Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760 Build 20181114

Model serwera: QNAP TS-453mini

Witam!
Zauważyłem, że na zainstalowanym na qnapie JDowbloaderze2 coś nie idzie osiągnięcie pełnej szybkości przy pobieraniu z uploaded.to.
Robiłem testy, instalowałem speedtest-cli na kompie, na qnapie - wszędzie mam pełną szybkość 250Mb/s, a JD2 pobiera mi tylko połowę.
Zainstalowany na kompie pobiera z pełną szybkością, więc to nie jest wina samego JD2.
To się zaczęło mniej więcej od czasu nowej bety QTS 4.3.5, na 4.3.4 było OK.
Ktoś jeszcze zauważył takie zachowanie ?
BTW - zmieniałem konta, zainstalowałem nawet jd2 w ubuntu 18.04 z pakietu myHD, który świetnie działa pod HDStation, nic to nie daje - cały czas appka zainstalowana na Qnapie ściąga o połowę wolniej niż na kompie.
W logach jd2 nie widzę nic szczególnego ( jeszcze w domu porównam z logami wersji komputerowej ).
Chyba że uploaded.to specjalnie zmniejsza download przy połaczeniach z NAS-ów (?) -eee, nie wierzę w to
 
No na ten moment nie mam czasu tego sprawdzić ale za tydzień postaram się podszkolić trochę z linuxa. Bardzo mnie to nurtuje czemu tak się dzieje i czego to wina. Mówisz że to raczej wina qts. A jak u siebie pobierasz coś to jakie masz zużycie CPU?
Takie:
 

Załączniki

  • jd3.png
    jd3.png
    76,8 KB · Wyświetleń: 79
No masz 68% CPU to jak byś miał pewnie szybsze łącze tak jak ja czyli 600Mb albo jak kolega Pavliko 1Gb to by pewnie też na 100% CPU leciał. Ale tego nie masz jak sprawdzić raczej
Próbowałem na szybko teraz zrobić ten Jdownloader według tej instrukcji ze strony którą podałeś killjoy ale już pierwsza komenda nie działała.
Kod:
[~] # sudo apt install openjdk-8-jre-headless
sudo: apt: command not found
Kolejne pytanie czy do komendy wget nie powinienem określić gdzie ma zapisać plik JDownloader.jar? Jakaś ścieżka?
I czy powinienem odinstalować z QTSa jave i jdownloadera? Czy coś się nie będzie kłócić?
 
No masz 68% CPU to jak byś miał pewnie szybsze łącze tak jak ja czyli 600Mb albo jak kolega Pavliko 1Gb to by pewnie też na 100% CPU leciał. Ale tego nie masz jak sprawdzić raczej
Próbowałem na szybko teraz zrobić ten Jdownloader według tej instrukcji ze strony którą podałeś killjoy ale już pierwsza komenda nie działała.
Kod:
[~] # sudo apt install openjdk-8-jre-headless
sudo: apt: command not found
Kolejne pytanie czy do komendy wget nie powinienem określić gdzie ma zapisać plik JDownloader.jar? Jakaś ścieżka?
I czy powinienem odinstalować z QTSa jave i jdownloadera? Czy coś się nie będzie kłócić?

Ja mam słaby procek a java zawsze była zasobożerna - natomiast u mnie jak widzisz cpu ne idzie cały na jd2 to sie rozkłąda na rdzenie więc qnap pracuje normalnie - w skrócie obciążenie widoczne w htop-ie nie ma znaczenia :)
Co do komend w terminalu - ty to robisz w konsoli qts, a ja ci mówiłem, żeby to robić w konsoli HDStation - to nie jest to samo.
U mnie jd2 pracuje w chroocie ubuntu 18, działajacym WEWNĄTRZ qts - pamiętaj o tym - to jest znacząca róznica - być może dlatego nie mam ograniczenia szybkości pobierania. To należałoby u ciebie sprawdzić.
Niestety, nie wiem czy to zadziaął na HDStation bo sam tego nie próbowałem.Zainstaluj Terminology i próbuj w tym terminalu.
 
Mam rozumieć że to Terminology mam zainstalować u siebie w QTS w sekcji Hybrid Desk Stadion z pobranego pliczku qpkg dostępnego na qnapclub?
To jest swojego rodzaju terminal który dział A jakby bezpośrednio w ubuntu i w nim mam wpisać komendy ze strony jd?
 
