Pomoc Limit wysyłania dla FileStation

spietrza

Download Station
Q's Professional
20 Marzec 2013
428
83
118
48
Poznań
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Witam,

dla jednego z użytkownik chce ustawić limit prędkości wysyłania ( z serwera ) w danych godzinach tak jak to wygląda w RTorrent.
Użytkownik poprzez FileStation pobiera pliki i tu chciałbym ograniczyć ten transfer wysyłania. Szukam rozwiązania identycznego do tego co jest w S.

Wiem że mogę FTP ale nie jest on funkcjonalny, ponieważ nie tylko chodzi o przerzucanie plików.
 
Użytkownik poprzez FileStation pobiera pliki i tu chciałbym ograniczyć ten transfer wysyłania.
Szczerze, nie bardzo widzę sens. Masowe udostępnianie plików przez FileStation jest abstrakcją a harmonogram limitu prędkości już idiotycznym pomysłem.

Alternatywnie polecam: ownCloud, ale czy jest tam harmonogram...
Kompletnie bezsensu ...
 
Tu nie ma udostępniania. Użytkownik musi mieć dostęp przez FileStation ponieważ wykonuje szereg różnych operacji, jak przemieszczanie plików do innych katalogów, pakowanie itp. Jedynie czasami pobiera plik na swój komputer i tu chce ograniczyć jego transfer w wybranych godzinach.

Nie chce protezy tworzyć na routerze dla portów ponieważ mam ograniczyć wysyłanie jedynie dla File Station. Inne rzeczy wychodzące mają latać na maksa. Jakbym zwolnił 443 inne usługi ucierpią które nie powinny.

Szukam to co rozwiązane jest w S dotyczące transferu właśnie.
Can I limit the bandwidth of Download Station? - FAQ - S - Network Attached Storage (NAS)

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk 2
 
Szukam to co rozwiązane jest w S dotyczące transferu właśnie.
Can I limit the bandwidth of Download Station? - FAQ - S - Network Attached Storage (NAS)
QNAP to nie S. W dobie łączy 100Mbit i technologii FTTH rozwiązania jak te są zbędne!

Użytkownik musi mieć dostęp przez FileStation ponieważ wykonuje szereg różnych operacji, jak przemieszczanie plików do innych katalogów, pakowanie itp.
Pomysł zarządzania plikami przez File Station jest beznadziejny. File Station ma służyć szybkim operacjom i nic więcej!
Zamiast File Station, użytkownikowi uruchom VPN'a i każ zarządzać plikami przez Sambe/NFS/...

1. Włącz VPN w QTS
upload_2014-12-26_7-15-2-png.8322


2. Ze zdalnego punktu, w systemie Windows, połącz się z serwerem przez VPN:
> > >

....
A jak szukasz traffic shapingu to wymień router. Postaw Mikrotik Routerboard za dwie stówy i po sprawie...
Kontrola Pasma – MikroTik Wiki
Sieciowe PituPitu: MikroTik-owe kolejki, czyli przydział prędkości łącza
maniootek.pl — [Mikrotik – Skrypt] Markowanie i kolejkowanie użytkowników
MikroTik Unofficial Support Site :: Poradnik - Kolejkowanie
 
Kurdę mam łącze 250/10 i to 10 to jest max jaki mogę mieć na wysyłaniu. Chętnie przyjmę większe ale koszty utrzymania takiego łącza nawet jakbym spełnił parametry techniczne ( światła nie mam ) są ogromne. A dla domu taka 10 w większości wystarcza.

Taki limit jedynie chcę uruchomić dla ubezpieczenia użytkowników będących na plexie aby mogły bez lagów oglądać spokojnie 720. Dzisiaj 3 użytkowników zajmuje mi jedynie 4MB wysyłania gdy oglądają 720 film z max bitrate. Chcę takie ubezpieczenie aby w sytuacji gdy użytkownik z FileStation ciągnął plik aby nie zawalił całego łącza.

VPN mam uruchomionego ale dalej nie rozumiem bo to nie działa dla mnie routing po dwóch sieciach. Z jednej router z DHCP po 192 a NAS nowych użytkowników z VPN po 10.

Poszukam dodatkowo czy jest możliwość ograniczenia transferu w TL-WDR3600 bo takowy posiadam.
 
Problem z internetem = problem z routerem. Nie macierzą dyskową. Zresztą wiele osób mnie pytało o zakłądanie limitówna rtorrenta, ale na WWW?
A po za tym File Station czy to w QNAP'ie czy w S nadaje się do najwyżej podtarcia tyłka. Definitywnie zapomnij o tym sposobie udostępniania plików. Jest FTP, Samba po VPN'ie, i tysiące innych.
 
