Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

sq1hma

Entry Technician
Q Associate
4 Październik 2015
44
10
8
55
QNAP
TS-x70
Ethernet
1 GbE
Potrzebuje informacji o działaniu i wydajności zapisu na dysku na którym zainstalowany jest system wirtualny.
Moze ktos zrobic test zapisu dla mnie?
 
Niby gdzie mam to włączyć ?
Miałem na myśli, że może masz włączoną.

Zrobiłem test z plikiem 50G 6min chodziło i o dziwo bardzo dobrze oto wyniki zapisu oczywiście bo to kulało:
10352-009d507c5f7e8329452db45d80a1d0db.png
Całkiem przyzwoicie to wygląda.
 
Czyli co Panowie ? Jakie jest podsumowanie ? Bo z każdą stroną zmieniane są wnioski i trochę się gubię. Na pierwszej stronie VS Qnapa nie nadaje się do niczego, na drugiej wirtualizacja ogólnie nie nadaje się do niczego a na trzeciej już jest bardzo dobrze.

Czy autor rozwiał swoje wątpliwości ? Czy są jeszcze jakieś :)
 
Robię dla zaspokojenia mojej duszy :)
Co do wydajności to masz rację, muszę to jutro przemyśleć i zaproponować zmianę oferty , tylko w tej cenie to będę mógł kupić serwerem na 4xhdd z podobnym, kontrolerem RAID dyski pewnie podzielę na 2x RAID 1, 2x1 + 2x1, system i dane i mieć chciałbym mieć pewność że wydajność będzie OK.
Czyli co Panowie ? Jakie jest podsumowanie ? Bo z każdą stroną zmieniane są wnioski i trochę się gubię. Na pierwszej stronie VS Qnapa nie nadaje się do niczego, na drugiej wirtualizacja ogólnie nie nadaje się do niczego a na trzeciej już jest bardzo dobrze.

Czy autor rozwiał swoje wątpliwości ? Czy są jeszcze jakieś

nie czytasz ze zrozumieniem ? Czy pogubiłeś się w tym wątku ?

To co na końcu pisałem że wydajność bardzo przyzwoita to ten sam system, ale bez zainstalowanych usług, goły system po instalacji, wgrałem wszystkie aktualizacje i nadal jest dobrze bez problemów.
Wniosek jest taki że coś podczas instalacji usług daje d...py i rozwala wydajność zapisu na maxa.
Jutro będę wgrywał kolejno usługi AD, DNS itd.
Nie myślałem że tyle zajmie mi dociekanie co jest nie tak.
Ciekawe czy problemem jest tylko zmiana na pracę domenową, ale by były jaja.
No i stało się, wszystko siadło jak tylko dałem mu się skonfigurować i po restarcie logowałem się już do domeny i tu już są problemy na tym testy zakończyłem.
Zrzut ekranu 2015-10-07 00.10.26.png
Jutro oddaje to fajne poniekąd rozwiązanie !

Dzięki za wsparcie i cierpliwość.
Za motywacje również !!
Wrócę do problemu, bo nie będę mógł spać.
Zwracam się do Mariusza i nie tylko

Po za tym nie włączyłeś deduplikacji - może masz instalacje typu Storage lub Datacenter a w niej usługi typu hyper-v? Przeanalizuj działanie systemu. Zainstaluj Process Explorer.

Czy można jakoś wyjaśnić z jakiego powodu znikły statystyki dysku z Proces Explorer po zainstalowaniu z automatu roli serwera, zauważyłem że znikły staty dysku.
Aby zakończyć ten wątek dla informacji że problemy zaczynają się podczas instalacji roli Active Directory, już w trakcie można odczuć ze siadła wydajność.

Uważam ten wątek zakończony, nie chce mi się już dalej dochodzić i instalować każdą funkcjonalność z osobna, widziałem że wizard włączył funkcję serwera storage, ale bez tej funkcji to trochę bez sensu, ale czy ona miała wpływ to niech każdy sobie sprawdzi, ja rezygnuje z dalszych eksperymentów bo nie mam czasu.

Pozdrawiam i miłego dnia !!

Michał
Dla tych co dla ciekawości czytali ten post.
Wyeksportowałem WS2012r2 z którym były problemy na Xenserwer, trochę to trwało, ale się zaimportował i uruchomił bez problemu, problemów które były na QNAP Virtualization station nie ma, działa bez zastrzeżeń podczas zapisu.

To tyle wątek do zamknięcia !!

Pozdrawiam
Michał
 
Co do twojej teorii, że dla systemu to wszytko jedno i nie rozróżnia "virtualnej maszyny", też tak myślałem i powiem że nie potrafię tego wytłumaczyć.
myślę że możesz śmiało z tego skorzystać, masz ticketa od QNAPa że to nie będzie działać ?

Nic takiego nie mam, bo wszytko zgłaszałem do EPA, sam p. D... zaglądał na żywca do systemu, wystawiłem im na zewnątrz wszystko i stwierdził że jest problem i potwierdził.
Zależało mi na czasie, w piątek miałem TVS-671 na stole, przesiedziałem do niedzieli na tym i w poniedziałek zgłaszałem problem, już mam tydzień w plecy przez tę virtualizację, do tego nie wiem ile i czy w ogóle uda mi się kasę odzyskać.
 
