Instruktaż/Tutorial Jak zainstalować klienta poczty i pakiet biurowy Open-Exchange? (alt. Office WebApps i Outlook)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 213
31
2 316
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
OX-mail-main-2.png
(Open Exchange) OX App Suite serwer/klient poczty Exchange z alternatywą do Office WebApps, w której skład wchodzi: książką adresowa, kalendarza, harmonogram do planowania zadań, chmura plików, edytor tekstowym ala Word, oraz skoroszyt typu Excel. Wszystkie dokumenty można współdzielić w obrębie grupy firmowej lub udostępniać na żądanie.


[Wymagania]
Serwer QNAP na platformie Intel
Minimum 4GB RAM


[Jak zainstalować?]
  1. W App Center zainstaluj Container Station.
    qnap_container_station.jpg

  2. Po poprawnym zainstalowaniu Container Station, otwórz aplikację i zainstaluj paczkę: sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
    qnap_container_station_install_open_exchange.jpg qnap_container_station_install_open_exchange_step_2.jpg

  3. Po zainstalowaniu zaloguj się na konsolę shell serwera.
    Jak to zrobić?
    FAQ - Jak połączyć się do terminala/konsoli Linux - shell Bash/SH w serwerze QNAP (PuTTY Windows)

  4. Wykonaj poniższe polecenie, aby zainicjować nową grupe/context w OX App Suite:
    Uwaga: Za argumentem -it umieść dokładną nazwę kontenera jaką podałeś podczas instalacji. W tym przykładzie to: docker-ubuntu-open-exchange
    Bash:
    docker exec -it docker-ubuntu-open-exchange /createcontext -c 1 -L defaultcontext -u ctxadmin -p secretpassword -e admin@example.com -d ctxadmin -g admin -s ctx -q 0 --access-combination-name=all

  5. Następnie dodaj nowego użytkownika w utworzonej grupie:
    Uwaga: W poniższym przykładzie nazwa użytkownika to qnapclub, a hasło to tajnehaslo.
    Bash:
    docker exec -it ox-example /opt/open-xchange/sbin/createuser -c 1 -A ctxadmin -P secretpassword -u qnapclub -p tajnehaslo -e test@example.com -d qnapclub -g user -s test

  6. Zaloguj się na interfejs Web uruchamiając aplikację przekierowaną na port wew. kontenera 8080.
    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_2.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_3.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_4.png
 
Contanair Statnio - tam szukasz tego template co masz wyżej w postach, potem zakładka advanced kasujesz w tabie NAT wpis dodajesz swój 8090 80 odpowiednio i next i czekasz i gotowe
 
Contanair Statnio - tam szukasz tego template co masz wyżej w postach, potem zakładka advanced kasujesz w tabie NAT wpis dodajesz swój 8090 80 odpowiednio i next i czekasz i gotowe

Przerosło mnie. Nie wiem gdzie i nie wiem co;/
Contanair Statnio - tam szukasz tego template co masz wyżej w postach, potem zakładka advanced kasujesz w tabie NAT wpis dodajesz swój 8090 80 odpowiednio i next i czekasz i gotowe

Przerosło mnie. Nie wiem gdzie i nie wiem co;/
sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
taki mam kontener
co za 8090 jak ja mam ten kontener pod 32775
Contanair Statnio - tam szukasz tego template co masz wyżej w postach, potem zakładka advanced kasujesz w tabie NAT wpis dodajesz swój 8090 80 odpowiednio i next i czekasz i gotowe

Przerosło mnie. Nie wiem gdzie i nie wiem co;/
Contanair Statnio - tam szukasz tego template co masz wyżej w postach, potem zakładka advanced kasujesz w tabie NAT wpis dodajesz swój 8090 80 odpowiednio i next i czekasz i gotowe

Przerosło mnie. Nie wiem gdzie i nie wiem co;/
sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
taki mam kontener
co za 8090 jak ja mam ten kontener pod 32775


0" class="ng-scope" style="box-sizing: border-box;">
8090 80 TCP
elegant shirley taki kontener mi sie utworzyl po wpisaniu w konsole docker run -d -p 8090:80 sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
ale w nim rowniez nie dziala portal;/
 
a okienko logowania miałeś chociaż ? czy jeszcze nie
zadnych okienek logowania;/
a okienko logowania miałeś chociaż ? czy jeszcze nie
zadnych okienek logowania;/
a okienko logowania miałeś chociaż ? czy jeszcze nie
zadnych okienek logowania;/

Czyli jest jakas kaszana?
 
