Pomoc LXD uprawnienia

ozzinse

Passing Basics
Beginner
2 Luty 2014
14
3
3
Warszawa
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Cześć,
Zgodnie z zaleceniami Qnap przesiadłem się z LXC na LXD wszystko poszło bez problemu niestety po jakimś czasie po zalogowaniu się na kontener dostaje takiego typu błędy z uprawnieniami:
lxc exec Calibre -- /bin/bash
bash: /root/.bashrc: Permission denied


root@Calibre:/# apt update
Reading package lists... Done
W: chown to _apt:root of directory /var/lib/apt/lists/partial failed - SetupAPTPartialDirectory (1: Operation not permitted)
W: chmod 0700 of directory /var/lib/apt/lists/partial failed - SetupAPTPartialDirectory (1: Operation not permitted)
W: chown to _apt:root of directory /var/lib/apt/lists/auxfiles failed - SetupAPTPartialDirectory (1: Operation not permitted)
W: chmod 0755 of directory /var/lib/apt/lists/auxfiles failed - SetupAPTPartialDirectory (1: Operation not permitted)
E: Could not open lock file /var/lib/apt/lists/lock - open (13: Permission denied)
E: Unable to lock directory /var/lib/apt/lists/
W: Problem unlinking the file /var/cache/apt/pkgcache.bin - RemoveCaches (13: Permission denied)
W: Problem unlinking the file /var/cache/apt/srcpkgcache.bin - RemoveCaches (13: Permission denied)

Zainstalowanie nowego systemu rozwiązuje sprawę na jakiś czas

System na kontenerze:
Debian

Marcin
 
nie rozumiem po co kazali zmieniać na LXD ?
sam docker nie działa poprawnie czy co ? Co to za LXD ?
nie rozumiem po co kazali zmieniać na LXD ?
sam docker nie działa poprawnie czy co ? Co to za LXD ?

Przy uruchamianiu Container Station na Qunap rzuca komunikatem, że kończą wsparcie dla LXC i zalecają przejście na LXD
 
Bo mam dużo więcej możliwości na LXD niż na dockerze :)
Np podniesienie Pihole wymaga wykonania backupu i odtworzenia go na nowym dokerze a na LXD mam crontaba i samo się to dzieje
 
Np podniesienie Pihole wymaga wykonania backupu

upload_2021-10-25_11-3-19.png

jak nie wyciagniesz woluminów - to tak jest , dane przepadają przy update kontenera.

skoro nie działa - to otwieraj tego ticketa od qnapa z powrotem i niech wytłumaczą się.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. calibre-web