Właśnie w tym sęk, masz to zainstalować w HDStarion, nie w qts-ie. To zrobisz tylko poprzez terminology. Nie wiem czy to się uda - w myHD to działa, więc w HDStation tez powinno ( ale nie musi ) - hds nie jest czystym ubuntu.
 
To ja nie rozumiem nic z tego. Co to jest myHD? I skąd mam to wziąć?

Ja mam tylko Hybrid desk stadion i nic poza tym innego

Wiesz, zostaw temat, tak będzie bezpiecznej :)
Napisałem ci co i jak, jednak jak nie wiesz o czym piszę to nie zabieraj się do tego.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Trochę poczytałem i już wiem że myhd to werja ubuntu 18 na qnapa. To działa jako 2 system obok QTSa czy może on działa jako aplikacja w QTS? (coś w stylu wirtualnej maszyny)? Chciałem go nawet pobrać ale nie bardzo wiem skąd mogę go pobrać wersję pod mojego qnapa 451? Widziałem filmiki na youtube.
 
Trochę poczytałem i już wiem że myhd to werja ubuntu 18 na qnapa. To działa jako 2 system obok QTSa czy może on działa jako aplikacja w QTS? (coś w stylu wirtualnej maszyny)? Chciałem go nawet pobrać ale nie bardzo wiem skąd mogę go pobrać wersję pod mojego qnapa 451? Widziałem filmiki na youtube.

myHD to jest aplikacja qts-a, ale utworzony w niej ubuntu jest niezależne od qts-a ( dzielą tylko kernel )
- myHD nie pobierzesz, bo jest juz nie dostępne. Ale HDStation działa na tej samej zasadzie wiec możesz spróbować instalki jd2 na HDS.
Musisz sam ocenić, czy sobie z tym poradzisz - a co ważne - czy w przypadku kłopotów nie stracisz danych z dysków, bo grzebiąc w HDS możesz np. zawiesić QTS-a.
Wybór należy do ciebie :)
 
Czy coś się zmieniło w temacie JDownloadera i przeciążonego CPU? U mnie nadal problem występuje a pomoc techniczna od października mi każe czekać cierpliwie bo myślą co z tym zrobić.
killjoy chciał bym sprawdzić Twój pomysł z myhd tylko czy masz tyle cierpliwości i możesz napisać tutorial co i jak zrobić żeby zainstalować to myhd i w nim jdownloader? Załatwiłem sobie mały dysk ssd na próby i w nim postawie na nowo qts żeby przećwiczyć sprawę i żeby sobie nie usunąć czegoś przypadkowo.
 
No nie tyle do Jdownloadera co do zepsutego QTSa. Robili zdalnie różne testy u mnie na Qnapie i się okazało że problem po aktualizacji jest nie tylko na Jdownloaderze. Na download Station też transfer był niższy o połowę w porównaniu z komputerem. Sprawdzali komendą wget i to samo. Wgrywałem starsze wersje Firmware i było widać poprawę od razu. Problem się pojawił po wgraniu jakiejś najnowszej wersji kiedy to już powrót do starszej nic nie dawał. Teraz jak się upominam o rozwiązanie problemu to mi mówią że sprawa w toku a już pół roku zaraz minie. Człowiek mądry po szkodzie. Teraz już jak by zaczęło działać mi z pełną prędkością to już bym żadnych aktualizacji nie robił bo jak coś dobrze działa to lepiej nie ruszać.

Chciałem sprawdzić pomysł killjoy'a z tym myhd czy HD Station i może by to pomogło więc dałem tu zapytanie bo to chyba bardziej odpowiedni temat.

Udzielamy pomocy - HdStation - Pulpit zdalny przez przeglądarkę

EDIT.

Zainstalowałem ten HybridDisk Station. Podmontowałem sklep qnapclub i zainstalowałem z niego na HD Station Jdownloader. Niestety brak rezultatów. Dalej CPU działa na 100% podczas pobierania. Może jednak czymś się różni HD Station od myHD. A może ktoś ma jakiś inny pomysł?

