Pomoc Jak zablokować NAS-owi dostęp z i do internetu. Dostęp wyłącznie z sieci domowej.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

pineska

Passing Basics
Beginner
25 Wrzesień 2016
19
1
3
44
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Witam,
jestem nowym użytkownikiem TS-451 i mam pytanie co zrobić żeby NAS nie miał dostępu do internetu. Chodzi mi o takie ustawienia systemu żeby NAS był widoczny wyłącznie w sieci domowej i dostęp do niego był także wyłącznie w sieci domowej. W komputerach domowych chce zmapować NAS i mieć do niego dostęp jak do dysku C komputera (to umiem zrobić:)
Chciałbym żeby NAS nie miał dostępu do internetu i nikt z internetu nie miał dostępu do NAS bezpośrednio, przez aplikacje czy przez chmurę.
Będę wdzięczny za pomoc i instrukcje jak to zrobić.
Pozdrawiam serdecznie!

Wersja oprogramowania Firmware: 4.1.4
Model serwera: QNAP TS-451
 
Tak, jest dobrze.
Rozumiem, że DNS-y nie wymagają więcej uwagi i mój QNAP jest nieosiągalny z internetu oraz sam nie ma połączenia z internetem. Jest tylko i wyłącznie z sieci domowej.
Rozumiem też, że TS-451 podłączony na jednej karcie sieciowej, w sieci domowej gdzie wszystko jest 1GB, HDD 5400rpm jest na liście QNAP, upload jest 40 MB/s i nie może być większy....? Myślałem że da radę to 100MB wyciągnąć:)
Cześć Pigers,
czy mogę liczyć na kilka słów komentarza...
Jedna poprawka: moja sieć domowa jest oczywiście 1Gb. Reszta jednostek prawidłow tzn transfer zmierzony to 40MB/s a wymażony to 100MB/s
Pozdrawiam Michał
 
jak nie ! :>

upload_2016-10-10_21-17-41.png
 
Ok to stawiam browara:)
:emoji_beer:
Cześć Pigers,
znów musze prosić Cię o pomoc.

Do Nasa włozyłem drugi dysk i utworzyłem wolumin prost DataVol2.
Nie jestem w stanie zmapować tego dysku. Komputer widzi tylko NAS z pierwszym dyskiem, wuluminem na tym dysku i udziałami.
Drugiego dysku nie widzi za cholerę... Co zrobić?

Odpaliłem Hybrid Beckup Sync, szukałem w necie i nadal nie mogę zrobic zwykłego beckupu wybranych folderów z dysku pierwszego na dysk drugi. Ot taki wewnętrzny beckup raz w tygodniu z dysku na dysk w obrębie jednego NAS żeby dane były bezpieczne.
Czy to wogóle możliwe?
Generalnie, w czasie konfiguracji, nie jestem w stanie nawet wybrać drugiego dysku do beckup-u?
O co chodzi???

W poprzednim NAS-ie miałem zmapowane dwa woluminy oddzielnie a w OS miałem opcje wewnetrznego beckupu z dysku na dysk. Dyski były dwa w JBOD.
Czy w QNAP jest to też możliwe? Nic więcej nie chce od mojego QNAP-a...
Pozdrawiam Michał
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dnsów
  2. wolumin prosty