Pomoc Limit uruchomienia wirtualnych maszyn ze startem qnap

eustachy

Entry Technician
Q Associate
8 Październik 2014
49
8
8
40
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witajcie

W miarę postępów, mój qnap "tyra" coraz bardziej.
Trafiłem na niespodziewany problem, mianowicie że mogę ustawić tylko jedną maszynę wirtualną która wystartuje z systemem.
Mam 3 maszyny, z czego 2 powinny wystartować (a optymalnie byłoby 3)
Ma ktoś jakiś pomysł jak obejść ten limit?

Pozdrawiam
Rafał
 
Cześć,

zaloguj się przez SSH na QNAP-a i wedytuj plik: /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/.QKVM/config/config.conf
masz tam podaną szczątkową konfigurację maszyn, np taką:
INI:
[Win7]
USB = TRUE
Memory MB = 1024
Start Delay = 60
Autostart = FALSE

jeśli brak parametru Start Delay i Autostart to po prostu dopisz, wystarczy jak zmienisz FALSE na TRUE i wystartują wszystkie maszyny z tym parametrem, jedyna wada że nie można zmienić ustawień maszyny w Virtualization Station bez odznaczenia opcji Autostart, ale po zmianie można z powrotem przez SSH przywrócić na TRUE.

Pozdrawiam
 
Dzięki, przetestuje jak będę przy maszynie.
Przyznaję że mam trochę inny problem, podczas wyłączania qnapa, maszyny się usypiają, a potem już same się wznowić nie umieją. Jak padnie qnap (np. z braku prądu), to bez problemu maszyna wstaje, ale wszystkie restart, celowe wyłączenia.. ehh..

Masz jakiś pomysł?

Pozdrawiam
Rafał
 
U mnie to działa tak że maszyny ustawione na autostart normalnie się uruchamiają, te które nie mają autostartu są zawieszone do momentu ręcznego wystartowania.
 
zaloguj się przez SSH na QNAP-a i wedytuj plik: /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/.QKVM/config/config.conf
masz tam podaną szczątkową konfigurację maszyn, np taką:
INI:
[Win7]
USB = TRUE
Memory MB = 1024
Start Delay = 60
Autostart = FALSE

Dzięki, zadziałało.

Zaaplikowanie łatki, niestety chyba nie działa z nową wersją.

Pozdrawiam
Rafał