Edit2.
Próbowałem tak jak pisałeś w terminology wklepać komendę żeby zainstalował ale wywaliło mi komunikat że silesystem jest tylko do odczytu.
Właśnie się poddałem. Przesiedzialem 2 dni walcząc z tematem jdownloader. Zakończyłem z minimalnym sukcesem ale daleko od tego co powinno być. Na ten moment pobiera mi się z prędkością 35MB/s. Co jest połowa prędkości mojego łącza. Podczas pobierania niestety procesor jest masakrowany przez jave i cały czas na 100% działa. To jest powód słabego transferu. Zainstalowałem u siebie HD station i w nim jdownloader ale rezultat był taki sam. Zainstalowałem więc dla sprawdzenia Linux station ale w nim było jeszcze gorzej. W nim Max foto było 15MB/s i bardzo pływało. Widać że procesor sobie nie daje rady z wirtualnym systemem. Kiedyś było dobrze i leciało mi pełne 72MB/s ale po jakiejś aktualizacji się wszystko popsuło. Przy najnowszym QTS 4.4.1 jest błąd i tam Max transfer to 20MB/s zarówno w jdownloader jak i w download station. Od pół roku niby myślą nad tym technicy ale nic niewymyslili. Na ten moment wróciłem do QTS 4.3.6 i na nim mam polowe transferu.
Mogę prosić o zrobienie testu jak to wygląda u was na innych modelach QNAP? Czy pobieranie czegoś przez jdownloader powoduje 100% zużycia CPU? I jak jest u was z transferem? Czy też ucina. Wiem z tego tematu że problem jest na serii która mam ja czyli TS451 i TS251. Jeszcze myślę że to może być wina samego Jdownloadera. Widziałem że na Windows był taki problem w 2019r że u wszystkich CPU na 100% leciał i robili wtedy jakiś update żeby to naprawić. Napisałem nawet na forum Jdownloader ale brak odpowiedzi. Sprawdźcie u was jak to wygląda.
 
Niestety ale test który zrobiłeś nie jest dla mnie miarodajny. Masz dużo mniejszą prędkość pobierania u siebie w JD około 5MB/s. Kiedy u siebie na routerze przytnę prędkość pobierania dla qnapa do 50Mb/s i pobiera mi się coś z prędkością około 5MB/s to u mnie też jest ok. CPU ma jakieś tam wahania ale w okolicach 30% jest zużycie.
Potestowałem trochę to z prędkością pobierania i na routerze w qos ustawiałem różne prędkości dla qnapa. Dopiero od 300Mb/s jak ustawiłem to CPU zaczynał nie wydalać 80-100%. Jak ustawiłem 400Mb/s to już było raczej od 90-100% i raczej tej górnej granicy się trzyma. Prędkość pobierania już nie wzrasta wtedy i utrzymuje się w okolicach 32-35MB/s.

Może ktoś zrobić test kto ma szybsze łącze?
Najlepiej jak by się do tego odniósł killjoy.
Dobrze było by wiedzieć jaki ma model swojego QNAPa. Może ma mocniejszy procesor i dlatego daje rade w HD Station.
 
Niestety ale test który zrobiłeś nie jest dla mnie miarodajny. Masz dużo mniejszą prędkość pobierania u siebie w JD około 5MB/s. Kiedy u siebie na routerze przytnę prędkość pobierania dla qnapa do 50Mb/s i pobiera mi się coś z prędkością około 5MB/s to u mnie też jest ok. CPU ma jakieś tam wahania ale w okolicach 30% jest zużycie.
Potestowałem trochę to z prędkością pobierania i na routerze w qos ustawiałem różne prędkości dla qnapa. Dopiero od 300Mb/s jak ustawiłem to CPU zaczynał nie wydalać 80-100%. Jak ustawiłem 400Mb/s to już było raczej od 90-100% i raczej tej górnej granicy się trzyma. Prędkość pobierania już nie wzrasta wtedy i utrzymuje się w okolicach 32-35MB/s.

Może ktoś zrobić test kto ma szybsze łącze?
Najlepiej jak by się do tego odniósł killjoy.
Dobrze było by wiedzieć jaki ma model swojego QNAPa. Może ma mocniejszy procesor i dlatego daje rade w HD Station.

Przecież pisałem jaki mam NAS - TS-453mini.
Nie jest wybitnie szybki ale ma cztery rdzenie - to dużo daje.
 
Ja mam niestety tylko 2 rdzenie i oba są zajechane podczas pobierania czegoś przez jdownloader.
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 6ffe86bf892dd.jpg
Jak widać na obrazku oba rdzenie są zajechane więc to nie jest tak że tylko jeden rdzeń obsługuje jdownloader a 2 rdzeń nic nie robi. Ciekawe jest to że jak wsadzę link do pliku na ftp np to: ftp://ftp.atman.pl/test5gb
Problem Nie występuje. CPU jest obciążony i pływa ale jest obciążony w granicach rozsądku czyli między 30% a 70%. Jak jednak pobieram coś z HTTP albo HTTPS z takich serwerów jak uploaded.to, rapidu.net czy oxycloud to wali od razu na 100% na obu rdzeniach i zabija transfer.