No tak ale masz pojecie. Ja nie mam pojęcia. I nie wiem co po kolej kliknąć. Trzy godziny temu nie wiedziałem ze można kontenery ściągać.
Nie obraź się, ale nie poradzisz sobie z konfiguracją OX skoro na takich podstawach umierasz. Jeśli zatem szukasz pakietu biurowego i odbierania maili to postaw na VM dowolnego Windowsa i klienta poczty. OX wbrew pozorom nie jest taki prosty do skonfigurowania a wymagania ma kolosalne.
 
Kiepski tutorial skoro ide krok po kroku i nie dziala;/
No tak ale masz pojecie. Ja nie mam pojęcia. I nie wiem co po kolej kliknąć. Trzy godziny temu nie wiedziałem ze można kontenery ściągać.
Nie obraź się, ale nie poradzisz sobie z konfiguracją OX skoro na takich podstawach umierasz. Jeśli zatem szukasz pakietu biurowego i odbierania maili to postaw na VM dowolnego Windowsa i klienta poczty. OX wbrew pozorom nie jest taki prosty do skonfigurowania a wymagania ma kolosalne.

Podstawach? Ten tutorial jest do bani! Ide krok po kroku i nie dziala! Zamiast tracic czas na zniechecanie powiedz jak to uruchomic.
Kiepski tutorial skoro ide krok po kroku i nie dziala;/
No tak ale masz pojecie. Ja nie mam pojęcia. I nie wiem co po kolej kliknąć. Trzy godziny temu nie wiedziałem ze można kontenery ściągać.
Nie obraź się, ale nie poradzisz sobie z konfiguracją OX skoro na takich podstawach umierasz. Jeśli zatem szukasz pakietu biurowego i odbierania maili to postaw na VM dowolnego Windowsa i klienta poczty. OX wbrew pozorom nie jest taki prosty do skonfigurowania a wymagania ma kolosalne.

Podstawach? Ten tutorial jest do bani! Ide krok po kroku i nie dziala! Zamiast tracic czas na zniechecanie powiedz jak to uruchomic.

Szukam pracy rownoleglej na excelu
 
Kiepski tutorial skoro ide krok po kroku i nie dziala;/
No tak ale masz pojecie. Ja nie mam pojęcia. I nie wiem co po kolej kliknąć. Trzy godziny temu nie wiedziałem ze można kontenery ściągać.
Nie obraź się, ale nie poradzisz sobie z konfiguracją OX skoro na takich podstawach umierasz. Jeśli zatem szukasz pakietu biurowego i odbierania maili to postaw na VM dowolnego Windowsa i klienta poczty. OX wbrew pozorom nie jest taki prosty do skonfigurowania a wymagania ma kolosalne.

Podstawach? Ten tutorial jest do bani! Ide krok po kroku i nie dziala! Zamiast tracic czas na zniechecanie powiedz jak to uruchomic.
Właśnie zainstalowałem OX'a bez problemu.
...
Czytałeś logi OX'a? Skąd bierze się ten błąd? Pamiętaj, że Docker/LXC wymagają już sięgania po dokumentacje autorów kontenera, które mogą być sprzeczne z założeniami dokumentacji producenta. Ale i jedną dokumentacje (o ile jest dostępna) a także drugą musisz przeczytać, aby zacząć zabawę.
W Twoim przypadku logi, logi, logi i jeszcze raz logi. W nich będzie skąd bierze się ten problem.

Szukam pracy rownoleglej na excelu
Może OwnCloud albo NextCloud na to pozwoli?
A może własnie VM'ka i Excel?
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Pomoc Moje dockery
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pisać
  2. localhost docker