Pomoc Kontener się nie uruchamia po próbie kopiowanie bazy jako kopia na USB
WitamNa serwerze Qnapie 253D chciałem skopiować kontener na usb ale coś się nie udało i nie wszystkie pliki się skopiowały a rzekoma kopia była większa niz oryginał więc wrzuciłem z powrotem i dupa. kontener się nie uruchamiał. musiałem przenieść dyski do nowego qnapa 473A ale jest ten sam...- Ms_ki
- Temat
- kontener mssql pliki
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
- A
Pomoc Jitsie-meet konfiguracja w kontenerze
Dzień dobry, od dłuższego czasu szukam bezskutecznie rozwiązania problemu z uruchomieniem Jitsie-meet w kontenerze. Sama instalacja przebiega bezproblemowo, natomiast jest problem z uruchomieniem. Przedstawiam kroki:Loguję przez ssh jako admin do qnapa: 192.168.1.197 Pobieram jitsie-meet...- Artproject-2004
- Temat
- kontener
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Node.js - czas oczekiwania na sieć
Cześć, Mam kontener Node.js ze statycznym adresem IP. Zauważyłem, że po jego uruchomieniu sieć zaczyna gadać dopiero po ok. 15 sekundach. Czy ktoś kojarzy taki problem? Pozdr- cynik606
- Temat
- kontener kontenera sieć
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Kontener speedtest nie chce wystartować
Kontener zainstalowany według podpiętej instrukcji od SiewcaRyżua. Po aktualizacji portainera (raczej nie powinno mieć związku) nie mogę wystartować speedtesta.Failure driver failed programming external connectivity on endpoint speedtest...- Gravis
- Temat
- kontener speedtest
- Odpowiedzi: 15
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Plex - optymalna metoda instalacji
Cześć. Jestem po świeżej inicjacji QNAP'a TS-453D i powoli zaczynam wszystko na nowo konfigurować. Jednym z elementów jest postawienie na nowo serwera Plex. Wcześniej PMS miałem klasycznie zainstalowany jako appke, ale teraz zastanawiam się czy jest to najlepsze rozwiązanie. Co chcę osiągnąć...- naughtydog
- Temat
- kontener plex virtual machine
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc Znikający kontener MSSQL
Uruchamiam nowego TS-453D - poprzedni się spalił przez burzę. Większość rzeczy idzie od strzała - mam tylko jeden problem ze znikającym kontenerem. Instaluję MSSQL jak zwykle - przez portainera. Niby wszystko ok, tworzy się poprawnie, wstaje po instalacji , można tworzyć bazy i bez żadnych...- CrazyMario
- Temat
- kontener mssql
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Bluetooth i LXC kontener
Chciałbym w kontenerze LXC z Debian 10 Buster używać modułu USB Bluetooth. Zarówno QNAP jak i kontener go widzą i rozpoznają:root@Debian:~# lsusb Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub Bus 001 Device 003: ID 1005:b155 Apacer Technology, Inc. Bus 001 Device 002: ID...- mackowiakp
- Temat
- bluetooth kontener lxc
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Kontener Calibre -ścieżka bazy danych
W jaki sposób mam podać ścieżkę do bazy Calibre? Czy powinienem podczas dodawania kontenera z Calibre dodać folder współdzielony? Mam na nas'ie folder wpółdzielony z biblioteką utworzoną przez Calibre w wersji na Windows i tą bibliotekę chciałbym dodać do Caliibre z kontenera.Wersja...- qutin
- Temat
- calibre kontener
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Qnap kontener + MQTT + OpenHAB
Witam,mój problem polega na tym iż nie radzę sobie z zgraniem w całość QNAP'a MQTT i openHAB'a. QNAP ma zainstalowane MQTT qiot-mosquitto_amd64-1 poniżej log z konsoli MQTT w trybie HOST 1541620658: New client connected from 86.2.10.51 as OHS (c1, k60)...- sza
- Temat
- kontener qnap
- Odpowiedzi: 1
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- S
Pomoc Rocket.Chat
