Nowy nas - przesiadka z DS918+ na?

Ice

Wyżej w hierarchii niż Pawliko.
Q's Reseller
16 Styczeń 2018
1 349
2
494
113
38
QNAP
TVS-h1288X
Ethernet
10 GbE
Cześć.
Rozważam przesiadkę z DS918+ na nowy serwer między 4 a 6 zatokami.
Na dwóch dyskach musi być raid typu 1. Są tam wrażliwe dane, które zawsze muszą mieć kopię zapasową.
Na kolejnym dysku (o ile jest taka możliwość) musiałby być zapis z kamer - 8. Czytałem na forum, że Qnapowski program do rejestrowania ma 8 licencji w standardzie. Czy to prawda? Jeżeli nie, jaki jest łączny koszt 8 licencji?
Na dyskach 3 i 4 będą dane do synchronizacji między innymi serwerami, która odbywa się w nocy za pomocą mojego skryptu, wszystko działa po VPN Site to site ustawionego na routerach, synchronizacja jest za pomocą protokołów NFS. Dyski te nie będą pracowały w żadnym raidzie, są to dane które w razie czego odzyskam z innych serwerów.
Mając VPN na routerze (site to site) między innymi punktami, jednocześnie mam serwer VPN na S, który ma 3-4 klientów, domyślam się, że z tym nadal nie będzie problemu?
Docker - jest mi bardzo potrzebny, mam jednocześnie uruchomionych kilka kontenerów.
Czasem będzie uruchomionych kilka maszyn wirtualnych, ale z reguły 1-2 max.
Czy jest możliwość, jak na Syno odpalić z wirtualki vQTS? Na S mam odpalony VirtualDSM i jest on pełnoprawnym serwerem, który ma przydzieloną pamięć, procesory i ram - jest to opcjonalne, ale korzystam z tego.
Transkodowanie - nie jest wymagane, ale dobrze by było, gdyby było wsparcie hardwarowe. Filmy 4k, ok 70-100GB.
Na serwerze będzie kilka stron WWW, minimalny ruch.
Konta pocztowe, minimalny ruch.
Serwer może być do racka, a może być normalnie stojący - nawet lepiej osobno, bo to chodzące piece i racki mocno rozgrzewają.
EDIT: SSD cache must have.

Budżet - oczywiście jak najtaniej, najlepiej za darmo, jak nie to pół darmo. A tak poważnie, jestem ciekawe Waszych propozycji, bo na pewno siedzicie mocno w temacie. Ja z racji S, wiem co u mnie w ogródku, ale nowe serwery się opóźniają, stąd rozglądam się za miedzą. Wymagania raczej nie za duże, ale chciałbym mieć serwer na jakiś czas z głowy. Myślałem o 677, ale nie wiem czy nie ma Qnap na czasie aktualizować sprzętu, poza tym cena jest mocno wysoka.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Daniel
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. synchronizacja jaki program