Instruktaż/Tutorial Jak zainstalować klienta poczty i pakiet biurowy Open-Exchange? (alt. Office WebApps i Outlook)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 213
31
2 316
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
OX-mail-main-2.png
(Open Exchange) OX App Suite serwer/klient poczty Exchange z alternatywą do Office WebApps, w której skład wchodzi: książką adresowa, kalendarza, harmonogram do planowania zadań, chmura plików, edytor tekstowym ala Word, oraz skoroszyt typu Excel. Wszystkie dokumenty można współdzielić w obrębie grupy firmowej lub udostępniać na żądanie.


[Wymagania]
Serwer QNAP na platformie Intel
Minimum 4GB RAM


[Jak zainstalować?]
  1. W App Center zainstaluj Container Station.
    qnap_container_station.jpg

  2. Po poprawnym zainstalowaniu Container Station, otwórz aplikację i zainstaluj paczkę: sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange
    qnap_container_station_install_open_exchange.jpg qnap_container_station_install_open_exchange_step_2.jpg

  3. Po zainstalowaniu zaloguj się na konsolę shell serwera.
    Jak to zrobić?
    FAQ - Jak połączyć się do terminala/konsoli Linux - shell Bash/SH w serwerze QNAP (PuTTY Windows)

  4. Wykonaj poniższe polecenie, aby zainicjować nową grupe/context w OX App Suite:
    Uwaga: Za argumentem -it umieść dokładną nazwę kontenera jaką podałeś podczas instalacji. W tym przykładzie to: docker-ubuntu-open-exchange
    Bash:
    docker exec -it docker-ubuntu-open-exchange /createcontext -c 1 -L defaultcontext -u ctxadmin -p secretpassword -e admin@example.com -d ctxadmin -g admin -s ctx -q 0 --access-combination-name=all

  5. Następnie dodaj nowego użytkownika w utworzonej grupie:
    Uwaga: W poniższym przykładzie nazwa użytkownika to qnapclub, a hasło to tajnehaslo.
    Bash:
    docker exec -it ox-example /opt/open-xchange/sbin/createuser -c 1 -A ctxadmin -P secretpassword -u qnapclub -p tajnehaslo -e test@example.com -d qnapclub -g user -s test

  6. Zaloguj się na interfejs Web uruchamiając aplikację przekierowaną na port wew. kontenera 8080.
    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_2.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_3.png


    qnap_qts_container_station_open_exchange_installation_4.png
 
Kiepski tutorial skoro ide krok po kroku i nie dziala;/
Nie obraź się, ale nie poradzisz sobie z konfiguracją OX skoro na takich podstawach umierasz. Jeśli zatem szukasz pakietu biurowego i odbierania maili to postaw na VM dowolnego Windowsa i klienta poczty. OX wbrew pozorom nie jest taki prosty do skonfigurowania a wymagania ma kolosalne.

Podstawach? Ten tutorial jest do bani! Ide krok po kroku i nie dziala! Zamiast tracic czas na zniechecanie powiedz jak to uruchomic.
Właśnie zainstalowałem OX'a bez problemu.
...
Czytałeś logi OX'a? Skąd bierze się ten błąd? Pamiętaj, że Docker/LXC wymagają już sięgania po dokumentacje autorów kontenera, które mogą być sprzeczne z założeniami dokumentacji producenta. Ale i jedną dokumentacje (o ile jest dostępna) a także drugą musisz przeczytać, aby zacząć zabawę.
W Twoim przypadku logi, logi, logi i jeszcze raz logi. W nich będzie skąd bierze się ten problem.

Szukam pracy rownoleglej na excelu
Może OwnCloud albo NextCloud na to pozwoli?
A może własnie VM'ka i Excel?

Czy mozesz napisac po koleji jak instalowales ox?
 
Możesz podrzucić jeszcze raz krok po kroku też mam problem z uruchomieniem tego dockera
Witam, udało się zainstalować ale tą wersje 7.6.2 na docker jest wersja 7.8 imap ale nie można jej zainstalować w ten sam sposób,
 
Witam,

zacząłem interesować się tematem i chyba wiem dlaczego kilka osób ma problemy.

Po pierwsze:

Po poprawnym zainstalowaniu Container Station, otwórz aplikację i zainstaluj paczkę: sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange

ten link przekierowuje na open-exchange-im a nie open-exchange. Roznica tych obrazow polega na tym ze open-exchange-im od razu jest skonfigurowany pod server imap kryjacy sie pod adresem localhost po porcie 143, wiec ciezko cokolwiek tutaj zdzialac.

po Drugie komendy dockerowe w HowTo wypisane sa dosc niejasno, poniewaz w drugiej komendzie wywoluje sie komende do kontenera o nazwie ox-example, a wczesniej nie ma wyjasnienia jak taki kontener o takiej nazwie utworzyc. Oczywiscie dla niektorych to moze byc oczywiste i pewnie dla autora HowTo jest, ale jak mozna zauwazyc jednak nie dla wszystkich.

