Który qnap będzie dla mnie optymalny ?

luksus

Passing Basics
Beginner
25 Wrzesień 2015
12
3
3
42
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam!

Zastanawiam się nad zakupem urządzenia do zastosowań domowych, interesuje mnie wersja z HDMI gdyż chciałbym zrobić sobie z tego odtwarzacz multimediów, jako iż dropbox jest mocno ograniczony to chciałbym synchronizować dwa telefony z androidem, móc zrobić kopie zapasową z time machine oraz trzymać zdjęcia w formacie raw oraz jpg, na chwilę obecną posiadam time capsule ale jego działanie przy wyświetlaniu zdjęć woła o pomstę do nieba, dodatkowo chciałbym sobie napisać kilka skryptów które będą mi synchronizować dane z dwóch serwerów głównie folder domowy, interesuje mnie aby urządzenie było w miarę nie bardzo prądożerne, potrzebne mi są dwie zatoki na dyski przy czym na początku chciałbym włożyć jeden dysk 4 lub 6TB a w przyszłości dołożyć drugi i zrobić raid 1.
Jeżeli chodzi o budżet, to powiedzmy że 1000 - 1500 max na samo urządzenie.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!
 
Znalazłem QNAP -TS-253 PRO czy poza minimalnie mniejszym zużyciem prądu oraz innym designem wnosi jakieś zmiany w stosunku do TS-251 ?
 
jak dla mnie 251 jest lepszy ...
https://www.qnap.com/i/pl/product/contrast.php?cp[]=148&cp[]=142
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Zwłaszcza w tej cenie. Dlatego nie ma co dumać tylko brać jak jest w promo.
czy poza minimalnie mniejszym zużyciem prądu oraz innym designem wnosi jakieś zmiany w stosunku do TS-251
Tak, procesor Quad. Ale nadal to Celeron, więc nie spodziewałbym się miażdżącej przewagi. Tym bardziej że jest niżej taktowany.
 
Zwłaszcza w tej cenie. Dlatego nie ma co dumać tylko brać jak jest w promo.
czy poza minimalnie mniejszym zużyciem prądu oraz innym designem wnosi jakieś zmiany w stosunku do TS-251
Tak, procesor Quad. Ale nadal to Celeron, więc nie spodziewałbym się miażdżącej przewagi. Tym bardziej że jest niżej taktowany.

No wiesz, jednak cztery rdzenie zamiast dwóch to jest "przewaga" :)
Gdyby tak nie było to 451 byłaby tak samo lub bardziej wydajna od 453 a nie jest - wiem po sobie :) ( wiem, ze temat jest o 251 i 253 ale to to samo...), w tym wypadku taktowanie nie ma tu wielkiego znaczenia.
Osobiście brałbym 253.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Racja, różnica cenowa jest chora :) co nie zmienia sedna sprawy - x53 ma lepszy hardware :) i case też !
Celeron to nie I3 I5 lub I7 ale to też nie Atom.
 
acja, różnica cenowa jest chora :) co nie zmienia sedna sprawy - x53 ma lepszy hardware :) i case też !
Celeron to nie I3 I5 lub I7 ale to też nie Atom.
przeczytaj 1. post jeszcze raz :D

Podsumowując:
to ma być głownie magazyn z odtwarzaniem filmów i "małoprądowy"

Czemu 251 ?
x53 ma zasilacz 90W ... a x51 60W
dwa mocne rdzenie 2,41 z x51 a nie 4 po 2 GHz , ktoś powie że Kodi to wykorzysta ? nie - góra dwa
Transkodowanie ? QNAP nie korzysta z dystrybuowanego transkodowania (Distributed Video Encoding [Miniproject] / Wiki / Home czy tam MediaCoder ) , tylko takiego które wspiera x264.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
To luksus wspomniał o modelu 253 więc chyba liczył się z zwiększeniem budżetu :) Co do reszty masz rację: Qnap strzelił sobie w stopę oferując linię x53 która jest droższa niż linia x51 a nic nie wnosi lepszego :)


Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk
 
Budżet zawsze można zwiększyć jeżeli jest sens jego zwiększenia, ale skoro zmiany są stosunkowo niewielkie a do rzeczy których chcę używać 251 wystarczy to raczej na nim się skupie :)