Pomoc katalogowanie zdjęć. filmów, QuMagie - android, jak kopiować do folderów

Hawat

Nowy użytkownik
Noobie
7 Październik 2024
1
0
1
50
QNAP
TS-210
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Kupiłem TS-216G (mój pierwszy NAS).
Nie jest to takie proste, ale powoli do przodu ;).

Zacząłem tworzyć albumy w QuMagie po zgraniu plików z telefonu na NAS programem Qfile Pro (jak rozumiem album tylko grupuje pliki nie robiąc ich dodatkowej kopii jako album w NAS).
Po zrobieniu paru album chciałem zainstalować QuMagie na smartbox (android) by wyświetlić albumy na TV. Mimo, że próbowałem na 2 różnych modelach (min. android spełniony) za każdym razem był komunikat, że aplikacja nie jest dostępna w google play. Czy jest jakiś sposób by to wgrać na android (plik apk), ew. z jakiego programu skorzystać by najpierw zdjęcia skatalogować a potem wyświetlać folderami/ albumami na TV (czyli obsługiwany przez Qnap i android)?

Jeszcze 1 kwestia. W QuMagie nie ma opcji zapisu/przeniesienia wybranych zdjęć do folderu. Wiem, że to podejście z Windows ale jeśli np. Photo station już nie jest rozwiajne a QuMagie może za jakiś czas nie działać (albo nie będzie aplikacji na na android) to wolałbym mieć zdjęcia podzielone na foldey w NAS (np. Rok-miesiąc-opis, np. 2024-05-wycieczka). Dzięki temu niezależnie od programu byłby porządek a nie kilka tysięcy zdjęć wrzuconych z podfolderami (struktura z telefonu), które są skatalogowane programem za jakimś czas mogącym przesłać działać.

Pozdrawiam

P.S . Przy rejestracji nie ma mojego modelu ani wyboru prędkości jaką mam 600Mb/s.