Dlatego DLA TYCH, ktorzy mieli problem polecam odpalic terminal i:

Jezeli nie korzystasz aktualnie z zadnego kontenera ktory kiedykolwiek instalowales wykonuj te kroki po kolei:
Kod:
# docker rm $(docker ps -aq)

# docker pull sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange

Stworzmy sobie teraz folder w ktorym beda zapisywane dane z kontenera po to, aby np. po jego restarcie zmiany konfiguracyjne jakie dokonywalismy byly zachowane.

# mkdir /share/daneox/

Teraz odpalmy kontener:

# docker run -d -p 8585:80 --name open-exchange -v /share/daneox:/data sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange

Dalej, polaczmy sie do konsoli naszego kontenera:


# docker exec -ti open-exchange /bin/bash

Utworzmy context, ale najpierw zrobmy cos takiego:

Kod:
# source /data/etc/script_settings
# echo $ADMIN_MASTER_PASSWORD

Teraz stworzmy context:

# createcontext -A oxadminmaster -P $ADMIN_MASTER_PASSWORD -c 1 -u admin -d "Admin" -g Admin -s User -p password -L defaultcontext -e CONTEXTADMIN_EMAIL -q 0

Teraz Stworzmy Konto na ktore bedziemy mogli sie zalogowac poprzez adres url http://adreipqnapa:8585



createuser -c 1 -A admin -P password -u dominik -d Dominik -g Imie -s Nazwisko -p twojehaslo -e dominik@example.com --access-contacts on --access-delegate-tasks on --access-edit-public-folder on --access-ical on --access-infostore on --access-read-create-shared-Folders on --access-syncml on --access-active-sync on --access-usm on --access-tasks on --access-vcard on --access-webdav on --access-publication on --access-subscription on --access-edit-group on --access-edit-resource on --access-edit-password on --access-collect-email-addresses on --access-multiple-mail-accounts on --access-calendar on

Zrobione teraz zaloguj sie na ten adres url co wyzej i wpisz login : dominik haslo: twojehaslo

a z kontenera w terminalu mozna sie juz wylogowac wpisujac :
# exit




P.S.

odnosnie licencji.... to ten obraz dockerowy jest w koncu open source czy nie ?? bo na necie czytam, ze open xchange server 6 jest open source, a app suite nie, ale na stronie producenta zadnych konkretnych info nie ma .. takze ja juz nie wiem czy moge z tego korzystac czy nie ...

na stronie producenta napisane jest, ze
Open-Xchange Server software is licensed under GPLv2. The Open-Xchange web-based user front end is licensed under Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 Generic License. Please note: Open-Xchange is not offering support, certified updates or OXtender for the Community Edition.
Ale wydaje mi sie, ze obraz dockerowy opisany w tym artykule dotyczy Open-Xchange AppSuite czy zle mysle?
W Dockerfile mozna zauwazyc, ze jest odpalana komenda typu ... --no-license ...
Czy zacytowana przeze mnie notka odnosnie Licencji dotyczy tego obrazu dockerowego?
 
Witam
udało mi sie zainstalować i jak na razie jest ok po instalacji.
Po zainstalowaniu sie do panelu na górze strony wyskuje mi taki komunikat :" Error while communicating with the sieve server localhost at port 2000 for user xxx in context 1"
Szukałem u wójka gogle rozwiazania ale nie moge sobie z tym poradzić :/

Dodatkowym problemem jest to ze za pomocą hasła i loginu mogę sie zalogować w przeglądarce ale juz na urządzeniach mobilnych (tablet, smartfon) juz nie mam możliwości wyskakuje mi bład logowania (błedne hało lub login) :/
 
Daj dostęp do tego portu.

Zrobiłeś to? Problem znikł?

teraz sie pojawił taki kominukat jak sie loguje w sieci LAN (zamista tamtego powyzszego wczesniej)

"Could not get a default folder for this application. Application may not work as expected until this problem is solved."

----------------------


czy komus działaj aplikacje OX APP na androida ??
 
