Pomoc Jak ograniczyć dostęp dla użytkowników DLNA ?

Eskan

Entry Technician
Q Associate
29 Grudzień 2012
32
2
8
1. Domyślne konto użytkownika serwera DLNA: admin. Inny użytkownik to np.: julian. Mam dwa foldery z filmami: "F.admin" i "F.julian". W prawach dostępu folder "F.admin" jest zablokowany dla julian ale gdy julian korzysta z DLNA to nie ma problemu w dostaniu się do "F.admin". Jaka mu to zablokować przy korzystaniu z DLNA?
2. Aplikacje > Serwer mediów DLNA > Ustawienia zaawansowane > odbiorcy mediów > Nazwa urządzenia Jak mogę nadać nazwę dla określonych urządzeń (dla IP lub MAC-a) ?

Wersja oprogramowania Firmware:4.3.3
Model serwera: 251+
 
Nie używaj "prawdziwych" użytkowników w DLNA Media Server/Media Streaming.
Utwórz nowego użytkownika np. "dlna", przypisz go do grupy "Everyone", wpisz tego użytkownika w Advanced Settings - Media Streaming Add-on - General Settings -Default User Account (rozwijane menu), nadaj w File Station temu nowemu użytkownikowi (w naszym przykładzie "dlna") uprawnienia tylko do tych katalogów, które uznasz za stosowne (np. tylko do katalogów z filmami) i to tylko "read-only", przy okazji zwróć uwagę na uprawnienia grup użytkowników, do jakiej należą indywidualni użytkownicy (sugerowałbym całkowite ze względó bezpieczeństwa zlikwidowanie domyślnej grupy "users", ale to wykracza poza temat wątku).
 
  • Lubię to
Reakcje: Eskan
Nie używaj "prawdziwych" użytkowników w DLNA Media Server/Media Streaming.
Utwórz nowego użytkownika np. "dlna", przypisz go do grupy "Everyone", wpisz tego użytkownika w Advanced Settings - Media Streaming Add-on - General Settings -Default User Account (rozwijane menu), nadaj w File Station temu nowemu użytkownikowi (w naszym przykładzie "dlna") uprawnienia tylko do tych katalogów, które uznasz za stosowne (np. tylko do katalogów z filmami) i to tylko "read-only", przy okazji zwróć uwagę na uprawnienia grup użytkowników, do jakiej należą indywidualni użytkownicy (sugerowałbym całkowite ze względó bezpieczeństwa zlikwidowanie domyślnej grupy "users", ale to wykracza poza temat wątku).

Zrobiłem identycznie u siebie ale niestety w folderach pokazuje mi tylko katalog home, nie pokazuje multimedia, użytkownik dlna ma prawo dostępu do multimedia.
Co może być przyczyną?
 
a folder nie musi być czasem oznaczony jako multimedialny/dodany do listy w AppCenter\MultimediaCenter żeby był widziany w DLNA ?
Zgadza się musi i jest dodany poprawnie, problem w tym że działa tylko na koncie admin a na koncie dlna pokazuje na TV tylko folder "kolekcja prywatna" jakieś sugestie? Walczę z tym już od 2 dni
 
działa tylko na koncie admin a na koncie dlna pokazuje na TV tylko folder "kolekcja prywatna" jakieś sugestie?
Może daj zrzuty ekranu, gdzie masz pokazane konta i admin i dlna dla mediów, bo tych różnych opcji i zmiennych nieco dużo jest tak w ciemno.
Włączyłeś konto dlna jako domyślne dla mediów?
 
działa tylko na koncie admin a na koncie dlna pokazuje na TV tylko folder "kolekcja prywatna" jakieś sugestie?
Może daj zrzuty ekranu, gdzie masz pokazane konta i admin i dlna dla mediów, bo tych różnych opcji i zmiennych nieco dużo jest tak w ciemno.
Włączyłeś konto dlna jako domyślne dla mediów?
Tak mam ustawione konto o nazwie DLNA jako domyslne, załączam screeny. Czy coś jeszcze potrzeba?
Dziękuję za zainteresowanie
 

Załączniki

  • 2019-11-03 20_38_13-WOORL-NAS.jpg
    2019-11-03 20_38_13-WOORL-NAS.jpg
    57 KB · Wyświetleń: 61
  • 2019-11-03 20_39_09-WOORL-NAS.jpg
    2019-11-03 20_39_09-WOORL-NAS.jpg
    52 KB · Wyświetleń: 53
  • admin.jpg
    admin.jpg
    45,9 KB · Wyświetleń: 66
  • dlna.jpg
    dlna.jpg
    46,3 KB · Wyświetleń: 63
Mam chyba inną wersję systemu (4.3.4), bo ekrany wyglądają inaczej (pod Operą).
Sprawdź jeszcze "Ustawienia zaawansowane" oraz właściwości i uprawnienia dla folderu Multimedia (edit properties / shared folder permission).
Ewentualnie - nawet na próbę - dodaj to nowe konto dlna do grupy administratorów i zobacz, czy to coś zmienia. Jakby co bezpieczniej wystawiać jakieś konto z grupy adminów niż samo główne admin. (użytkownika admin najbezpieczniej jest wyłączyć i pracowac spod innego konta, ale to odrębny temat).
Nie pamiętam, czy u mnie konto dlna ma hasło czy nie ma.
 
Wszystko wygląda że jest poprawnie, co dziwne jeden ze zwykłych userów, ale tworzony bardzo dawno też działa poprawnie z dlna...
Dla mnie to jakiś bug. Mam wersję 4.4.1
Testowałem i zmieniłem typ konta użytkownika dlna na administrator i nic to nie dało...
Testowo włączyłem teraz zaawansowane prawa dostępu i zobaczę czy to coś da jak zakończy się proces zmiany dla podfolderów
 

Załączniki

  • 2019-11-04 15_40_37-Window.jpg
    2019-11-04 15_40_37-Window.jpg
    57 KB · Wyświetleń: 60