Kasowanie plików

JurasM_PL

Nowy użytkownik
Noobie
13 Listopad 2009
6
0
1
QNAP
TS-x39 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam
Posiadam Qnapa ts-239.
Przed reinstalacją jednego z komputerów pracujących w sieci skopiowałem zawartość jego dysku systemowego c: do katalogu na NAS.
Po udanej reinstalacji i przekopiowaniu potrzebnych plików z NAS na komputer chciałem usunąć niepotrzebne już pliki jednak przy próbie usunięcia ich wyskakuje "odmowa dostępu". Próbowałem już zmiany atrybutów, próbowałem usunąć przy pomocy TuneUp i nic. Próba usunięcia Total Commanderem również nic nie daje. Jak mogę zrobić porządek z tymi plikami?
 
Odpisalem zanim edytowaleś post. Zrobilem jak mowiłes i zrzut niżej. Katalog Filmy z Public - user Cactus czyli ten moj xxx, pełne prawa admina:
1680111775795.png

Połączono posty:

tylko nie kapuje dlaczego pokazuje grupe everyone, skoro cactus jest w grupie administrators....
 
A jakie uprawnienia są dla przykładowego folderu w Filmach (rozumie, że je chcesz usunąć)?
Połączono posty:

A nie można usunąć tych katalogów w samym transmission?
 
1680114508860.png

I tak qnap ma namieszane z użytkownikami. Radzą wyłączać admina a system tego nie przewiduje :)
 

Załączniki

  • 1680114550218.png
    1680114550218.png
    3,6 KB · Wyświetleń: 6
to nie jest błąd - user został wyłączony z aktywnego logowania, ale jest niezbędny do pracy - bez admina qnap nie zadziała wcale (user ID = 0)

więc i tutaj będziesz musiał wykazać się - https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=320&t=167847#p828476
wygląda na to że trzeba przy zakończeniu pobierania trzeba odpalić skrypt , który zmieni właściciela na właściwego
no ale pozostaje case .. że dodasz coś do pobierania i się rozmyślisz - będziesz mógł skasować tylko z poziomu programu, a nie QNAPa (bez przelogowania na admina).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. konto admin
  2. transmission 2.94
  3. qnap jest wyłączony
  4. usuwanie
  5. usuwanie folderu