Pomoc Mapowanie folderów z uprawnieniami innych użytkowników

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

CrazyMario

Entry Technician
Q Associate
5 Lipiec 2018
72
5
8
44
Stolno
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
TS-453D
Sieć lan - gigówka, 3 kompy na win11pro, drukarka sieciowa xerox, router mikrotik,
DHCP na mikrotiku.

Problem polega na tym, że chciałbym zmapować na kompie w sieci 2 różne "foldery udostępnione" z qnapa.
Każdy z folderów ma swojego/innego użytkownika, który tylko do niego ma uprawnienia.
Uprawnienia się nie dublują. Każdy z użytkowników ma swoje uprawnienia tylko do jednego folderu.

Przy próbie zmapowania na win11 pierwszego folderu z qnapa - jest git, wszystko śmiga, wpisuję odpowiedniego usera i pass.
Przy próbie dodania drugiego udziału/folderu na tym samym kompie, winda pyta o pass, wskazuje innego prawidłowego usera, wpisuje pass i wywala komunikat że nie mam uprawnień.

Wywalam zmapowany pierwszy udział, próbuję zmapować 2 udział - gra, lecz analogicznie do powyższej sytuacji już nie mogę dodać jako drugiego zmapowanego - pierwszego udziału.
krzyczy, że nie mam uprawnień.

WT.. ??
 
Rozwiązanie
U
pozdrów ciepło M$ , tak działa Windows

drugi udział możesz zamapować po adresie IP zamiast nazwy QNAP(albo vice versa)

z drugiej strony, jeśli taka sytuacja ma miejsce, to raczej bym zmienił prawa dostepu po stronie nasa.
z drugiej strony, jeśli taka sytuacja ma miejsce, to raczej bym zmienił prawa dostepu po stronie nasa.
ok, po stronie Nas'a jest to do takiego stopnia łopatologiczne, że az się zastanawiam - na "jakie inne" prawa dostępu mam zmienić.
Użytkownik 1, folder 1 -> RW
oraz
Użytkownik 2, folder 2 -> RW

- nic więcej nie potrzebuje - w pełni wystarcza
Czy jakkolwiek sytuację zmieni "check" na (deny) przy innych folderach dla wskazanego usera - czy może zostać opcja pustych "check'ów".
 
a czemu nie dodać do folder1 , user 2 RW ?
Ponieważ User 2 - niema mieć zapisanych na stałe poświadczeń do folderu 2 ale ma być zmapowany, ponieważ fizyczna osoba, która będzie przy tym kompie siedzieć samodzielnie nie ogarnie dobicia się do wskazanego zasobu.
Inny użytkownik samego komputera, który zaloguje sie na tym samym koncie win po restarcie niema mieć dostępu na zasadzie zapisanych poświadczeń.
Konto winy ma być tylko jedno. Takie zboczenie właściciela kompa. :]
 
mam problem z zrozumieniem tego potforka:

chcesz aby user1 , miał równocześnie dostęp do dwóch folderów na NASie.
Więc pytam , czemu nie dasz mu dostępu do obu folderów na nasie ? Wtedy odpada ci problem z ograniczeniami Windows ?
czy czegoś mi brakuje ?

Fajnie jakby wpadł screen z współdzelenia plików z QNAPa , bo może czegoś tu brakuje w opisie ?

1693484872376.png
 
  • Lubię to
Reakcje: CrazyMario
1 komp
2 użytkowników fizycznych - działających na jednym koncie windowsa (musi tak być, decyzja właściciela)
pierwszy zasób/folder udostępniony - dostępny dla ogółu - korzystają z niego obydwie osoby.
drugi zasób/folder udostępniony dostępny tylko dla znającego pass i hasło
Zamontowane musza być obydwa.
Drugi zasób dodatkowo podczas montowania - nie zapisane na stałe poświadczenia, dzięki temu po wylogowaniu/restarcie działa pass i hasło.

@pigers - twoja propozycja z ip oraz nazwą sieciową zadziałała.
Jaja chwile były, ponieważ poświadczenia jakims códem z "d.." trzymało, pomimo wywalenia z menagera poświadczeń - lecz po kilku restartach ruszyło prawidłowo.

Prościej było by utworzyć kilku user'ów windy na kompie, lecz uparli się że ma być jeden i weź tu kłuć się...
Dzięki.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mikrotik