Pomoc MariaDB 10 - dostęp z zewnątrz

scanner

Nowy użytkownik
Noobie
3 Październik 2024
4
0
1
48
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć.
Próbuję dostać się do serwera MariaDB 10 zainstalowanego na QTS 5.1.8 (TS-451D2) z poziomu mojego laptopa (np. z PHStorma czy Terminala).
Zainstalowałem serwer z poziomu webGUI, mam dostęp do bazy z PHPMyAdmina oraz z poziomu SSH po zalogowaniu się do QNAPa.

Jednak jakakolwiek próba podłączenia się do serwera z "zewnątrz" skutkuje błędami socketu:

Dla PHPStorm:

DBMS: MariaDB (no ver.)
Case sensitivity: plain=mixed, delimited=exact
Socket fail to connect to host:address=(host=192.168.1.4)(port=3307)(type=primary). native connect() failed : No such file or directory.

Dla Terminala:

1727977882976.png


Próbowałem edytować plik /etc/config/my.cnf dodajac bind-port oraz skip-networking, ale ta konfiguracja chyba dotyczy albo jakiegoś mysqla, albo mariadb5 - widże tam port 3306 anie 3307.

Jak mogę dostać się do tej bazy spoza samego NAS'a?
 
Postepowałem zgodnie z tymi krokami. Z poziomu interfejsów samego urządzenia mam dostępy do bazy, wszystko działa.
Problemy zaczynają się, gdy próbuję się skomunikować z bazą spoza środowiska QNAPa - link, który mi podrzuciłeś tego niestety nie rozwiązuje.
 
Gdziekolwiek bym nie zaglądał, nic nie wskazyuwało na zablokowane porty.
Spróbowałem innego podejścia - MySQL w Dokerze i... wszystko ruszyło natychmiast.

Niemniej - dzięki za pomoc.
 
Nie będę twierdził, że czegoś nie przegapiłem - od roku, odkąd posioadam QNAP służył mi tylko za dysk, i pewno gdyby któś mądrejszy w temacie ode mnie, sprawdził konfigi, to jakiegoś jednego checkboxa by przełączył :)
Fakt - że MySQL chodzi na 33711, nie na 3306 - ale nie umiałe,m się nigdzie doklikać, żeby odblokowąc port, albo choćby sprawdzić, czy jest zablokowany. 33711 bez żadnej konfiguracji dodatkowej od razu się pokazał jako dostepny.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bazy sql