Pomoc Kilka pytań początkującego

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

fido

Passing Basics
Beginner
3 Kwiecień 2019
28
3
3
48
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Witam
Stałem się posiadaczem serwera NAS TS-231P i mam pytanie
1. Czy serwer może leżeć na boku czy musi być postawiony na nóżkach ?
2. Podłączyłem nowy dysk do serwera i po kilku dniach pojawił się komunikat
"Co najmniej jeden ze znormalizowanych atrybotow S.M.A.R.T. ma warość niższą od progu określonego przez producenta. Rozważ wymianę dysku."

Od czasu podłączenia nie było problemu dopiero dziś to zauważyłem. Wczoraj pobrało i zainstalowało nową wersję firmware.

Testy dysku przechdzą bez błędów.

Jedynie w informacjach S.M.A.R.T jest ostrzeżenia.

Wersja oprogramowania Firmware
: 4.3.6.0895 (2019/03/28)
Model serwera: QNAP TS-231P
 
A zrobiłeś kopię w:
upload_2019-4-4_18-15-13.png

Tworzy się tam taki mały plik *.bin, który ma zapisane ustawienia?
 
Tak zanim go sformatowałem i zrobiłem ustawienia fabryczne NAS zrobiłem kopię, ale jak ją chciałem przywrócić to coś nie do końca poszło bo jakieś alarmy pojawiły się i problemy z volumenem, teraz jeszcze raz próbuję ale zanim wgrałem kopię z pliku utworzyłem nowy volumen.
 
offtop !!
Witam
Mam pytanie czy żeby przesłać plik video wielkości ponad 3GB trzeba coś ustawiać bo jakoś nie mogę przesłać w różnych miejscach mi się zatrzymuje, chyba że to wina telefonu że po czasie się blokuje ale przecież z drugiej strony wifi nie jest wyłączane.
Witam
Mam już dysk w serwerze i teraz chciałbym go wymienić na innego i dołożyć drugi. Jak to zrobić żeby ustawienia zostały i te dane co mam na dysku w serwerze wraz z podziałem na foldery.
Koledzy czy jest jakaś możliwość odczytu danych na dysku z serwera na komputerze stacjonarnym ?
Kolejne pytanie może ktoś odpowie

Jeśli mam dwóch użytkowników A i B to jak zrobić żeby instalując jakiś dodatek np. surveillance station na użytkowniku A i jest on widoczny na panelu tego użytkownika to żeby tak samo ten dodatek był dostępny do użytkownika B na jego pulpicie ?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Surveillance Station