NAS do backupu do małej firmy

pudlox

Nowy użytkownik
Noobie
28 Styczeń 2018
1
1
3
27
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć!

Poszukuję NASa do backupu danych do mojej małej firmy. Głównie będą archiwizowane zdjęcia oraz materiały wideo. Tygodniowo produkujemy ponad 100Gb materiału wideo, który trafia jednocześnie na SSD NVME do montażu i do tego ma mieć backup na NASie do momentu wypuszczenia finalnego pliku. Wtedy surowe pliki są kasowane.

Zależy mi na:
- 10 GbE
- dość nowym urządzeniu - aby zachować jak najdłuższe wsparcie
- dostępie zdalnym do serwera
- udostępnianie plików klientom w formie linku
- być może pracy z plikami bezpośrednio z NAS - ale to nie jest konieczne - nie wiem jakich to potrzebuje zasobów
- budżet 2000-3000 zł

Do serwera na początek wsadzę 3x 4Tb WD RED + SSD - proszę o porady jak można przyśpieszyć/wzmocnić NAS szybkimi dyskami - jak zrobić to optymalnie?

W oko wpadł mi TS-932PX. Nowy model, więc wg mnie będzie miał długie wsparcie, ilośc zatok da mi łatwą możliwość rozbudowy w przyszłość o kolejne dyski no i natywne 10 GbE. Jedyne co mnie martwi to czy ten procesor da radę? Będę wdzięczny za Wasze rady.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Nie zrób sobie krzywdy kupując jakiego qnap, synka lub inny wynalazek, godzinami mogę pisać jak to w firmie do niczego się nie nadaje
ale jedna sprawa co będzie jak padnie płyta główna/kontroler w takim g ?
jak odzyskasz dane jak i gdzie na szybko poskładasz tort z lvm przekładanych raidem i jeszcze czymś tam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 932px
  2. TS-932px