@Endriuszka Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Teraz stworzmy context:

# createcontext -A oxadminmaster -P $ADMIN_MASTER_PASSWORD -c 1 -u admin -d "Admin" -g Admin -s User -p password -L defaultcontext -e CONTEXTADMIN_EMAIL -q 0

W tym miejscu dostaje błąd:
root@c7492c741dc3:/data# createcontext -A oxadminmaster -P $ADMIN_MASTER_PASSWORD -c 1 -u admin -d "Admin" -g Admin -s User -p password -L defaultcontext -e CONTEXTADMIN_EMAIL -q 0
context could not be created:
Error: Unrecognized options on the command line: Unknown option ``1'
 
Zapewne @Ciangi specjalnie tworzył ten katalog na takie okoliczności.

Jak będzie na forum to zapewne doradzi, bo wiem ze ten projekt wdraża na swoje potrzeby.

Ja odpaliłem tego klienta, chociaż zauważyłem również pewną nie ścisłość co do zapytać. Nie można z niego skorzystać na zasadzie C+P.

/// P.S. Nie cytujemy tekstu, jeśli cytowany tekst jest pierwszym postem od Twojego.
 
Zapewne @Ciangi specjalnie tworzył ten katalog na takie okoliczności.

Jak będzie na forum to zapewne doradzi, bo wiem ze ten projekt wdraża na swoje potrzeby.

Ja odpaliłem tego klienta, chociaż zauważyłem również pewną nie ścisłość co do zapytać. Nie można z niego skorzystać na zasadzie C+P.

/// P.S. Nie cytujemy tekstu, jeśli cytowany tekst jest pierwszym postem od Twojego.

@_Floyd ale ja robiłem sposobem z pierwszego postu @Silas Mariusz
 
Bardzo mnie cieszy że zrobiłeś tak jak jest opisane w pierwszym poście. W takim razie pytanie jest do Wodza czy może Ci w tym pomóc. Instalacja jedno a konfiguracja to już drugie. Ciangi zgłębił temat i w moim odczuciu podał o tyle lepsze kody konfiguracyjne że podaje właśnie katalog, tworzy instancje użytkownika itp. Nie wiem tylko czemu wyrzuca mi błąd przy jednym z parametrów.

W kodzie Silasa jak zacząłem patrzeć dodajemy najpierw "ctxadmin" później użytkownika. Wyszło mi to jak w obydwu dodałem swój adres mailowy. Otrzymałem komunikat że już osoba ma taki adres mailowy. O dziwo mogłem się zalogować na poświadczenia ctxadmin.

// Proszę ponownie abyś nie cytował tekstów które znajdują się bezpośrednio nad Tobą.

Narzędzie wydaje mi się bardzo fajne. Niestety nie widzę tam panelu administracyjnego, więc dla takiego użytkownika jak ja i Ty wymagać to będzie dodatkowej wiedzy skryptowej, a więc albo nauka albo darować sobie ten system =P.
 
Na razie temat odstawiłem - nextcloud wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem od tego. Co do Twojego bledu, sproboj tak:

source /data/etc/script_settings

createcontext -c 1 -q 1000 -N test.com -u "admin" -d "Admin of test.com" -g Admin -s Adminowski -p password123! -e contact@test.com -A oxadminmaster -P $ADMIN_MASTER_PASSWORD -L defaultcontext

createuser -c 1 -A admin -P password123! -u ciangi -d Dominik -g Imie -s Nazwisko -p twojehaslo -e dominik.ciangi@test.com --access-contacts on --access-delegate-tasks on --access-edit-public-folder on --access-ical on --access-infostore on --access-read-create-shared-Folders on --access-syncml on --access-active-sync on --access-usm on --access-tasks on --access-vcard on --access-webdav on --access-publication on --access-subscription on --access-edit-group on --access-edit-resource on --access-edit-password on --access-collect-email-addresses on --access-multiple-mail-accounts on --access-calendar on
Error typu:
"Could not get a default folder for this application. Application may not work as expected until this problem is solved."

mowi jasno, ze nie zdefiniowales defaultcontextu, wiec nie wie z czego ma czytac.
Czy za pomocą tego narzędzia można edytować pliki Word, Excel znajdujące się na NAS?

Czy jest ktoś na forum kto korzysta z tego rozwiązania?

jak testowalem, to jest cos typu Word/Excel bardzo taki openoffice, czyli odpowiadajac, tak jest mozliwosc, bo z tego co kojarze to pliki openofficowe mozna czytac w microsoft office.
tylko proszę pamiętać, że jest roznica pomiedzy obrazami dockerowymi sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange a sbminimal/docker-ubuntu-open-exchange-im. Testowalem i jeden i drugi. w jednym z nich (na tym z koncowka -im) nie ma wlasnie tej opcji z pisaniem wordow/excelow - mozliwe ze trzeba recznie doinstalowac pakiet.
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Pomoc Moje dockery
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. localhost docker
  2. pisać