Pomoc Odpowiednik od Qnap dla aplikacji Dropbox

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Jak w temacie który to program w palecie Qnap aby działał podobnie jak Dropbox ?
Doszedłem do maksimum darmowego konta i uznałem że już czas migrować na Qnap :D
Chyba że macie jakieś uwagi inne propozycje.
 
  • ·
  • TS-x31
  • ·
  • 100 Mbps
  • ·
  • zawsze najnowszy, chociaż czasem daje mi to nieźle popalić...
Z tego co pamiętam, to taką funkcjonalność oferuje Qsync (ja u siebie ze względów bezpieczeństwa i stosunkowo małych potrzeb go wyłączyłem i korzystam z OneDrive).
Na pewno bardziej doświadczeni koledzy coś jeszcze podpowiedzą :)
 
OK, aktualnie posiadam Syncovery 7.29 (zainstalowany hohoho czas temu) do kopiowania wybranych katalogów z PC na dysk Qnap w ramach kopii bezpieczeństwa
Czy on ma ta funkcję ?

upload_2021-6-17_13-48-7.png




a dlaczego nie stosujecie Qsync ?
do kopiowania katalogów czy do omawianej metody katalogu typu dropbox ?

Czy Qsync jest niebezpieczny jak kolega wspomniał ?
 
OK mam

A dlaczego nie stosujecie Qsync do kopiowania katalogów czy do omawianej metody katalogu typu dropbox ?

Czy Qsync jest niebezpieczny jak kolega wspomniał ?


Syncovery to kombajn mam ustawione kilka katalogów liczyłem że do zwykłych kopii wystarczy Qsync ?
 

Załączniki

  • upload_2021-6-17_14-41-6.png
    upload_2021-6-17_14-41-6.png
    30,6 KB · Wyświetleń: 95
a dlaczego nie stosujecie Qsync ?
do kopiowania katalogów czy do omawianej metody katalogu typu dropbox ?
Czy Qsync jest niebezpieczny jak kolega wspomniał ?
Ja stosuję i jestem zadowolony. Jeżeli nie ukrywasz tam kodów nuklearnych to wystarczy.
Co chcesz konkretnie robić?
 
Szukam uniwersalnego rozwiązania aby uzyskać szybki i łatwy dostęp do plików wrzuconych do katalogu i mieć do nich dostęp z kilku komputerów.

korzystam z OneDrive).

Nie wiem jak to wygląda działa u:
* OneDrive
* dysk Google

Każdy Windows ma swoje konto 5GB w OneDrive
Ale czy można połączyć kilka komputerów do jednego konta aby mieć wspólny katalog do wymiany ??

To samo pytanie do dysk Google czy dysk Google ma taki katalog wymiany jak dropbox ?
 
  • ·
  • TS-x31
  • ·
  • 100 Mbps
  • ·
  • zawsze najnowszy, chociaż czasem daje mi to nieźle popalić...
Każdy Windows ma swoje konto 5GB w OneDrive
Ale czy można połączyć kilka komputerów do jednego konta aby mieć wspólny katalog do wymiany ??

To samo pytanie do dysk Google czy dysk Google ma taki katalog wymiany jak dropbox ?
W firmie pracuje na OneDrive dla firm i mamy ustawiony wspólny katalog wymiany, choć tak go nie wykorzystujemy (wspólny jest udział na QNAPie, a pliki nawet w sieci 100Mbit chodzą niewiele wolniej niż z dysku lokalnego), a raczej jako platforma do udostępniania plików i folderów ludziom z zewnątrz w formie linka.

Czy jest bezpieczny? Nie wiem :) Zakładam, że jestem za głupi żeby dobrze go zabezpieczyć i dlatego wolę wyłączyć wszystko na QNAPie z czego nie korzystam, a na zewnątrz udostępniać przez usługę którą zabezpieczają mądrzejsi ode mnie (w tym wypadku OneDrive).
Mój QNAP jest tylko mój i ludzi od Qlockera ;)
 
  • ·
  • TS-x31
  • ·
  • 100 Mbps
  • ·
  • zawsze najnowszy, chociaż czasem daje mi to nieźle popalić...
Wystarczy, że udostępni się innemu użytkownikowi folder z prawami edycji i może go traktować jak swój, tylko przestrzen liczy się dla wlasciciela folderu. Nie pamiętam teraz za dobrze, ale chyba z poziomu przeglądarki trzeba dodać udostępniony folder do swojego onedrive i może on być synchronizowany na komputerze. Jak będę pamiętał, to jutro sprawdzę.
Konto dla firm ma chyba 1TB, więc przestrzeni też niemało.
Alternatywnie można na wielu komputerach ustawić jednego użytkownika z chmury, bo onedrive dla firm nie jest powiązany z office jednym loginem.
Normalnego onedrive też się chyba da How to add an account in OneDrive

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Sprawdziłem dla konta osobistego QNAP: Załóżmy, że na swoim koncie tworzę folder "Wspólne bzdury", udostępniam go koledze A (po loginie microsoft).
U kolegi A w przeglądarkowym OneDrive wchodzę do Udostępnionych, zaznaczam folder "Wspólne bzdury", klikam "Dodaj do mojej usługi OneDrive" - od tego momemntu folder pojawia się również w stacjonarnej, windowsowej wersji OneDrive - można mu ustawić dostępność online, offline.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. syncovery
  2. syncovery cl
  3. płatny vpn