Jaki qnap głowny kontroler domeny

Witam,
Ja od paru miesięcy chcę uruchomić QNAP'a TS-453 Pro 8GB RAM ( według mnie jak ktoś mówi o 100 komputerach i proponuje TS-253 to jakaś ogromna pomyłka to urządzenia do domu i małych firm góra 10 komputerów, wtedy możemy mówić o jakiej wydajności i zapasie mocy, dla 100 komputerów to jakieś rakowe serwerki.)

... wracając do tematu ..... chcę uruchomić jako kontroler domeny dla ok 5-10 komputerów/użytkowników ,i szlak mnie trafia, bo ciągle coś się chrzani.

Nawet udało mi się uruchomić profile wędrujące nawet to jakoś zadziałało.
Ale prawa do katalogów dla grup i użytkowników to jakaś masakra. W jakimś folderze nadrzędnym ustawiam dla grupy tylko odczyt w środku tego folderu chciał bym poszczególnym użytkownikom poustawiać zapis do niektórych katalogów, ale nie mogę bo nie chce mi pozmieniać, pokazując, że tam jest tylko odczyt. A odczyt wynika z grupy, więc jego prawa powinny to nadpisać.

Chciał bym tego TS-453 użyć jako kontroler domeny tylko do pozakładania użytkowników ponadawania praw do folderów sieciowych, no i może ( jak by to zadziałało to do profili wędrujących ).
Mam bardzo konkretne pytanie, czy komuś to chodzi stabilnie, zwłaszcza te prawa dostępu do plików i katalogów ( zaznaczam, że dla użytkowników domenowych a nie tych z QNAP'a ). Jestem świadomy, że samba w tym urządzeniu ma ograniczone możliwości, ale jak już jest to chciałbym żeby to działało stabilnie, zwłaszcza, że kupiłem to urządzenie przede wszystkim z tego powodu.

Liczę na jakieś konkretne odpowiedzi lub podpowiedzi, bo myślę, że szkoda marnować naszego czasu na jakieś łapanie się za słówka.
Wielkie dzięki i pozdrawiam wszystkich.
 
Cześć.
Ja jestem w tej samej sytuacji, z tym że jeszcze nie kupiłem urządzania jestem przed zakupem. Proponowane modele to QNAP TS-453 Pro lub QNAP TVS-471-PT-4G lub QNAP TVS-471-i3-4G.
Mam podobne zamiary jak ty ze tym że chce to użyć do 2 celów. Backup oraz kontroler domeny, dlatego mocno się zastawiam czy proponowane modele sobie z tym poradzą. Profil mobilny sobie wybiłem z głowy zbyt duże obciążenie sieciowe, jednie samo GPO, i to pewnie nie poprzez QNAP a zastawaniem się nad wykorzystaniem maszyny wirtualnej. Zapytałem samego producneta co on na to i to jest jego odpowiedz:
"Yes, 50 PC could be done with x53 i think, we you must ask QA to test to make sure.
Of course, it will depend on the access pattern from the 50 clients.
Will they use the NAS only for file sharing ?
or the NAS will also be used for other features ?"

Reasumując chyba najlepszy rozwiązaniem będzie postawienie wirtualnej maszyny na qnap i tam zrobić kontroler.
Tyko no wiem jak wydajność takich maszyn?
 
Jedynie rozwiązanie to postawienie maszyny wirtualnej z windows server 2012 np. Jak chcesz mogę Ci udostępnić Virtualization Station na TVS-671 z i3.
Jedynie wada to mało RAM-u tam jest ale spokojnie do testów wydajnościowych możesz użyć max.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Albo zamiast używać Windows Serwer można postawić Debian z Sambą 4, Linux potrzebuje mniej RAMU
Jedynie rozwiązanie to postawienie maszyny wirtualnej z windows server 2012 np. Jak chcesz mogę Ci udostępnić Virtualization Station na TVS-671 z i3.
Jedynie wada to mało RAM-u tam jest ale spokojnie do testów wydajnościowych możesz użyć max.
Jeszcze nie kupiłem qnap jestem przed decyzją
 
Jak zrobię RAD potem postawie Wirtualną maszyny to będzie ona na 2 dyskach jak padnie 1 to wszystko jest na 2
 
Wiem że można, ale jak Qunap już ma w sobie to dlaczego z tego nie skorzystać
 
Płacić 2x więcej tylko za RAID i za mniejszą wydajność :)
Po prostu nie widzę sensu.
Ale to już Ty podejmujesz decyzję :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Płacić 2x więcej tylko za RAID i za mniejszą wydajność :)
Po prostu nie widzę sensu.
Ale to już Ty podejmujesz decyzję :)

Jak 2x więcej Qnap ma to w standardzie? Jeszcze nie powiedziałem że główny cel QNAP to backup danych, 2 zdanie to kontroler
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Debian też ma raid w standardzie :)
Tak jak pisałeś na debianie stawiasz sambę 4 i masz wydajniejszy kontroler domeny, bo nie ogranicza cię VM.
Komputer na którym zainstalujesz debiana kosztuje 2x mniej :)
 
Kolega unr3al2 ma rację jeżeli chodzi o cenę sprzętu to na debian na komputerze wyjdzie na pewno taniej i z większą wydajnością.
Ale,.. jest też ale.
1. Po pierwsze koszty energii, qnap 10-25W, jakiś porządny komp z raidem 100-200W
2. Prostota, Qnapa w 10-15 minut masz gotowy przy bardzo podstawowej wiedzy w tym zakresie.
3. Instalacja i konfiguracja usług dodatkowych, banalnie prosta. Bez żadnej wiedzy technicznej.

wiem, na debianie jesteś nieograniczony możesz robić wszystko, pod warunkiem, że masz sporą wiedzę w tym zakresie.

Myślę, że nie można tak tego w prosty sposób porównywać, w zależności od potrzeb trzeba dobierać odpowiednie rozwiązanie.

Mam jeszcze takie pytanie.
O co Wam chodzi tą wirtualną maszyną i Windows Serwerem, A co z licencjami nie trzeba ich kupować ???, przecież to są spore sumy dla 10-20 userów.
na Qnapie, czy debianie mamy to za darmo.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Qnap na intel pobiera 40w w górę . Serwer z procesorem i3 będzie pobierał tyle samo.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 
Witam,

Ktoś odpowie mi na to moje pytanie.?

Mam jeszcze takie pytanie.
O co Wam chodzi tą wirtualną maszyną i Windows Serwerem, A co z licencjami nie trzeba ich kupować ???, przecież to są spore sumy dla 10-20 userów.
na Qnapie, czy debianie mamy to za darmo.
 
Po dłuższej przerwie. Podumowujac pytając wszystkich wypowiedzi warto poświęcać swój, wasz czas na stawanie domeny czy dać sobie spokój