badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
777
166
43
52
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Witam
Zastanawiam się co wybrać: Backup maszyny wirtualnej czy migawkę?
Backup polega na skopiowaniu wszystkich plików niezbędnych do przywrócenia wirtualki. Trwa to chwilę, bo przewala się po kilkadziesiąt GB. Migawka z kolei wykonuje się kilka sekund i zastanawiam się, na ile jest użyteczna? Co zostaje zapamiętane w takiej migawce? Czy jestem w stanie przywrócić z migawki poprzednio działający system, jeśli oprogramowanie na niej całkowicie padło i jeszcze rozłożyło system?
Na dzień dzisiejszy wykonuję pełne kopie, bo jakoś bardziej mnie to przekonuje. Czy migawki są przydatne?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Kopia przyrostowa
  2. snapshot virtualization
  3. virtual kopia
  4. Nie można utworzyć migawki.