Nowe modele serwerów QNAP NAS TVS-x82T z procesorem Intel Skylake

(Google Translate) 直上最新 Intel Skylake 第六代處理器!史上最強規格 TVS-x82T 絕殺三分球飈速得分

QNAP-NAS-TVS-x82T-Intel-Skylake.jpg
 
to chyba stopień wyżej od x71 więc i cena pewnie będzie większa,
stawiam, że 8 dyskowy to z 9-10k z i3
 
QNAP'owi płaci się za soft. A to, że IEI to matka QNAP'a, która jest de facto fabryką Intela to nikt nie wspomina. Sorry, ale to musi być drogie.
 
Moi dostawcy sprzętu obecnie zmieniają politykę licencjonowania i teraz głównie zarabia się na sofcie - takie czasy.
Jeżeli za tym idzie support to nie mam zastrzeżeń.
 
Modele z AMD na pokładzie też?


Send from IOS with Tapatalk
 
Ech... pożądam tego. Ale na razie wystarczy mi to co posiadam. I chyba wystarczy na wiele lat. Wtedy kupiłem coś z bardzo wysokiej półki, więc jeszcze długo pozostanie wysoko. Ale sukcesywnie będzie schodziło w dół. Myślę jednak że do samego trzymania danych to jeszcze przez 15 lat wystarczy jeśli nie dłużej. Co nie zmienia faktu że popatrzeć na nowe i obwąchać zawsze miło.
 
Optymistycznie te 15 lat.... przypomnij sobie jakie dyski były 15 lat temu :), a nowe sprzęty bardzo, bardzo :)
 
No co chcesz, może w tym roku przesiadał się z IDE na SATA i z 20 GB na kilka TB.
W 2001 roku to już UDMA 100 było, więc teoretycznie mógł je jeszcze używać z Windowsem 98 :p
 
W naszym biurze jest macierz chyba 16-dyskowa DELL juz ok. 10-letnia i służy do tej pory. Połowa slotów jest wolna. Biuro zatrudnia ok. 100 osób. Podstawowymi danymi są projekty CAD (autocad, od kilku lat revit), dokumenty finasowo-księgowe oraz zdjęcia z budowy. Nie wiem czy przesadzam, bo postęp w zakresie rozwoju elektroniki już jakby przyhamował. To co dziś jest wykorzystane w 20%, będzie jeszcze zdatne do użytku i za 10 lat. To raczej kwestia wymiany dysków na coraz większe. Pewnie nie uruchomię już na tym przyszłych dystrybucji linuxa na wirtualnych maszynach, ale jako magazyn danych będzie wystarczający. Ostatecznie interfejs SATA chyba nie ma jakichś wielkich ograniczeń dot. pojemności. Kiedyś pewnie będą SATA 10 o prędkości 600Gb/s, ale to co jest raczej będzie zgodne z dyskami produkowanymi za X-naście lat. A jak nie to się wymieni puszkę na nową. Może nie taką jak mam teraz, tylko powiedzmy szybszą 3x od tego mojego TVS-871-i7-16G, ale w cenie 3x mniejszej. Ostatecznie będzie służył do obsłużenia urządzeń mobilnych jako niewielki magazyn danych mniej istotnych :>
Dodam jeszcze tyle, że macierz biurowa służy do uruchomienia wirtualnych maszyn dla wydzielenia niezależnych serwerów.
2 lata temu wymieniłem PC na nowy. Wcześniej miałem 8-letni na procesorze quad 2,4GHz. Do obsłużenia autocada był zupełnie wystarczający. Wymieniłem go bo na stare lata zachciało mi się pograć. Postęp w segmencie NAS wydaje się być jeszcze mniejszy niż w PC, więc te 10 lat z palcem w buzi się uda. No chyba że filmiki z kamerki będą 4k, to bez dobrej kompresji może się okazać problemem. Ale przy większych dyskach niż obecnie używane 7x3TB będzie luz.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. revit