Nowy nas - przesiadka z DS918+ na?

Discussion in 'Przed zakupem...' started by Ice, Apr 16, 2020.

Loading...
Tags:
 1. Ice
  Offline

  Ice Ubi Advisor Q's Architect

  Joined:
  Jan 16, 2018
  Messages:
  644
  Local Time:
  10:59 PM
  Ratings:
  +162 / 5 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TVS-x72n
  Ethernet:
  1 GbE
  TVS-x72n 1 GbE
  Cześć.
  Rozważam przesiadkę z DS918+ na nowy serwer między 4 a 6 zatokami.
  Na dwóch dyskach musi być raid typu 1. Są tam wrażliwe dane, które zawsze muszą mieć kopię zapasową.
  Na kolejnym dysku (o ile jest taka możliwość) musiałby być zapis z kamer - 8. Czytałem na forum, że Qnapowski program do rejestrowania ma 8 licencji w standardzie. Czy to prawda? Jeżeli nie, jaki jest łączny koszt 8 licencji?
  Na dyskach 3 i 4 będą dane do synchronizacji między innymi serwerami, która odbywa się w nocy za pomocą mojego skryptu, wszystko działa po VPN Site to site ustawionego na routerach, synchronizacja jest za pomocą protokołów NFS. Dyski te nie będą pracowały w żadnym raidzie, są to dane które w razie czego odzyskam z innych serwerów.
  Mając VPN na routerze (site to site) między innymi punktami, jednocześnie mam serwer VPN na Synology, który ma 3-4 klientów, domyślam się, że z tym nadal nie będzie problemu?
  Docker - jest mi bardzo potrzebny, mam jednocześnie uruchomionych kilka kontenerów.
  Czasem będzie uruchomionych kilka maszyn wirtualnych, ale z reguły 1-2 max.
  Czy jest możliwość, jak na Syno odpalić z wirtualki vQTS? Na Synology mam odpalony VirtualDSM i jest on pełnoprawnym serwerem, który ma przydzieloną pamięć, procesory i ram - jest to opcjonalne, ale korzystam z tego.
  Transkodowanie - nie jest wymagane, ale dobrze by było, gdyby było wsparcie hardwarowe. Filmy 4k, ok 70-100GB.
  Na serwerze będzie kilka stron WWW, minimalny ruch.
  Konta pocztowe, minimalny ruch.
  Serwer może być do racka, a może być normalnie stojący - nawet lepiej osobno, bo to chodzące piece i racki mocno rozgrzewają.
  EDIT: SSD cache must have.

  Budżet - oczywiście jak najtaniej, najlepiej za darmo, jak nie to pół darmo. A tak poważnie, jestem ciekawe Waszych propozycji, bo na pewno siedzicie mocno w temacie. Ja z racji SYnology, wiem co u mnie w ogródku, ale nowe serwery się opóźniają, stąd rozglądam się za miedzą. Wymagania raczej nie za duże, ale chciałbym mieć serwer na jakiś czas z głowy. Myślałem o 677, ale nie wiem czy nie ma Qnap na czasie aktualizować sprzętu, poza tym cena jest mocno wysoka.

  Dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam
  Daniel