Pomoc Node.js - czas oczekiwania na sieć

cynik606

Nowy użytkownik
Noobie
5 Maj 2022
7
1
3
42
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,
Mam kontener Node.js ze statycznym adresem IP.
Zauważyłem, że po jego uruchomieniu sieć zaczyna gadać dopiero po ok. 15 sekundach.
Czy ktoś kojarzy taki problem?
Pozdr
 
Urzekająca historia, jak mamy z tego wywróżyć co się dzieje ? o_O
Leń jeden , nawet nie przeczytał posta , co trzeba podać w zapytaniu !
  1. jaki nas ?
  2. jak stworzyłeś tego kontenera ?
  3. logi z tego kontenera ?
 
Ja tam nie widzę problemów wydajnościowych tego sprzętu. Robi za monitoring, serwer multimedialny do Kodiego, bazę danych MySQL i wszystko śmiga.
Kontener nie ma żadnych cudów w ustawieniach. Odpalam sobie na nim prosty skrypt, który pinguje bramę i kilka adresów zewnętrznych i wyświetla wszystko właśnie w konsoli.
Zauważyłem, że przy mostku i statycznym IP trwa to około 15-30 sekund zanim pojawią się pingi.
Przy ustawieniach z NAT-em nie ma tego problemu, ale nie jestem zainteresowany tym rozwiązaniem.
 
Ten ekran Ciebie interesuje?
Untitled.jpg
 
za chiny ludowe mi to nie działa ..
jak zrobie sieć bridge - to mam w logu dockera - deployment failed - cannot create network
a jak zrobię w NAT , to kontener wyłącza się po sekundzie .. strzelam że brakuje mi informacji co ten node robi/potrzebuje.

pokaż kolejne kroki jak robisz tego dockera
 
Załączam plik z całą konfiguracją kontenera, który u mnie działa (nie licząc opóźnienia w starcie sieci).
W polu "Polecenie" wystarczy, że dasz "node" zamiast "node /apps/temperatura/server.js".
Do samego uruchomienia na prawdę nie potrzeba niczego więcej, to prosty kontener.
 

Załączniki

  • node.docx
    105,5 KB · Wyświetleń: 31

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-451deu