Pomoc Instalacja systemu na NVMe

Waldek

Entry Technician
Q Associate
8 Lipiec 2010
47
1
8
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
N/1.4: „Podczepianie” się pod istniejącą dyskusję
WITAM WSZYSTKICH,

Zamierzam również zmienić start systemu z dysków HDD na dyski SSD w swoim Qnap 453A, 16 Gb RAM., 2x3TB w 2xRAID1, QTS 5.0.1.2376.
Czytając wiele wypowiedzi w tym temacie na forum - dokonałem niezbędnych zakupów tj. karta - Podwójny Adapter NVMe PCIe 4.0 x8/x16 obsługa M.2 (klucz M) NVMe SSD (2xNVMe SSD RAID + obsługa Bifurcation) oraz dwa dyski SSD Kingston KC3000 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000S/1024G) z różnych dostaw. Jest to wszystko (wg. mnie) w wersji ECONO.
Mój QNAP TS-453A nie jest wymieniany jako właściwy do tej modyfikacji. Niemniej jednak posiada złącze PCI-e , w którym jest zainstalowana karta do podłączenia mikrofonu (zabawa w KARAOKE).
Moje pytanie brzmi:
Czy (w razie niepowodzenia) będę mógł uruchomić system (po staremu) z dysków HDD (po uprzednim zdemontowaniu karty z dyskami NVMe)?
Czy instalacja systemu (pobrałem do instalacji na SSD tą samą wersję, którą mam w tej chwili - QTS 5.0.1.2376) spowoduje jakiekolwiek zmiany w samym QNAPie blokując możliwość powrotu do poprzedniego układu rozruchowego?
Co jeszcze powinienem zrobić (przygotować) przed modernizacją?
Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Waldek
 
Czy (w razie niepowodzenia) będę mógł uruchomić system (po staremu) z dysków HDD (po uprzednim zdemontowaniu karty z dyskami NVMe)?

Jeśli zrobisz inicjację na NVMe bez dysków HDD to tak.

Czy instalacja systemu (pobrałem do instalacji na SSD tą samą wersję, którą mam w tej chwili - QTS 5.0.1.2376) spowoduje jakiekolwiek zmiany w samym QNAPie blokując możliwość powrotu do poprzedniego układu rozruchowego?

Nie ma to znaczenia.
 
Witam Panie Mariuszu,

Dziękuję za BANA, BTW, nie rozumiem jak można zbanować forumowicza, który podpiął się do dyskusji zakończonej z sukcesem modernizacji.
Traktowałem tą dyskusję jako zakończoną, a nie chcąc otwierać nowej (to tak dla mniejszego bałaganu) postanowiłem starą kontynuować, aby inni mogli skorzystać z całości wypowiedzi.
Dziękuję za Pańskie pomocne wypowiedzi.

Z poważaniem,
Waldek
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 453a
  2. qm2 system
  3. instalacja dysków
  4. Nvme
  5. System nvme
  6. instalacja systemu nvme
  7. karta pcie m.2
  8. instalacja systemu
  9. instalacja na ssd
  10. PCIe 4.0
  11. Karta pci ssd
  12. 453a nvme
  13. TS-453A
  14. Ts 264 system
  15. SSD NVMe instalacja systemu
  16. przeniesienie systemu na ssd
  17. qnap nvme
  18. przeniesienie systemu qm2
  19. instalacja na nvme
  20. dyski ssd do karty
  21. System na nvme
  22. system na ssd
  23. karta QM2-2P-344
  24. Dyski NVMe instalacja systemu
  25. przeniesienie systemu
  26. karta qm2
  27. Kingston KC3000
  28. Karta nvme
  29. 453a ram
  30. pcie nvme