Pomoc ownCloud na serwerze MariaDB problem z połączeniem

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Speyson

Passing Basics
Beginner
12 Kwiecień 2016
19
1
3
43
QNAP
TS-x53D
Ethernet
56 GbE
Witam,
ostatnio do małego biura kupiłem QNAP TS-253D, chcę zainstalować na nim ownCloud w połączeniu z bazą MariaDB.
Zainstalowałem ownCloud, zainstalowałem MariaDB i z kreatora utworzyłem bazę.
Proszę o radę jak podłączyć tą bazę do ownClouda.
W utwórz konto administratora wpisałem swoje dane, katalog danych to co wyświetla MariaDB, co wpisać w użytkownik i nazwa bazy danych?
Może macie jakiś tutorial, żeby sobie to samemu ogarnąć.
P.S. Dodatkowo u góry wyświetlił mi się błąd zapisu.
Pozdrawiam
Zrzut ekranu 2022-02-19 141552.jpg
Baza1.jpg
 
Rozwiązanie
U
więc po głębszej inspekcji .... polecam WSZYSTKIM ZAPOZNAĆ się z informacją od dewelopera zamieszczoną przy zainstalowanej aplikacji w APPCENTER !

host bazy danych: db
user: owncloud
hasło: owncloud

wystarczy wklepać te dane i voila działa
Udało mi się edytować plik i połączyć phpmyadmin ale cały czas próba podłączenia bazy w owncloud kończy się komunikatem
Zrzut ekranu 2022-02-19 220216.jpg

Chyba już jestem bliski sukcesu, proszę o jakąś wskazówkę, bo już mi sił brakuje.

Pozdrawiam
 
Próba zakupu
Zrzut ekranu 2022-02-19 222903.jpg

Połączono posty:

@Pawliko jak możesz napisz coś więcej co gdzie i jak, bo sam próbuję coś znaleźć, nawet coś zaczyna wychodzić, ale cały czas nie mogę osiągnąć celu.
Dziękuję za zainteresowanie NextClouda nie mogę z jakiegoś powodu kupić. Chociaż wolałbym uruchomić ownclouda :(
Ok, już mam free, tylko którą wersję wybrać pod moje urządzenie?
Zrzut ekranu 2022-02-19 224648.jpg
 
@Damian admina wyłączyłem, ale musiałem włączyć aby edytować plik config.inc.php, ponieważ założyłem inne konto administratora, na którym edycja tego pliku nie była możliwa. Teraz pracuję na admin.
 
Ten sam komunikat Nie można tworzyć ani zapisywać w katalogu /var/run/mariadb10.sock
1. Instaluję MariaDB ustawiam hasło itd.
2. Instaluję ownCloudX tam wpisuję dane z MariaDB oraz nowe dane dotyczące nazwy bazy danych.
 
Zainstaluj sobie putty. Przy połączeniu Host Name -> adres IP qnapa. Login i hasło to co podajesz przez www.
Później:
Kod:
cd /var/run/
ls -la | grep mariadb
 
Już mi ręce opadają, mam QNAPa obok siebie w sieci lokalnej i niestety nie mogę się z nim połączyć, pewnie w samym urządzeniu coś trzeba włączyć. Putty wyświetla
Zrzut ekranu 2022-02-19 234954.jpg

Zdaję sobie sprawę z tego, że przez moją marną wiedzę wam brak sił do pomocy :(
Połączono posty:

@Damian jeśli masz chwilę i przede wszystkim chęci dam ci zdalny dostęp, żebyś mógł zobaczyć co i jak??
Połączono posty:

@Damian To moje dane z Putty
Zrzut ekranu 2022-02-20 001833.jpg
 
Chwile się przespałem, walczę dalej.
Zrzut ekranu 2022-02-20 092609.jpg

Tak sobie myślę, pole katalog danych, można przecież zostawić domyślne, z tym, że w folderze /var w ogóle nie ma katalogu /www/html/data co z tym dalej zrobić?
 
Tak,
Pierwszą instalację zrobiłem z innego konta administratora, bo admina wyłączyłem, następnie odinstalowałem ownclouda, mariadb i phpmyadmin.
Ponownie instalowałem z włączonego już konta admin.
 
owncloud to czysta instalacja z appCenter, a MariaDB w kreatorze tworzenia bazy należało wpisać hasło i włączyć tcp ip.
Szukam jakiś poradników, owncloud, mariadb dla qnap. Dawno temu uruchamiałem na komputerze joomlę, no ale tam poradników było więcej.
Pozdrawiam
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. owncloud
  2. baza danych
  3. Nextcloud
  4. owncloud https
  5. apache 8
  6. qapache
  7. putty
  8. mariadb
  9. Apache80
  10. ERR_CONNECTION_REFUSED