Pomoc Konfiguracja Gmail Backup

_Toem

Entry Technician
Q Associate
7 Grudzień 2010
91
10
8
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam,
Czy udało się komuś poprawnie skonfigurować GmailBackup na potrzeby domeny googlowej ?
W oparciu o Link www.qnap.com/i/pl/tutorial/con_show.php?op=showone&cid=134 poklikałem sobie aż trafiłem na problem.
Konfiguracja konta osobistego realizuje se poprawnie natomiast konfiguracja domenowa .....:(
Pokazana instrukcja odnosi się do jakiegoś stanu ale wiadomo ze wszystko się rozwija i googiel też trochę pozmieniał
dochodzę do miejsca w w którym przy opcji zarządzaj dostępem klientów API w konsoli administracyjnej googla dostaje komunikat " Ta nazwa klienta nie została jeszcze zarejestrowana w firmie Google"

Wygląda że problem jest po stronie googla ale pytam się tu , może ktoś trafił na taki problem i rozwiązał go poprawnie.

Bez autoryzacji w API googla nie jest możliwe autoryzowanie po stronie Qnapa

Poprawka do treści - po kontakcie ze wsparciem googla w pole Client Name należało wpisać user ID (cyferki)
temat zostawiam otwarte, do czasu ukończenia konfiga
nie doczytałem " Enter the Client ID in “Client name”
No to podsumowanie problemu.
Tak to jest pora aby przyznać się że należy czytać instrukcje ze zrozumieniem.
Konfiguracja oraz działanie dodatku jest jak dla mnie zadowalające - poczta całej domeny jest archiwizowana bez konieczności definiowana indywidualnie każdego konta. a w czym był problem - a już wyjaśniam - ja przejrzałem po łepkach instrukcje wystawiona przez qnap-a w temacie konfiguracji dodatku i to był błąd -należy się ściśle krok po kroku trzymać a nie po łebkach jak ja zrobiłem.
W trakcie konfiguracji po stronie zarządzania bezpieczeństwa domeny pojawia się pole gdzie należy wpisać user name , w podpowiedzi jest sugestia ze ma to być adres www....a w rzeczywistości w to pole należy wpisać user ID wygenerowane przez googla.
Podsumowanie- dodatek Gmail Backup jest dla mnie funkcjonalny i spełnia swoje zadanie.