Wydaje mi się że to niema nic wspólnego z ilością rdzeni. Jak wcześniej pisałem już tu w temacie na początku pomagał mi downgrade QTSa do starszej wersji i już wtedy działało to normalnie. Jednak po wgraniu kiedyś kolejnej najnowszej aktualizacji a następnie zrobieniu downgrade to już się zepsuło na amen i od tamtej pory cały czas wali CPU na 100%.

Czy istnieje jakiś sposób na całkowite usunięcie i postawienie na nowo QTSa? Chodzi mi o system zaszyty w qnapie żeby go w jakiś sposób całkowicie sformatować i wgrać starszą wersje na nowo? Wgrał bym w ten sposób jakąś starszą wersję na nowo i przetestował czy to mi pomoże.
 
Ja mam niestety tylko 2 rdzenie i oba są zajechane podczas pobierania czegoś przez jdownloader.
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 6ffe86bf892dd.jpg

Jak widać na obrazku oba rdzenie są zajechane więc to nie jest tak że tylko jeden rdzeń obsługuje jdownloader a 2 rdzeń nic nie robi. Ciekawe jest to że jak wsadzę link do pliku na ftp np to: ftp://ftp.atman.pl/test5gb
Problem Nie występuje. CPU jest obciążony i pływa ale jest obciążony w granicach rozsądku czyli między 30% a 70%. Jak jednak pobieram coś z HTTP albo HTTPS z takich serwerów jak uploaded.to, rapidu.net czy oxycloud to wali od razu na 100% na obu rdzeniach i zabija transfer.

Wydaje mi się że to niema nic wspólnego z ilością rdzeni. Jak wcześniej pisałem już tu w temacie na początku pomagał mi downgrade QTSa do starszej wersji i już wtedy działało to normalnie. Jednak po wgraniu kiedyś kolejnej najnowszej aktualizacji a następnie zrobieniu downgrade to już się zepsuło na amen i od tamtej pory cały czas wali CPU na 100%.

Czy istnieje jakiś sposób na całkowite usunięcie i postawienie na nowo QTSa? Chodzi mi o system zaszyty w qnapie żeby go w jakiś sposób całkowicie sformatować i wgrać starszą wersje na nowo? Wgrał bym w ten sposób jakąś starszą wersję na nowo i przetestował czy to mi pomoże.

Właśnie postawiłem JDownloadera na HDStation natywnie, faktycznie marne szybkości, ale obciążenie rdzeni w porządku:
 

Załączniki

  • jd2-hdstation.png
    jd2-hdstation.png
    228,8 KB · Wyświetleń: 82
Ja się już raczej poddaje bo nie widzę żadnego światełka w tunelu. zrobiłem flashowanie systemu w qnapie i chciałem wgrać stary soft. Wgrałem 4.3.2 niestety nie działa na nim interfejs www graficzny. Dopiero od wersji 4.3.6 działa interfejs www. Nie wiem czemu tak jest i czego to wina. Więc wgrałem najstarszy chyba z marca 2019 i wtedy mi jeszcze działał dobrze qnap lecz niestety dalej jest lipa u mnie. Połowa transferu i zajechany przy pobieraniu procesor. Na forum jdownloadera nikt nawet się nie zainteresował tematem który ponad pół roku temu napisałem.
Na linux station też postawiłem jdownloadera ale efekt był jeszcze gorszy.
Zostało mi się poddać. U mnie QNAP służy w sumie tylko do pobierania czegoś przez Jdownloader i jako serwer plików w domu.
Wiem że jest już stary ale nadal działa i jeszcze nie dawno działał bez problemu z JDownloaderem (max prędkość) a teraz już tego nie robi. Więc nie wydaje mi się żeby to była wina słabego procesora. Albo coś się popiepszyło w QTS ale raczej to już odpada bo po flashowaniu firmware QTS a następnie wgraniu wersji 4.3.6 z marca problem nadal pozostał. Najchętniej bym sprawdził wersje 4.3.2która jest dużo starsza i ale niestety nie działa webinterfejs i wtedy bym już był na 100% potwierdzić że to Jdownloader w aktualizacjach zepsuł apkę na QNAP.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jdownloader