Pomoc Jak udostęponić NAS w internecie (dwa routery) ?

Giana Sisters

Passing Basics
Beginner
6 Grudzień 2015
12
3
3
44
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry.
Chciałbym bardzo prosić o pomoc w temacie udostępnienia NASa w internecie. NAS jest za drugim routerem/modemem. Przygotowałem schemat podając przykładowe adresy, gdyż potrzebuję konkretnej, precyzyjnej pomocy. Nie znam się na sieciach i z trudem ogarniam temat DHCP i bramy. Skorzystałem z managera MyQNAPCloud, ale po długim mieleniu ten niby prawidłowo konfiguruje router2 do którego jest podłaczony, ale podaje, że łączność przez internet nie przechodzi testu. Podejrzewam że serwer "nie widzi" router 1. Router 1 jest podłączony do internetu stałym łączem światłowodowym.

Dziękuję z góry za pomoc.
.
Login - Dropbox
screen01.png

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2 Build 1594
Model serwera: QNAP 253 Pro
Oprogramowanie router 2: DD-WRT
Oprogramoiwanie router 1: FunBOX3.0
 

Załączniki

  • screen01.png
    screen01.png
    58,3 KB · Wyświetleń: 128
A dlaczego masz dwa routery?
Ja też mam 2 routery. Pierwszy jest podłączony do modemu kablowego od WAN, a modem jest w trybie bridge. Drugi służy mi jako AP do wifi i do podłączenia NASa (tak jak u niego). Pomimo małego mieszkania nie mam dobrego pokrycia wifi z jednego routera. Mam je właśnie połączone przez porty LAN.
 
Ok, ale jak masz AP, to on nie działa jako router, a u kolegi są dwa routery z dwoma klasami sieci. Bo router pracuje w trybie routera lub AP.
 
Ok, ale jak masz AP, to on nie działa jako router, a u kolegi są dwa routery z dwoma klasami sieci. Bo router pracuje w trybie routera lub AP.
Bo błądzi po omacku i szuka (tu) sensownego rozwiązania. (Chyba) znalazł je, niech to sprawdzi.
Możesz zrobić przekierowane portów (wariant 3) do NASa, ale czy masz stały publiczny IP? Prawdopodobnie nie. Jeśli nie, to albo myqnapcloud, który jest właśnie dynamicznym dns-em, albo ustawiasz dynamiczny dns w routerze. Wariant 1 i 2 pod względem bezpieczeństwa są równoważne (jeśli obydwa routery są takie same). Generalnie udostępnianie NASa na zewnątrz to dość ryzykowny pomysł, chyba że udostępniasz tylko określone usługi na określonych portach. Udostępnianie panela administracyjnego to moim zdaniem proszenie się o kłopoty. Lepiej zrobić na routerze serwer VPN (openvpn) lub postawienie VPN na NAS i przekierowanie na niego określonego portu.
@Giana Sisters jeśli nie rozumiesz czegoś to pytaj! Ty możesz czegoś nie wiedzieć, tak jak ja nie muszę mieć talentu graficznego!
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ustawienie portów w web