Jaki qnap głowny kontroler domeny

arekk

Passing Basics
Beginner
5 Listopad 2015
28
3
3
38
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry.
Jestem przed zakupem QNAP, z racji tego że poznaje dopiero urządzenia tego typu, oraz samego QNAP...
Pytanie jest następujące jak wygląda wydajność takiego kontrolera, jak sam producent do tego podszedł, czy macie jakieś doświadczenie, lub konkretne modele aby zrealizować takie zdanie...Obsługa do 50-60 użytkowników
 
QNAP i AD?
Po ostatnich postach z Win2012R2 jako wirtualny OS - nie działa to jakby ludzie chcieli.
Jako storage do serwera ? Super rozwiązanie.
 
QNAP i AD ? po ostatnich postach z Win2012R2 jak wirtualny OS - nie działa to jakby ludzi chcieli.
Jako storage do serwera ? Super rozwiązanie.
To ja moze dopowiem ze nichce stawiac wirtualnego os. i Win2012R2 licencje trzeba miec potem cal-e na usera. Raczej chodzi mi po glowie wykorzastenie tego co qnap w swoim OS oferuje

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
 
optymistycznie zakładasz że kompy są na Windows 8.1/10 a serwer na 2012R2 ? :>
powiem szczerze jestem ciekaw środowiska.
 
optymistycznie zakładasz że kompy są na Windows 8.1/10 a serwer na 2012R2 ? :>
powiem szczerze jestem ciekaw środowiska.
Kompy sa na Win 7 i nie zakladam uzycia Windows serwer. Na chwile obecna skupil bym sie na sambie 4.0

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
 
nie polecam Samby z Qnap do profili mobilnych, chyba że profile obowiązkowe dla Windows'a 7. Qnap potrafi się mocno zamulać lub zawieszać. Spada jego wydajność, choć nie ma odzwierciedlenia tego w wykorzystaniu RAM lub procesora. O ile jeszcze w miarę pracuje z Windows XP, 7, 8.1 to z Windows 10 to na razie masakra. Ja wykorzystuję sambę 4.0 na TS-253 Pro i na TS-471.