Zrobiłem szybki test, uruchomiłem Windows 2012 R2 w wersji trial, uruchomiłem na nim serwer DNS i AD, podłączyłem do domeny jeden komputer, żeby mieć pewność, że działa, a następnie zgrałem z NAS na maszynę VM plik pst 5GB. Średnia prędkość to około 50MB/s. Serwer na którym to testuje to TVS-463 i mam tam jeden dysk SSD Intel 80GB. Kopiowanie przeszło do końca, serwer ma 4GB RAM, maszyna VM ma tylko 2GB RAM. Testuje na wersji stabilnej.

upload_2015-10-12_21-20-14.png
 
Zrobiłem test na pliku 10GB tym razem włączyłem jumbo frame 9000, co spowodowało, że osiągi mam na poziomie 70 MB/s. Dodam, że nie wgrałem aktualizacji do Windows może one coś rozwalają, a dysku SSD się nie czepiaj bo miałeś 6 dysków HDD więc w RAID dla jednego pliku bez problemu powinno lecieć to tak samo.

upload_2015-10-12_21-46-24.png
 
z tego co pamiętam aktualizacje nic nie wnosiły, zdaje się robiłem test gołego WS2012r2 i aktualizację zaciągałem i nic się nie działo, dopiero i to już podczas instalacji ról serwera wizardem, który namolnie się uruchamia przy starcie maszyny można było w pewnym momencie odczuć spadek prędkości zapisu.
Może miałem jakiego pecha, trafiła się skopana wersja płyty ?
 
Tego nie wiem, a powiedz mi czy miałeś wgrane sterowniki od KVM, w opcjach maszyny wirtualnej jest możliwość wybrania zamontowania płyty ze sterownikami, przyznam, że u mnie bez tego śmigało i po wgraniu nic to nie zmieniło, ale ponoć te sterowniki mają wpływ na lepsze wykorzystanie pamięci RAM, a ty wspominałeś, że zauważyłeś problem z RAM, może to jest problem ? Poniżej screen jak to wygląda przed i po wgraniu sterowników.

1.png
 
pewnie ze bym sprawdził
masz na myśli zdalnie udostępnić?
Ja mam do Szczecina 80km :)
Może być tak że dysk SSD inaczej jest zarządzany przez kontroler, może dlatego to nie występuje.
 
pewnie ze bym sprawdził
masz na myśli zdalnie udostępnić?
Ja mam do Szczecina 80km :)
Może być tak że dysk SSD inaczej jest zarządzany przez kontroler, może dlatego to nie występuje.

Może być zdalnie, ale to co jeszcze chcę zrobić to wpiąć ten dysk do serwera, który oddałeś do EPA, jutro rano się do nich przejdę. Zastanawiam się też czy RAM, który ci wpięli nie robił jakiegoś syfu. Tak czy siak, jak na moim dysku będzie problem to będzie jasne, że to jakaś trefna jednostka, a jak będzie śmigać to wtedy albo dyski, albo konfiguracja, będzie trzeba dalej szukać.
 
Dysk SSD jest tak samo zarządzany, różnica taka że nie "chlapie" głowicami więc seek time jest sporo mniejszy niż nornalnie.
Ja u siebie też zrobiłem mały teścik, maszyna czy bez roli AD czy też z nią i transer pliku 20 GB na poziomie 60-70 MB/. Całkiem przyzwoicie jak na SMB. Serwer ze wszystkimi poprawkami.
 
  • Lubię to
Reakcje: Krwiak
RAM, niby dlaczego bez AD i DC śmigało aż miło, oczom nie wierzyłem, wiec ramu czepiać się nie trzeba.
Myślę że dysków też, bo to działa fajnie na gołym WS2012r2 na tym sprzęcie co ja miałem.
kaugustyn - jaki model i jakie dyski ?
 
Tak w skrócie zmniejsza się wydajność :)
Jasne, że zmniejsza wydajność. W wirtualizacji chodzi przede wszystkim o elastyczne serwowanie usług oraz zapewnienie ich ciągłej pracy na uruchomionym klastrze oraz oszczędności kosztów jakie idą z administracją standardowych komputerów.
A tak po za tym KVM nie najlepiej radzi sobie z wirtualizacją systemów tj. Windows. Upewnij się jak utworzyłeś storage pool i czy utworzyłeś pełny obraz dysku aby zastąpić maksymalną wydajność. Obecnie nie mam jak Cię przeprowadzić przez ten proces - nie mam dostępnego VS'a na swoim urządzeniu. Ale za kilka dni mogę Ci przedstawić prawidłowy tutorial krok po kroku, aby osiągnąć maksymalne osiągi.
 
Urządzenie już nie mam oddałem wiec sprawdzać już nie mam siły.
Tu nie chodziło o obniżenie wydajności o 50% np. w moim przypadku to nie dało się korzystać z systemu, proces zapisu na dysku był totalnie beznadziejny, przy braku oznak obciążenia CPU. moje testy zostały opisane w założonym wątku dotyczącym problemu.
Czy był pełny obraz dysku, pewnie nie, ale to nie powinno znacząco wpłynąć na wydajność (znacząco - to znaczy blokowanie działania systemu )