Limit na rtorrent mam ustawiony harmonogram i to działa. Ubezpieczyłem się i w najbardziej obciążonych godzinach rtorrent po prostu ma limit1/2/3.
Tak samo chciałbym an FileStation właśnie ( tak samo jest w S ). FTP jest do bani, operacje pakowania, przenoszenia trwają dłużej niż na FileStation. Nie wiem czym to jest podyktowane ale dużo wolniej to działa. Sambę chętnie bym popchnął a muszę mieć działający VPN.
Połączenie działa ale sieci 10 i 192 jak się nie widziały tak się dalej nie widzą. Może to problem MacOS-a ?? Tysiące innych ??? Jakie top5 podasz ??
 
  • Angry
Reakcje: spietrza
Kurdę mam łącze 250/10 i to 10 to jest max jaki mogę mieć na wysyłaniu. Chętnie przyjmę większe ale koszty utrzymania takiego łącza nawet jakbym spełnił parametry techniczne ( światła nie mam ) są ogromne. A dla domu taka 10 w większości wystarcza.

Taki limit jedynie chcę uruchomić dla ubezpieczenia użytkowników będących na plexie aby mogły bez lagów oglądać spokojnie 720. Dzisiaj 3 użytkowników zajmuje mi jedynie 4MB wysyłania gdy oglądają 720 film z max bitrate. Chcę takie ubezpieczenie aby w sytuacji gdy użytkownik z FileStation ciągnął plik aby nie zawalił całego łącza.

VPN mam uruchomionego ale dalej nie rozumiem bo to nie działa dla mnie routing po dwóch sieciach. Z jednej router z DHCP po 192 a NAS nowych użytkowników z VPN po 10.

Poszukam dodatkowo czy jest możliwość ograniczenia transferu w TL-WDR3600 bo takowy posiadam.
Okej :) to nie jest źle
Na WDR-3600 masz zarówno pełne OpenWrt oraz Gargoyle. Obydwa dają ci możliwość kolejkowania i priorytetowania ruchu. Dajesz wyższe prio na port Plexa (32400) i nic się nie zakorkuje. Dla portów File Station ustawiasz najniższy i niczym się nie martwisz. Jak nie będzie innego ruchu to pójdzie pełną parą, jak odpali ktoś Plexa to im przytnie.

BTW
Piszesz, że jeden użytkownik zajmuje ci 4 MB łącza (to już jest ponad twoje możliwości) czyli 32 Mbit/s
 
@Silas Mariusz rozumiem że to nie Twój dzień. W profilu chyba możesz sprawdzić ile mam lat co ?? Dla mnie rozwiązanie FTP czytaj dalej jest wolniejsze niż robiąc to na FileStation. Zrób sobie testy prostych przenoszeń plików na serwerze NAS czy pakowania, rozpakowywania.

Obrazkową instrukcję mi wklejasz a ja Ci pisze że mam uruchomiony VPN i połączenie bez problemu nawiązuję.
Wiem jak łączyć się z VPN na Windowsie ponieważ w pracy jestem jeszcze zmuszony na tym badziewiu pracować.
Dodatkowo informowałem że pracuję na MacOS-ie w domu. Problemem jest w VPN to że te dwie sieci nie widzą się na wzajem i wszystko. Z jednej strony siecią LAN zarządza DHCP na routerze, a VPN NAS więc gdzie tablicę routingu walić ?? W NAS ten VPN nie ma żadnych opcji dodatkowych aby to nawet ustawić. Chyba że jestem ślepy.


@mariuszsal Rozważam właśnie Gargoyle ponieważ na starszym routerze działał prawidłowo. Obciążenie 4MB wynosi dla 3 jednoczesnych użytkowników przy filmie 720 max bitrate. Podana wartość jest sumą już dla wszystkich 3.
 
@Silas Mariusz rozumiem że to nie Twój dzień. W profilu chyba możesz sprawdzić ile mam lat co ?? Dla mnie rozwiązanie FTP czytaj dalej jest wolniejsze niż robiąc to na FileStation. Zrób sobie testy prostych przenoszeń plików na serwerze NAS czy pakowania, rozpakowywania.
To prawda. Jakbyś zechciał to spróbuj zdalnie użyć VPN'a i do tego celu Sambe/Microsoft Networking. Lub robić to z konsoli: How-To - QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?