Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

sq1hma

Entry Technician
Q Associate
4 Październik 2015
44
10
8
55
QNAP
TS-x70
Ethernet
1 GbE
Potrzebuje informacji o działaniu i wydajności zapisu na dysku na którym zainstalowany jest system wirtualny.
Moze ktos zrobic test zapisu dla mnie?
 
Urządzenie już nie mam oddałem wiec sprawdzać już nie mam siły.
Tu nie chodziło o obniżenie wydajności o 50% np. w moim przypadku to nie dało się korzystać z systemu, proces zapisu na dysku był totalnie beznadziejny, przy braku oznak obciążenia CPU. moje testy zostały opisane w założonym wątku dotyczącym problemu.
Czy był pełny obraz dysku, pewnie nie, ale to nie powinno znacząco wpłynąć na wydajność (znacząco - to znaczy blokowanie działania systemu )

Na 99% to wina niekompatybilnej pamięci RAM, dzisiaj potwierdzę to na 100%.
 
Pytanie jest jedno, dlaczego bez roli ActovDirectory i DomainCenter działało bardzo dobrze a podczas instalacji tych ról w pewnym momencie wydajność osiąga 1Mbit/s w zapisie.
Z tego co wiem to wywalili 2x4 i włożyli 2x8
[
Na 99% to wina niekompatybilnej pamięci RAM, dzisiaj potwierdzę to na 100%.

Czy jakby było tak jak piszesz, brak kompatybilności to czy nie działo by to się za każdym razem, bez względu na system i co na nim zainstalujesz ?
Według mnie jak nie ma kompatybilności to było by to na każdym systemie.

Tak naprawdę sam sobie nie mogę tego wytłumaczyć, tym bardziej że u Ciebie to działa, różnica platformy nie wielka, ale .......?

Można zgonić na pamięć, na dyski, na kontroler, na zaduch w moim domu, na 2 litry (beer) ,ale jak to wytłumaczyć że bez AD i DC to działało idealnie aż się posikałem bo takiej wydajności nie mam na swoim serwerze z kontrolerem Intela za 3800zł z Xenserver.
Dodam że skopiowałem obraz tej samej problematycznej maszyny na xenserwer i po zaimportowaniu bez problemu działa i testuje do dziś.

To wszystko wina PO !!!! :)
P.S
Tak co mnie jeszcze męczy to to że podczas instalacji AD instalują się role storage, obsługi dysków, robienia z nimi czego tylko dusza zapragnie czy to czasem nie miało wpływu, wiem bez sensu ale..... ?
 
Jednak to nie kwestia RAM, a ustawienia storage pool, ja na moim jednym dysku miałem statyczny wolumin, ty miałeś wolumin z thin provisioning i stąd te problemy. Do momentu, gdy dla VM masz na stałe przypisaną przestrzeń wydajność jest ok, ale jak tylko zabraknie przestrzeni i QNAP musi ją dynamicznie alokować z ogólnej puli to wtedy wydajność spada.
Dlaczego problem występował przy AD, a przed instalacją nie, pewnie dlatego, że doinstalowanie tych dodatków zajęło sporo miejsca na dysku, przed instalacją było go więcej, co za tym idzie pliki, które kopiowałeś mieściły się na statycznej przestrzeni i nie było potrzeby uruchamiania dynamicznej alokacji. To też tłumaczy dlaczego problem występuje tylko z zapisem z NAS do VM, bo w drugą stronę śmiga, aż miło.
 
Zastanawia mnie tylko jedno, w jakim celu i poco w ogóle wirtualizacja jak nie można na system wirtualny wgrać 5G pliku bo zatrzyma dość skutecznie działanie systemu wirtualnego. Nie jestem zupełnie zielony w wirtualizacji systemów, ale pierwszy raz spotykam się z czymś takim że podczas aktualizacji systemu przysiada to tak mocno że nie da się nic zrobić praktycznie.
Nie moge zalogować się obecnie na serwer aby Ci pokazać, ale z tego co pamiętam mamy do wyboru kilka rodzajów pracy puli pamieci: Lazy Thin/Thick Provisioning i Eager Zeroed. A jak sądze utworzyłeś Lazy Thin lub Thick.

Nie ma żadnego problemu z wirtualizacją. Wystarczy utworzyć poprawnie wolumin i poczytać instrukcję.

Takie coś to by mi odpowiadało, nie wiem dlaczego akurat win2012 tak muli !
10379.png


Więcej info o Storage Pool znajdziesz: How to re-build multiple volumes to use snapshots after upgrading to QTS 4.2.0? :: Storage ::NAS :: QNAP

Wiesz handlowcy są handlowcami. Jak masz ochotę to pomogę Ci rozwiązać problem i wspólnie skonfigurować tak serwer abyś widział naprawdę mocne osiągi :)
 
Ale to już po temacie, Mariusz ja już zarzuciłem ten temat, ale będę wracał do tematu bo i tak muszę kupić 2 urządzenia tylko już nie pod virtualizację, no może kiedyś ponownie się nad tym pochylę.
 
Wiesz handlowcy są handlowcami. Jak masz ochotę to pomogę Ci rozwiązać problem i wspólnie skonfigurować tak serwer abyś widział naprawdę mocne osiągi :)

Cześć czy mógłbyś mi pomóc najlepiej skonfigurować moją wirtualną maszynę

Planuje postawić domowego SharePointa na moim TS-453Pro z 16GB pamięci RAM.
Aktualnie mam 2 dyski WD RED po 4TB każdy na dane (rodzinne zdjęcia i filmy) oraz 2 dyski SSD na których planuje postawić SharePointa.

Plan jest taki żeby na 1 SSD postawić wirtualną maszynę a 2 służył jako pamięć Cache dla tego pierwszego. Jaki to skonfigurować żeby uzyskać jak najlepszą wydajność.
Dodam że udało już mi się wszystko zainstalować ale wydajność jak odalałem strony była dosć kiepska. Może uda się to jakoś polepszyć?

Na wirtualce będzie stał Win 2012 R2 + SQL Server 2012 + SharePoint Server 2013.

Pozdrawiam,
 
Tu nie chodzi o partycje, rodzaj RAID itp. jest coś w ws2012r2 z którym sobie virtualizacja qnap, nie radzi, podobnie iSCSI podłączane do fizycznego serwera tez nie działa !
Straciłem czas i trochę nerwów z dystrybutorem i tyle.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus