Instruktaż/Tutorial Jak zainstalować klienta poczty i pakiet biurowy Open-Exchange? (alt. Office WebApps i Outlook)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 210
31
2 313
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
OX-mail-main-2.png
(Open Exchange) OX App Suite serwer/klient poczty Exchange z alternatywą do Office WebApps, w której skład wchodzi: książką adresowa, kalendarza, harmonogram do planowania zadań, chmura plików, edytor tekstowym ala Word, oraz skoroszyt typu Excel. Wszystkie dokumenty można współdzielić w obrębie grupy firmowej lub udostępniać na żądanie.


[Wymagania]
Serwer QNAP na platformie Intel
Minimum 4GB RAM


[Jak zainstalować?]
  1. W App Center zainstaluj Container Station.
    qnap_container_station.jpg

  2. Po poprawnym zainstalowaniu Container Station, otwórz aplikację i zainstaluj paczkę: sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
    qnap_container_station_install_open_exchange.jpg qnap_container_station_install_open_exchange_step_2.jpg

  3. Po zainstalowaniu zaloguj się na konsolę shell serwera.
    Jak to zrobić?
    FAQ - Jak połączyć się do terminala/konsoli Linux - shell Bash/SH w serwerze QNAP (PuTTY Windows)

  4. Wykonaj poniższe polecenie, aby zainicjować nową grupe/context w OX App Suite:
    Uwaga: Za argumentem -it umieść dokładną nazwę kontenera jaką podałeś podczas instalacji. W tym przykładzie to: docker-ubuntu-open-exchange
    Bash:
    docker exec -it docker-ubuntu-open-exchange /createcontext -c 1 -L defaultcontext -u ctxadmin -p secretpassword -e admin@example.com -d ctxadmin -g admin -s ctx -q 0 --access-combination-name=all

  5. Następnie dodaj nowego użytkownika w utworzonej grupie:
    Uwaga: W poniższym przykładzie nazwa użytkownika to qnapclub, a hasło to tajnehaslo.
    Bash:
    docker exec -it ox-example /opt/open-xchange/sbin/createuser -c 1 -A ctxadmin -P secretpassword -u qnapclub -p tajnehaslo -e test@example.com -d qnapclub -g user -s test

  6. Zaloguj się na interfejs Web uruchamiając aplikację przekierowaną na port wew. kontenera 8080.
    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_2.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_3.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_4.png
 
Na razie temat odstawiłem - nextcloud
Hm...

NextCloud nie ma klienta poczty. Z tego co zdążyłem zauważyć do XO jest tylko pośrednikiem. A może się mylę? Tzn. nie jest serwerem pocztowym a jedynie ma możliwość połączenia się z np. google i wyświetlaniem maili. Swoja drogą XO wydaje mi sie być świetny. Ma wszystko to czego potrzebuje, tzn. Maile, kalendarz, chmurę plików z możliwością udostępnienia. Dokładnie to co chciałem mieć na NAS.
Jedyne czego mi brakuje to panelu administracyjnego w celu dodawania nowych kont.

Spróbuje w wolnej chwili Twojej podpowiedzi.

A może trzeba znaleźć podręcznik instalacji tego na jakimś Linuxie Krok po Kroku, by później wrócić na forum z pytaniem jak to wystawić na świat przeglądarkowy =P.
 
Na razie temat odstawiłem - nextcloud
Hm...

NextCloud nie ma klienta poczty. Z tego co zdążyłem zauważyć do XO jest tylko pośrednikiem. A może się mylę? Tzn. nie jest serwerem pocztowym a jedynie ma możliwość połączenia się z np. google i wyświetlaniem maili. Swoja drogą XO wydaje mi sie być świetny. Ma wszystko to czego potrzebuje, tzn. Maile, kalendarz, chmurę plików z możliwością udostępnienia. Dokładnie to co chciałem mieć na NAS.
Jedyne czego mi brakuje to panelu administracyjnego w celu dodawania nowych kont.

Spróbuje w wolnej chwili Twojej podpowiedzi.

A może trzeba znaleźć podręcznik instalacji tego na jakimś Linuxie Krok po Kroku, by później wrócić na forum z pytaniem jak to wystawić na świat przeglądarkowy =P.
@_Floyd
1) zaintalowałes poprawnie OX,
2) dodałes konto mail,
3) działa ci zarówno OX poprzez przegldarke jak i poprzez aplikacje mobile z AndroidMarket

powyższe 3 pytania Tobie działaja poprawnie w 100% ??

4) brakuje tylko możliwości dodawania kolejnych użytkowników ?
 
Na razie temat odstawiłem - nextcloud
Hm...

NextCloud nie ma klienta poczty. Z tego co zdążyłem zauważyć do XO jest tylko pośrednikiem. A może się mylę? Tzn. nie jest serwerem pocztowym a jedynie ma możliwość połączenia się z np. google i wyświetlaniem maili. Swoja drogą XO wydaje mi sie być świetny. Ma wszystko to czego potrzebuje, tzn. Maile, kalendarz, chmurę plików z możliwością udostępnienia. Dokładnie to co chciałem mieć na NAS.
Jedyne czego mi brakuje to panelu administracyjnego w celu dodawania nowych kont.

Spróbuje w wolnej chwili Twojej podpowiedzi.

A może trzeba znaleźć podręcznik instalacji tego na jakimś Linuxie Krok po Kroku, by później wrócić na forum z pytaniem jak to wystawić na świat przeglądarkowy =P.

Jak to nextcloud klienta poczty nie ma :O prawda jest, ze nie jest serwerem pocztowym - OX tez nim nie jest. Zarowno nextcloud jak i OX posiadaja klienty pocztowe a nie serwery....
 
uwaga odkopuję, może ktoś powiedzieć jak poradzić sobie z instalacją przez portainer kiedy w logu mam
Kod:
** This container will not run without secrets **


** Specify ox-admin-password, ox-db-password, ox-master-password **
upload_2020-9-3_8-57-24.png
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Pomoc Moje dockery
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pisać
  2. localhost docker