Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760 Build 20181114

Model serwera: QNAP TS-453mini

Witam!
Zauważyłem, że na zainstalowanym na qnapie JDowbloaderze2 coś nie idzie osiągnięcie pełnej szybkości przy pobieraniu z uploaded.to.
Robiłem testy, instalowałem speedtest-cli na kompie, na qnapie - wszędzie mam pełną szybkość 250Mb/s, a JD2 pobiera mi tylko połowę.
Zainstalowany na kompie pobiera z pełną szybkością, więc to nie jest wina samego JD2.
To się zaczęło mniej więcej od czasu nowej bety QTS 4.3.5, na 4.3.4 było OK.
Ktoś jeszcze zauważył takie zachowanie ?
BTW - zmieniałem konta, zainstalowałem nawet jd2 w ubuntu 18.04 z pakietu myHD, który świetnie działa pod HDStation, nic to nie daje - cały czas appka zainstalowana na Qnapie ściąga o połowę wolniej niż na kompie.
W logach jd2 nie widzę nic szczególnego ( jeszcze w domu porównam z logami wersji komputerowej ).
Chyba że uploaded.to specjalnie zmniejsza download przy połaczeniach z NAS-ów (?) -eee, nie wierzę w to
 
Mam dokładnie ten sam problem. Też zauważyłem to po ostatniej aktualizacji. Na 100% to będzie błąd po ostatniej aktualizacji. Tylko czy dostaniemy na to jakieś lekarstwo? U mnie jest łącze 600Mb/s i wcześniej mi pobierał z prędkością 72MB/s a teraz mam 36MB/s. Dzieje się tak nie tylko na uploaded.
Prośba wielka do programistów o jakieś rozwiązanie.
 
Mam dokładnie ten sam problem. Też zauważyłem to po ostatniej aktualizacji. Na 100% to będzie błąd po ostatniej aktualizacji. Tylko czy dostaniemy na to jakieś lekarstwo? U mnie jest łącze 600Mb/s i wcześniej mi pobierał z prędkością 72MB/s a teraz mam 36MB/s. Dzieje się tak nie tylko na uploaded.
Prośba wielka do programistów o jakieś rozwiązanie.

Daj mi jakis wygenerowany link to ci powiem czy u mnie jest to samo ;p
 
Prośba wielka do programistów o jakieś rozwiązanie.
Programistów kogo ?
Stało się to po aktualizacji qnapa a nie jdownloadera więc jak ktoś coś spieprzył to raczej programiści qnapa. Pasowało by żeby wprowadzili poprawkę.

Co do linku do sprawdzania Pawliko to podaje Ci testowy link który mi się na komputerze pobiera z max prędkością i wcześniej na qnapie też pobierał się z max prędkościa czyli 72MB/s a obecnie jest to 36MB/s.

ftp://ftp.task.gda.pl/test/10giga
 
na pewno ci się giagbit połączył na nasie ?

awww.qnap.com_images_products_Application_notes_LACP_3.jpg
 
Jeśli kopiuje coś z serwerka na komputer to mam transfer około 108MB/s. Czyli jest 1Gb/s. Problem się pojawił po ostatniej aktualizacji i to ona ma jakiś błąd. Ewentualnie mogę sprawdzić inna aplikacją do pobierania tylko nie wiem jaką bo zawsze pobierałem przez jdownloader2. Wygląda to tak jak by problem nie był po stronie LAN tylko po stronie dostępu do internetu w qnap.
 
wydaje mi się z qnap ma zaszyty klient ftp w ssh /sbin/ftp
poza tym możesz połaczyc sie do ftp za pomocą Remote mount w File Station

strzelam że będzie wynik negatywny, więc zrobiłbym reset ustawień sieciowych w przełączniku i ustawił jeszcze raz.
 
Nie do końca zrozumiałem co napisałeś. W jakim przełączniku i co miałeś na myśli wynik negatywny. Ogólnie rzecz ujmując jeśli 2 osoby mają dokładnie taki sam problem po aktualizacji qnapa to jest małe prawdopodobieństwo żeby to był problem z siecią czy internetem. Problem jest w nowej wersji qts która coś psuje.
 
W jakim przełączniku
Masz coś takiego jak przełacznik/switch w qts - masz na screenie powyżej w poście ode mnie.

Ogólnie rzecz ujmując jeśli 2 osoby mają dokładnie taki sam problem po aktualizacji qnapa to jest małe prawdopodobieństwo żeby to był problem z siecią czy internetem. Problem jest w nowej wersji qts która coś psuje.
Zgłoś błąd w aplikacji helpdesk na qnapie - jak jest walnięty Twoim zdaniem FW, to raczej nic nie wskóramy
 
Sprawdzę jak wrócę z pracy co i jak.
Nie wiedziałem jak podmontować zasób w file station ale zainstalowałem oficjalną aplikację "Download StatioN" od qnap'a i tam też jest tak samo. Czyli pobiera mi pliki z prędkością 35MB/s kiedy na komputerze jest 70MB/s. Miałem w przełączniku wpisany na sztywno adres ip i zmieniłem na DHCP ale bez rezultatów. Jest to błąd najnowszej wersji QTSa. Powiedzcie mi jak zgłosić im błąd i czy istnieje jakieś polskie wsparcie techniczne czy tylko english?
 
Ja mam ts451 czyli większy brat. Po cofnięcia firmware do starszej wersji wszystko się naprawia. Jest już błąd zgłoszony do qnapa i trzeba czekać na lekarstwo. Zobaczymy czy naprawia
Pawliko jaką masz dokładnie wersje firmware? Ja się zdziwiłem. Mój qnap to model ts-451. I ja dostałem ze zwykłych updatów aktualizacje do 4.4.1. 1081. Jak się okazuje teraz najnowsza wersja jaka powinna być na moim qnapie zainstalowana to wersja 4.3.6.1070 build 20190919. Od razu powiem że nie miałem zaznaczonej opcji żeby mi wgrywał wersje Beta systemów. Co ciekawe to najnowsza wersja BETA na mój model to QTS 4.4.1.1031 build 20190816. A ja miałem zainstalowaną wersję 4.4.1.1081. Jakieś jaja. Support mnie poprosił o wgranie ponownie wersji 4.4.1 a ja im odpisałem że nie mam jak pobrać wersji którą miałem czyli 4.4.1.1081 bo nie ma jej na stronie pobierania przy mojej wersji qnapa. Zapytałem się ich skąd mam pobrać tą wersję i przestali mi odpisywać. Coś mi się wydaje że mają burdel z aktualizacjami i zaczęli wysyłać nieodpowiednie firmware do wersji qnap. Może stąd się wzięły problemy.

TS-451 - Centrum pobierania
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Obecna wersja oprogramowania systemowego: 4.4.1.1086
Jest to rowniez najnowszy build ktory mozna sciagnac z oficjalnej strony.

Ale to z tymi updatami to jest standard... Mialem juz chyba ze 2 albo 3 razy ze zwlekalem z updatem z 2 dni, po czym przychodze zaktualizwac a nagle sie okazuje ze Qnap nie znalazl nowego updatu xD
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jdownloader