Pomoc Nie mogę połączyć się z NAS

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Witam
Coś dziwnego stało się z moim NAS. Mam ostatni stabilny firmware. Wczoraj jeszcze działało. Dziś wybudziłem nasa przez WOL. Wybudził się, ale nie jestem w stanie wejść na niego. Router pokazuje tylko podłączone nieznane urządzenie (nieznany MAC) i PC z którego piszę. Skoro WOL zadziałało, to znaczy, że połączenie jest. Tylko że qfinder nie znajduje go. Restart przez przytrzymanie przycisku zasilania nie pomaga. Gdy wchodzę w menu na wyświetlaczu NAS, to pokazuje że jest bieżąca wersja firmware. Ustawienia sieci ma wszystkie na 0.0.0.0. WTF?
 
Udało się połączyć przez drugi interfejs sieciowy podłączony do drugiego routera. Bezpiecznie odłączyłem woluminy, powyciągałem dyski i zrobiłem reset ustawień. Zmieniłem hasło i próbuję zabrać się za konfigurowanie wszystkiego od nowa (przywrócenie ustawień z przed dwóch lat powoduje powrót problemu). Nie mogę wejść na virtual switch, bo wywala:
Kod:
Upłynął limit czasu sesji. Zaloguj się ponownie, aby odnowić sesję.
Ale fakt, mogę połączyć się przez wcześniejszy port.
Spróbuję zrobić downgrade QTS.
 
Skąd wirus skoro nie instalowałem niczego z poza oficjalnego sklepu qnap i tego zdaje się francuskiego repozytorium społecznościowego, który kiedyś Silas zaanonsował?
Jasna cholera, jest ostrzeżenie, że ten starszy QTS może nie wspierać downgrade i można stracić dane. Jest to możliwe, bo podczas upgrade skanował dyski i wprowadzał usprawnienia w systemie plików. Nie będę ryzykował, ale do cholery co z tym zrobić?
Pomogła ponowna inicjalizacja NAS, ale najpierw bezpiecznie usunąłem woluminy (z poziomu zarządzania) i wyjąłem dyski z danymi.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. downgrade skąd