Nowy nas - przesiadka z DS918+ na?

Discussion in 'Przed zakupem...' started by Ice, Apr 16, 2020.

Loading...
Tags:
  1. Ice

Ice Ubi Advisor Q's Architect

Local Time:
    10:59 PM
    Ratings:
    +162 / 5 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TVS-x72n
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x72n 1 GbE
    Cześć.
    Rozważam przesiadkę z DS918+ na nowy serwer między 4 a 6 zatokami.
    Na dwóch dyskach musi być raid typu 1. Są tam wrażliwe dane, które zawsze muszą mieć kopię zapasową.
    Na kolejnym dysku (o ile jest taka możliwość) musiałby być zapis z kamer - 8. Czytałem na forum, że Qnapowski program do rejestrowania ma 8 licencji w standardzie. Czy to prawda? Jeżeli nie, jaki jest łączny koszt 8 licencji?
    Na dyskach 3 i 4 będą dane do synchronizacji między innymi serwerami, która odbywa się w nocy za pomocą mojego skryptu, wszystko działa po VPN Site to site ustawionego na routerach, synchronizacja jest za pomocą protokołów NFS. Dyski te nie będą pracowały w żadnym raidzie, są to dane które w razie czego odzyskam z innych serwerów.
    Mając VPN na routerze (site to site) między innymi punktami, jednocześnie mam serwer VPN na Synology, który ma 3-4 klientów, domyślam się, że z tym nadal nie będzie problemu?
    Docker - jest mi bardzo potrzebny, mam jednocześnie uruchomionych kilka kontenerów.
    Czasem będzie uruchomionych kilka maszyn wirtualnych, ale z reguły 1-2 max.
    Czy jest możliwość, jak na Syno odpalić z wirtualki vQTS? Na Synology mam odpalony VirtualDSM i jest on pełnoprawnym serwerem, który ma przydzieloną pamięć, procesory i ram - jest to opcjonalne, ale korzystam z tego.
    Transkodowanie - nie jest wymagane, ale dobrze by było, gdyby było wsparcie hardwarowe. Filmy 4k, ok 70-100GB.
    Na serwerze będzie kilka stron WWW, minimalny ruch.
    Konta pocztowe, minimalny ruch.
    Serwer może być do racka, a może być normalnie stojący - nawet lepiej osobno, bo to chodzące piece i racki mocno rozgrzewają.
    EDIT: SSD cache must have.

Budżet - oczywiście jak najtaniej, najlepiej za darmo, jak nie to pół darmo. A tak poważnie, jestem ciekawe Waszych propozycji, bo na pewno siedzicie mocno w temacie. Ja z racji SYnology, wiem co u mnie w ogródku, ale nowe serwery się opóźniają, stąd rozglądam się za miedzą. Wymagania raczej nie za duże, ale chciałbym mieć serwer na jakiś czas z głowy. Myślałem o 677, ale nie wiem czy nie ma Qnap na czasie aktualizować sprzętu, poza tym cena jest mocno wysoka.

Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Daniel