Pomoc Klawiatura usb nie działa w biosie

killjoy

Systems Admin...
Q's Expert
9 Lipiec 2015
389
68
28
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam !
No i popsułem coś - grzebałem w biosie nasa i jestem niemal pewny że wyłączyłem TYLKO obsługę USB3.0 zostawiając USB2.0 aktywne, jednak po resecie nas-a nie umiem wejść do setupu i np zmienić kolejności bootowania, dlatego teraz mój mini jest "martwy".
Jest jakiś sposób na reset biosu do wartości domyślnych ?
Teraz żadne gniazdo usb w nasie nie reaguje na klawiaturę :-(.
P.S.
Najgorsze jest to, że jestem w gorącej wodzie kompany i wyciągałem nawet baterie cmosu ale to nie pomogło.
 
Czyli jedna
A jaką podałeś nazwę pliku bin - tę, którą podał Silas czy tę z pliku go.bat ( nazwa wersji biosu ) ?
Tak z ciekawości pytam

AFUDOS SAB8AR11.bin /gan
Czyli jednak nie popełniłem błędu podając nazwę pliku. Ciekawe co da diagnoza mojej kości - w końcu trzeba dojść co poszło nie tak u mnie. Bo coś poszło...
 
No coś poszło nie tak, tylko co ???
Jeżeli robić próby to chyba trzeba na 453mini bo podejrzewam, ze ta nowa płyta główna może kryć jakieś niespodzianki.
Martwi mnie bardziej brak video outputu przy dosie u mnie być może patrz wyżej
 
Nie wiem jak jest w tym modelu, ale QNAP w niektórych ma "Blackout Screen Saver" z poziomu GRUB'a, ale także z DOS'a. Na forum pisałem jak go wyłączyć w GRUB'ie, a w BIOS'ie robiło się to z poziomu działającego systemu. Także bez klawiatury na USB mogłeś nic nie widzieć.
...a dwie cyferki u dołu ekranu to nic innego jak kod statusu z UEFI.
 
  • Lubię to
Reakcje: killjoy
Kod:
-------------------- SUPERPRO programmer starts --------------------
Preparing...
Current time is 12/21/2015,14:52:20.
Load file : C:\Users\Rithien\Downloads\SAB8AR11\SAB8AR11.BIN.
Checksum: 61951ECAH
Ready.
Erasing ...
Erase OK!   
Blank_Checking ...
Blank_Check OK!   
Programming ...
Program OK!    
Verifying ...
Verification OK! 
0:01'43"68 elapsed.
Current time is 12/21/2015,14:54:13.
Success:1,Failure:0,Total:1.
Count down : disabled.
-------------------- SUPERPRO programmer ends ----------------------

Kosc jest sprawna, wlasnie ide wysylac
Teraz pozostaje sie modlic zeby doszlo przed swietami
Pozdrawiam
 
Jakis Xeltek Superpro ale nie polecam. Tak samo nie polecam vellona
Chinskie gowno z krótkim supportem
Z tych co jeszcze mam i mogę polecic to: beeprog2 elnec'a - warto zainwesowac bo mega programator
Programator TL866A polecam bo ma zajebisty stosunek mozliwosci co do ceny i generalnie 70% pamieci nim robie :)
 
upload_2015-12-22_16-45-53.png


:)
 
Chyba pliku nie ma, z tego wynika że powinny być gdzieś dostępne te biosy..

Co do mnie to kość wlutowana, działa - na wstępie dostałem pytanie czy wczytać poprzednią konfigurację - zgadnijcie co wybrałem???:)

Zrobiłem próbę z pustym dyskiem dosowym ( bez autoexeca) no i wiem już co jest nie tak - pewnie z 453mini tylko ale to musicie potwierdzić - Startujący dysk nie dawał żadnego outputu video - jako monitor mam jakiegoś tv szajsunga ale to chyba nie problem, bios normalnie się pokazuje.

Tak więc ten sposób u mnie nie działa. Gdybym to wiedział wcześniej....

Jeszcze raz dziękuję Silas & rithien za pomoc !!!


Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk