Pomoc Netflix + Qnap, czy działa?

ajo009

Passing Basics
Beginner
25 Styczeń 2016
14
2
3
38
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Cześć,
Mam Qnapa 453A, QTS 4.4.1, chciałbym odpalić na nim Netflixa. W zasadzie znalazłem 3 możliwości, ale żadna do końca nie działa:
1. Apka z Qnap Club Netflix 1.0.2 - instaluję, włącza się menu Netfilxa, można wybierać filmy, itd, jednak po włączeniu dowolnego filmu dostajemy komunikat: "przeglądarka nie jest obsługiwana, zaktualizuj ją lub skorzystaj z innej".
2. Wtyczka do Kodi, instaluję zgodnie z tym linkiem: Jak zainstalować wtyczkę Netflix do Kodi 18. [poradnik] jednak wtyczka się nie włącza "Netflix error, check the log..."
3. Przeglądarka Chrome, wszystko działa, ale nie da się uzyskać dźwięku 5.1, jest tylko 2.0.

Czy komuś z was udało się ogarnąć ten temat? Czy komuś działa Netflix poprawnie z Qnapem i dźwiękiem wielokanałowym? Mógłbym prosić o jakieś wskazówki?

Pozdr.
Arek
 
Zrób tak. Wyjdz z Kodi tak, aby być w ekranie głównym HD Station.

1. Połącz się po SSH do QNAP.
2. Następnie zrób chroot do HD_Station, czyli
Bash:
/etc/init.d/HD_Station.sh attach
3. I wykonaj
Bash:
apt update
apt install -y build-essential python-dev python-pip python-setuptools
apt install -y kodi
kodi
 
Wydaje mi sie, że możesz tez zainstalować Terminology w HDS i nie musisz wtedy łączyć sie z qnapem po ssh - wszystkie komendy robisz z ekranu HDStation, tak jest chyba łatwiej :)

Przy okazji nie można zaktualizować HDS z wersji 4.0.5 na wersje 4.0.6 jeżeli się "grzebało" bezpośrednio w HD Station - dostaje sie komunikat:
Poziom istotności Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Aplikacja Kategoria Zawartość
Błąd 2020/01/04 11:57:27 admin 192.168.0.3 App Center App Installation [App Center] Failed to install HybridDesk Station. QTS detected an unauthorized change in the app.

To tak na przyszość - wreszcie qnapowcy dostrzegli furtkę dla modifikacji HDS i ją zamknęli :(.
 
Wyżej był napisany błąd. Poprawna instalacja:
Rozwiązany - KODI - NETFLIX
Zrób tak. Wyjdz z Kodi tak, aby być w ekranie głównym HD Station.

1. Połącz się po SSH do QNAP.
2. Następnie zrób chroot do HD_Station, czyli
Bash:
/etc/init.d/HD_Station.sh attach
3. I wykonaj
Bash:
apt update
apt install -y build-essential python-dev python-pip python-setuptools

Chłopy, dzięki - POSZŁO...
Po instalacji z poziomu root
Bash:
sudo apt-get install python-crypto
sudo apt-get install build-essential python-pip
sudo pip install -U setuptools
sudo pip install wheel
sudo pip install pycryptodomex==3.8.2
...

Bash:
apt install -y kodi
kodi
 
Dzięki, po tej ostatniej instrukcji poszło i wtyczka została poprawnie zainstalowana.
Na szybko mogę napisać, że netflix działa, dźwięk wielokanałowy również, ale niestety obraz się lekko przycina, występuje pikseloza. Nie wiem dlaczego, myślałem, że może NAS nie wyrabia, ale użycie procka w granicach 15-35% więc to chyba nie to.
Macie jakieś pomysły?
 
Dzięki, po tej ostatniej instrukcji poszło i wtyczka została poprawnie zainstalowana.
Na szybko mogę napisać, że netflix działa, dźwięk wielokanałowy również, ale niestety obraz się lekko przycina, występuje pikseloza. Nie wiem dlaczego, myślałem, że może NAS nie wyrabia, ale użycie procka w granicach 15-35% więc to chyba nie to.
Macie jakieś pomysły?

mamy, znany problem z Netflixem - ich sewery nie wyrabiają i daja za niski bitrate, co może powodować zacinanie sie fimów.

Inna sprawa, że nasze nasy nie maja jakiś super procków, a że dekodowanie jest tylko softwarowe na neftlixie to obraz też się może przycinać.

Teraz robi eksperymenty z apką zassaną stąd:

https://github.com/oscartbeaumont/E...download/v2.0.7/electronplayer.2.0.7.AppImage

jako, że koledzy z QnapClup nie aktualizują apki natywnej Netflix-a to może by tak odpalić najnowszą wersję z Git-a ?

Na moim ubuntu 19 działa jak marzenie ( nawet Hulu i YouTube jest ), teraz tylko próbuje ją odpalić natywnie w HD Station :)
Jak mi sie uda to dam tutka.

Nie, nie sorry - przecież jest działający elektromplayer w repo qnapclub -sorry za zamieszanie, chyba coś przespałem :).
Netflix działa że hej !!
 
Właśnie jeżeli chodzi o elektromplayer to nie jest tak super, przynajmniej ja nie potrafię zmusić go do dźwięku wielokanałowego, zawsze jest stereo. Ale obraz faktycznie jest znacznie lepszy niż przez kodi. Jak jest u Ciebie z dźwiękiem?
 
Właśnie jeżeli chodzi o elektromplayer to nie jest tak super, przynajmniej ja nie potrafię zmusić go do dźwięku wielokanałowego, zawsze jest stereo. Ale obraz faktycznie jest znacznie lepszy niż przez kodi. Jak jest u Ciebie z dźwiękiem?

Niestety, tylko stereo - jak chcesz mieć coś więcej to tylko z kodi
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. instalacja kodi
  2. netflix
  3. download station wtyczka