Nas do domu pod filmy, dane oraz dostęp przez Internet z dowolnego miejsca

wojoo

Entry Technician
Q Associate
25 Kwiecień 2020
64
4
8
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Poszukuje NASa który będzie podłączony w domu do sieci / Internetu. Głównie będzie służył jako dysk sieciowy na którym będę miał różne pliki oraz filmy (odtwarzanie 4k w locie bez dekodowania etc).
Dodatkowo koniecznie musi być możliwość utworzenia folderu czy nawet dysku który będzie podpięty pod Internet z dostępem z każdego miejsca. Chce udostępnić kilku osobom dysk jako serwer gdzie będziemy mogli trzymać różne pliki. Czyli dostęp z PC lub Tel.
Rozwiązanie musi być jak najprostsze.
Istnieją w ogóle jakieś aplikacje na PC które umożliwią korzystanie z takiego dysku gdzie dałoby się wrzucać pliki przesuwając z pulpitu i na odwrót?

Polecicie coś w granicach +/- 2000zł

Dzięki :)
 
Cześć,

Poszukuje NASa który będzie podłączony w domu do sieci / Internetu. Głównie będzie służył jako dysk sieciowy na którym będę miał różne pliki oraz filmy (odtwarzanie 4k w locie bez dekodowania etc).
Dodatkowo koniecznie musi być możliwość utworzenia folderu czy nawet dysku który będzie podpięty pod Internet z dostępem z każdego miejsca. Chce udostępnić kilku osobom dysk jako serwer gdzie będziemy mogli trzymać różne pliki. Czyli dostęp z PC lub Tel.
Rozwiązanie musi być jak najprostsze.
Istnieją w ogóle jakieś aplikacje na PC które umożliwią korzystanie z takiego dysku gdzie dałoby się wrzucać pliki przesuwając z pulpitu i na odwrót?

=/- 2000zł

Dzięki :)
Vpn+ mapowanie dysków
 
A masz publiczne IP?
 
Co to znaczy ograniczony? nie ma jakiejś innej opcji jeszcze?
 
Pisałeś, że jest ograniczony dostep przez tą usługe. Co będe mógł zrobić bez stałego IP?
 
Nie stałego adresu IP, ale publicznego.
Możesz mieć zmienny adres IP, ale musi być publiczny.

W przeciwnym wypadku będziesz miał dostęp do pobierania plików i panelu QNAP ale nie będziesz mógł swobodnie uruchomić VPN, czy udostępniać jakiś usług w internecie.

Natomiast zmienny adres IP rozwiązujesz problem uruchamiając DDNS (czyli np. domenę w myqnapcloud.com)

Upewnij się, że masz publiczny adres IP.
 
Ja potrzebuje tylko udostępniać pliki typu Programy, ZIP, PDF itd. Żadnych usług nie potrzebuje a tym bardziej VPN jeżeli da się bez tego obejść.
Coś na zasadzie dysku przenośnego podłączanego pod USB ale z możliwością ściągnięcia z niego lub zapisania jak jestem w trasie czy w hotelu

Dodatkowo chce mieć w mojej sieci domowej filmy (KODI) oraz różne pliki ale to chyba każdy oferuje standardowo.

Mam światłowód z Orange FTTH, pewnie nie jest publiczny ale zaraz poszukam w umowie czy jest jakiś zapis odnośnie tego
 
Dobrze wiedzieć :)
Czyli uda się?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253d
  2. publiczne ip
  3. Ddns
  4. mapowanie dysku
  5. nas filmy 4k
  6. kodi
  7. 251d
  8. mapowanie dysku po vpn
  9. mapowanie
  10. 251d ups
  11. 253d ram
  12. mapowanie dyskow
  13. myqnapcloud
  14. vpn bez stałego ip
  15. dostęp bez publicznego ip