Który model Qnap do firmy? Wirtualizacja + dysk sieciowy

carles

Entry Technician
Q Associate
1 Lipiec 2015
31
3
8
54
Bydgosz, Wroclaw, EPWS
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Dzień dobry,

chciałbym zapytać który model Qnap do firmy polecacie?
W firmie mamy profesjonalne szafy Rack w których póki co są same routery i switche.
Chcielibyśmy kupić teraz jakiś serwer Qnap który obsługiwałby wirtualizacje.

Planujemy uruchomić na nim serwer SharePoint 2013, który wymaga najlepiej osobnej maszyny dla serwera SQL.

Oprócz wirtualizacji chcemy mieć dysk sieciowy udostępniony w sieci to żadnych wymagań nie ma.
Najbardziej zalezy nam na wirtualizacji. Obecnie Mam model Qnap TS 453 z 16GB pamieci ram i mam zainstalowanego SharePoint i serwers SQL i chodzi to bardzo wolno bardzo wolno.

Chciałbym maszynę która zapewni nam w miarę stabilną pracę. Serwer bezie miał znaczenie tylko deweloperskie wiec nie bedzie uzywany przez cala firme. Prosta maszyna do czystej deweloperki.

Budżet jest mały maksymalnie 10000. brutto? czy tyle wystarczy?

Pozdrawiam,
 
W tej cenie ja nic nie widziałem. Ale możesz prześledzić i podpytać producenta o możliwość upgrade CPU w TVS-471U do Xeona. Może się w tej kwocie zmieścisz.
 
Ok dzieki. A czy możesz mi polecić jakiś model już z Xeonem z którym może już pracowałeś i uciągnie dwie wirtualne maszyny?
 
Nie wiem czy się w budżecie zmieścisz jak chcesz Xeony w Qnapie

BTW
Może lepszym (tańszym) rozwiązaniem będzie oddzielny serwer plus macierz ISCSi na Qnapie (tańszym).

Wirtualizacja na Qnapie to taki dodatek do zdjęć z wesela i muzyki z torrentów.
 
Z ciekawości: I7 na PC spokojnie uciągnie wirtualną maszynę z obróbką video i grę planetside 2, która ma bardzo duże wymagania sprzętowe (procesor głównie). W grze nie ma przycinek. Może ten procesor wystarczy?
 
Witam,
używam EC879U z pamięcią 20GB. Niestety nie widzę go już w ofercie. Ważna jest ilość RAM. Przy standardowych 8GB działał przy uruchomionej jednej wirtualce. Teraz testowalem 5 dzialajacych na raz i..... Postawilem osobny serwer do virtualizacji pozostawiajac QNAP-a jako magazyn
 
Virtualizacja w Qnapie jest całkiem fajna.
Do konkretnych zastosowań to jednak najlepiej osobny serwer (do wyboru: Hyper-V, ESXi, XEN, KVM) a QNAP jako storage iSCSI (lub NFS).
Używałem (i używam) takiego rozwiązania zarówno z Hyper-V jak i ESX
Przy zagregowanych łączach sieciowych działa to całkiem sprawnie - sprawdź tylko które modele Qnapa obsługuja VAAI oraz ODX.