Witajcie. Proszę o informację, a właściwie poradę w jaki sposób zainstalować Rocket.Chat? Jest dostępny w ContainerStation, ale nie potrafię go uruchomić. Po instalacji brak adresu oraz zatrzymuje się po chwili... Z góry dzięki za pomoc...- sweb
- Temat
- adres kontener
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB
Pomoc Backup plików z kontenera na QNAP
Postawiłem kontener z MSSQL, stworzyłem bazę i wszystko działa tak jak trzeba. Chciałem cyklicznie robić backup bazy danych i mam z tym problem.Rozwiązanie 1: Przez file station wchodzę do odpowiedniego folder gdzie zapisane są pliki bazy danych ale jak próbuje je skopiować lub wgrać pliki z...- nelik1987
- Temat
- backup kontener qnap
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
Pomoc Container Station - wypuszczenie kontenera na świat
Cześć. Czy jest jakiś problem, żeby wypuścić kontener na świat? Przykładowo mam kontener mozilla-syncserver ze skonfigurowaną siecią jak poniżejSam kontener działa mi bezproblemowo w sieci lokalnej i jak się łączę na adres http://[nas_ip]:12345/ wówczas otrzymuję komunikat "it works!"...- qiui
- Temat
- color container station kontener problem sieci
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Kontener i klucz ssh
Witam na forum :) od jakiegoś czasu zaczynam coraz bardziej rozgryzać mój zakup jakim jest NAS doszedłem do container stationMam zainstalowany homebridge jako kontener a w nim plugin od WOLa, plugin ma możliwość wystawiania komendy na ssh np na maca w celu uśpieniaA teraz pytanie:Poniewaz...- alladyn21
- Temat
- kontener ssh
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Kontener Owncloud+Fail2ban Behind Proxy Problem
Model serwera: QNAP TS-251+Witam,mam problem z banowaniem adresow IP przez Fail2ban. Filtr na wykrywanie w fail2ban dziala poprawnie, tzn. gdy ktos np. 5 razy zle poda login i haslo to go poprawnie banuje:np. iptables kontenera wyglada tak:INPUT ..... DROP tcp -- 31.0.80.229...- Ciangi
- Temat
- kontener problem proxy
- Odpowiedzi: 19
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Kontener z Debian 8. Program do backup. [Qurbackup]
Hej wszystkim!Według zaleceń supportu QNAP chciałem przenieść oprogramowanie do tworzenia backup'ów do kontenera. Program nazywa się Qurbackup.Utworzyłem kontener z systemem Debian 8Instalacja przeszła prawidłowo. [Nieprawidłowy link...- bartgrono
- Temat
- debian kontener
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc UrBackup - mapowanie folderu w kontenerze.
Hejka!Ciąg dalszy przygód z UrBackup.Wpadłem na pomysł, aby stworzyć UrBackup na kontenerze (łatwiejsza aktualizacja, dbanie o system). Wszystko zainstalowałem pomyślnie, lecz natrafiłem na problem. Ścieżka Backup....Wykonałem to następującoI przetestowałem*tutaj testowałem z...- bartgrono
- Temat
- debian kontener mapowanie qnap urbackup
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- B
Pomoc Kontener VeraCrypt na NAS - czy to dobry pomysł?
Witam,Zastanawiam się nad trzymaniem kilku kontenerów VeraCrypt na serwerze NAS Qnap. Miałoby to wyglądać tak że mam plik (kontener) 100GB który byłby podmontowany w Windowsie i do którego co jakiś czas wrzucałbym paczki o wielkości do 5 MB. Czy w takim przypadku po dodaniu do kontenera plików...- Bamasera
- Temat
- kontener nas tylko
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- B
Pomoc Dodawanie parametrów uruchomieniowych kontenera w Container Station
Cześć,Postawiłem dla dzieciaków serwer Minecrafta (musi wspierać Minecraft Pocket Edition) w kontenerze, dokladnie ten: https://hub.docker.com/r/itzg/minecraft-server/. Wszystko cacy, tylko aby kontener Dockera się uruchomił należy dodać w command line, w poleceniu uruchamiającym kontener...- boliggi
- Temat
- color container station kontener minecraft
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)