony jest bezpośrednio do TV poprzez HDMI. Telewizor to Sony (czytałem że z Sharp'ami bywały problemy). Poza tym służy mi jak mass storage dla zdjęć i filmów rodzinnych.

Dzisiaj jednak HybridDisck Station odmówił mi posłuszeństwa i nie wyświetla nic... kompletnie nic... nie pomógł jego restart, nie pomogła reinstalacja, nie pomógł restart Qnap'a. Słownie du** blada. Działa ale nie działa. Na domiar złego Qremote na telefonie przestał wykrywać aplikacje i dodatkowo zmapowane dyski Qnap'a na PC przestały odpowiadać o_0. Istna Sodoma i Gomora...

Ale co ciekawe, Qsync działa poprawnie i synchronizuje foldery między PC a Qnap. Qfinder normalnie znajduje Qnap'a i pozwala się zalogować

upload_2018-3-11_0-0-41.png

, ale sam nie widzi dysków do mapowania.

upload_2018-3-10_23-59-41.png


Czy ktoś z Was spotkał się już z podobnym problemem i jest w stanie mi pomóc go rozwiązać ?

P.S. Qnap jest pingowalny, serwer multimediów DLNA działa (ale jest upierdliwy).


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180215
Model serwera: QNAP TS-253 Pro
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. telewizor nie wyświetla zdjęć
  2. Qremote nie znajduje NAS