Udzielamy pomocy Kopia zapasowa dysku Qnap na dysk USB

Discussion in 'Podstawowe ustawienia systemowe' started by Nightmare, Aug 23, 2017.

Loading...
 1. Nightmare
  Offline

  Nightmare Nowy użytkownik Noobie

  Joined:
  Aug 23, 2017
  Messages:
  1
  Local Time:
  12:21 AM
  Ratings:
  +1 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x51
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x51 1 GbE
  Witam. Pracuję w niewielkim Gminnym Ośrodku Kultury. Jestem zatrudniony jako informatyk/akustyk/grafik.
  Mój poprzednik backup danych traktował po macoszemu - w sensie miał to gdzieś, do momentu awarii komputera księgowej.
  Generalnie to robił upgrade sprzętu komputerowego, ale poszedł niestety po cenie - dyski twarde regenerowane (Mediastore), zapomniał w ogóle (lub się nie znał) o wymianie zasilaczy w komputerach.
  W końcu doszło do awarii dysku w komputerze księgowej, do odzysku danych ściągali informatyka z innej miejscowości - dane częściowo odzyskał, ale nie wszystkie. Potem musieli brakujące dane mozolnie odtwarzać z dokumentacji papierowej - kilka dni roboty.
  Od tego momentu zaczyna robić kopie zapasowe wykorzystując mechanizm kopii zapasowej systemu Windows 7. Niestety kopia raz w miesiącu to nie jest dobry pomysł.
  Kilka dni przed podjęciem pracy przeze mnie pada dysk w komputerze dyrektorki GOK. Mój poprzednik chyba szczęście, że już był na wypowiedzeniu, bo by go wywalili chyba z miejsca z pracy. Do końca okresu wypowiedzenia siedział sobie na "chorobowym".
  Dane przywróciłem z kopii sprzed miesiąca, z uszkodzonego dysku też odzyskałem w zasadzie wszystkie brakujące pliki. Przy okazji jak zobaczyłem zasilacz w komputerze dyrektorki, to szczęka mi opadła... Codegen 350W. Reszta sprzętu też niczego sobie - Logic, Megabajt i jakiś noname. Wymieniłem te padliny na XFX TS 430.

  Backup z poziomu Windows - niby ok, ale takie rozwiązanie tylko do pojedynczego komputera się nadaje. Przy kilku komputerach to już jest męczące rozwiązanie - bieganie z dyskiem od komputera do komputera i stracony czas.
  Męczyłem dyrektorkę o wdrożenie systemu automatycznego backupu, niestety stwierdziła, że to niepotrzebne, bo mój poprzednik przecież tak robił kopie i było dobrze. Kilka dni później pada dysk na moim stanowisku pracy - SSD Goodram CX100 240 GB (wadliwa seria). Po prostu podczas pracy w Photoshopie ekran zamarzł, po czym zobaczyłem bluescreen. Po restarcie dysk nie był już wykrywany nawet w BIOS. Na szczęście miałem kopię zapasową sprzed kilku dni, więc system szybko odtworzyłem. Wszystkie projekty na szczęście były składowanie na dysku 1 TB, na SSD był tylko system z zainstalowanymi programami.

  W końcu dopiąłem swego - zostały wolne środki na zakup "urządzeń technicznych". Jeśli chodzi o system backupu nacisk był na prostotę obsługi i niskie wymagania sprzętowe. Wybór padł na Ferro Backup System 5, platforma sprzętowa to Qnap TS-251 + 2 dyski WD Red po 2 TB każdy, pracują w RAID 1.
  Ferro Backup jest moim zdaniem rewelacyjny - instalacja prosta, możliwości ogromne.

  Dobra, trochę przynudziłem tym wstępem - aby wykluczyć utratę kopii zapasowej na TS-251 chciałbym raz w tygodniu robić pełną kopię dysku NAS na dysk zewnętrzny przez USB. Jak to zrobić z poziomu TS-251?

  Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2 Build 20170727
  Model serwera: QNAP TS-251
   
 2. kolinek77
  Offline

  kolinek77 Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Apr 29, 2015
  Messages:
  71
  Local Time:
  12:21 AM
  Ratings:
  +20 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x53
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x53 1 GbE
  Witaj,

  Po podłączeniu dysku USB wchodzisz w Hybrid Backup Sync i w zakładce Zewnętrzna Kopia zapasowa definiujesz sobie zadanie kopiowania niezbędnych folderów na dysk USB wg. ustalonego przez Ciebie harmonogramu.
   
  • Zgadzam się! Zgadzam się! x 2

Users found this page by searching for:

 1. qnap kopia na usb pendrive

  ,
 2. qnap ts-251a kopia zapasowa dysku

  ,
 3. qnap backup na dysk usb